7m


7m

hyundai

Kaya'dan Yavuz Selim açıklaması: ASKF'nin talepleri dikkate alınmalı

CHP Trabzon Milletvekili AHmet Kaya Yavuz Selim Sahası'nı sordu.

Trabzon 08.11.2019, 13:29
Kaya'dan Yavuz Selim açıklaması: ASKF'nin talepleri dikkate alınmalı

Trabzon'un Ortahisar İlçesi Kavakmeydan Mahallesi'ndeki Millet Bahçesi içinde yapılması planlanan Yavuz Selim Futbol Sahası'na yönelik, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve halkın yoğun taleplerinin olduğunu belirten CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, "Trabzon'da futbolun doğduğu, nice yıldız futbolcuların yetiştiği, futbol tarihinin yazıldığı ve bizlerinde top koşturduğumuz Yavuz Selim Sahası için olmazsa olmaz nitelikteki bu öneri ve taleplerin gecikmeksizin inşaatın projesini yürüten TOKİ yöneticileri tarafından önemle dikkate alınmalısı gerekir" dedi.

Konu hakkında TBMM Başkanlığı'na Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un cevaplaması için bir soru önergesi veren CHP'li Kaya, "Yavuz Selim Futbol Sahası'ndaki imalatlarla ilgili düşünce ve talepler yoğun olarak bizlere ve yetkili mercilere iletilmektedir" diyerek şunları sordu:

SAHA ÖLÇÜLERİ NİZAMİ OLMALI

"Yapılması düşünülen futbol sahası, Trabzon Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Trabzon'un diğer spor bileşenlerinin talepleri dikkate alınarak, nizami saha ölçülerine göre yapılacak mıdır? Projede çizgi dışı 3 metrelik boşluk bırakılacak mıdır? Bu sahada yılda yaklaşık 450 müsabaka yapılacağı ve zeminin sentetik çim olmasının maliyet açısından bir yük getirmeyeceği dikkate alınarak, saha zeminin sentetik çim olması düşünülmekte midir?

ASKF'DEN GÖRÜŞ ALINMALI

Tuvaletler, pisuvarlar, lavabolar, duş yerleri ve soyunma odalarına ilişkin yer ve büyüklük planlamalarında, buraları kullanacak olan kulüplerden görüş alınması düşünülmekte midir? Bölgedeki gençlerin, akşam okul çıkışında idman yapabilmeleri için projeye aydınlatma eklenmesi, ya da daha sonrasında yapılabilmesi için gerekli elektrik altyapısının eklenmesi düşünülmekte midir?

TEL ÖRGÜ

Sahanın dışına tel örgü yapılması düşünülmekte midir? Millet Bahçesi'nde zaman geçirecek ve buradaki müsabakaları izleyecekler vatandaşlarımız için erkek ve bayan tuvaletleri yapılacak mıdır? 38 kulübümüzün soyunma odaları yıkıldığı için, bodrum katta yapılacak otopark içerisinde sporcu ve idman malzemelerinin konulabilmesine uygun bir oda planlanmakta mıdır?"
 

Kaya'nın TBMM2ye sunduğu soru önergesi şu şekilde;

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yazılı olarak yanıtlanması için;

Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim. 6.11.2019

Ahmet KAYA

Trabzon Milletvekili

İlimiz Trabzon’un Ortahisar İlçesi Kavakmeydan Mahallesindeki Millet Bahçesi içersinde yapılması planlanan Yavuz Selim Futbol Sahası’ndaki imalatlarla ilgili düşünce ve talepler yoğun olarak bizlere ve yetkili mercilere iletilmektedir.

Trabzon için olmazsa olmaz nitelikteki bu öneri ve taleplerin inşaatın projesini yürüten TOKİ yöneticileri tarafından önemle dikkate alınmasını temenni ediyor, aşağıdaki sorularımızın yazılı olarak cevaplanmasını rica ediyorum.

Yavuz Selim Sahası’nın yapılması düşünülen futbol sahası,

Trabzon Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Trabzon’un diğer spor bileşenlerinin talepleri dikkate alınarak, nizami saha ölçülerine göre yapılacak mıdır? Projede çizgi dışı 3 metrelik boşluk bırakılacak mıdır?

Bu sahada yılda yaklaşık 450 müsabaka yapılacağı ve zeminin sentetik çim olmasının maliyet açısından bir yük getirmeyeceği dikkate alınarak, saha zeminin sentetik çim olması düşünülmekte midir?

Tuvaletler, pisuvarlar, lavabolar, duş yerleri ve soyunma odalarına ilişkin yer ve büyüklük planlamalarında, buraları kullanacak olan kulüplerden görüş alınması düşünülmekte midir?

Bölgedeki gençlerin, akşam okul çıkışında idman yapabilmeleri için projeye aydınlatma eklenmesi, ya da daha sonrasında yapılabilmesi için gerekli elektrik altyapısının eklenmesi düşünülmekte midir?

Sahanın dışına tel örgü yapılması düşünülmekte midir?

Millet Bahçesi’nde zaman geçirecek ve buradaki müsabakaları izleyecekler vatandaşlarımız için erkek ve bayan tuvaletleri yapılacak mıdır?

38 kulübümüzün soyunma odaları yıkıldığı için, bodrum katta yapılacak otopark içerisinde sporcu ve idman malzemelerinin konulabilmesine uygun bir oda planlanmakta mıdır?


Yorumlar (4)
Trabzonlu Hayati dayı 3 yıl önce
Bir CHP olarak diyorumki oraya futbol sahası asla olmaz,boş boş işlerle tribüne oynamayın,daha çok ciddi sorunları var Trabzonun,Ortahisar kan ağlıyor bir acemi işbilmez başkan yıllardır Ortahisarı ordan oraya savuruyor.asıl bu lar için önerge verin bari
tsat 3 yıl önce
standart ölçülerde saha olmazsa olmazıdır bu projenin.Trabzonsporun tarihi bir bölgesidir o bölge.
Salih saka 3 yıl önce
Bence bu alana ilk ve ortaöğretim öğr. Kullanacağı atletizm yüzme tenis kısacası burası M.EB é verilmeli öğrenciler icin
Avni Aker 3 yıl önce
Koca Trabzonspor Akyaziya gonderildi. Taraftar her mactan sonra cile cekiyor. Ulasim sikintisi var. Akyazi stadinin yaninda amator takimlarimizin kullanabilecegi 50 tane saha var. Bence avni akeri in yeri halka hizmet vermeli, mesela pazar yeri sokak aralarina kurulacagina burada bi alan olusturulabilir. Kucuk halisahalar, basket sahalari olusturulabilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@