Kaşüstü Kavşağında son durum! Çalışmalar ne kadar sürecek?

Kaşüstü Kavşağında dal-çık kavşak çalışması tüm hızıyla sürüyor.

Trabzon 27.03.2017, 11:22 27.03.2017, 11:40

Haber61 - Haber Servisi - Trabzon’da trafik yoğunluğunun yaşandığı önemli noktalardan biri olan Kaşüstü Kavşağının dal-çık olarak yeniden düzenlenmesi projesinde çalışmalar sürüyor.


 Yomra İlçesi Kaşüstü mahallesinde bulunan ve son dönemde hızla artan yerleşime bağlı olarak trafik yoğunluğunun yaşandığı Kaşüstü Kavşağının yeniden düzenlenmesi gündeme gelmiş ve bu düzenlemenin üst geçit mi yoksa dal-çık mı olacağı yönünde tartışmalar yaşanmıştı.

TÜRKİYE’DE SADECE 4 TANE VAR

Gelinen son noktada dal-çık olarak projelendirilen kavşakta çalışmalar 1,5 ay önce başlarken yapımı 1 yılı aşkın bir sürede tamamlanacak. Yeraltından yapılacak geçişin boyu bin 200 metre olacağı kavşağın üst tarafında ise 3 kavşak bulunacak. Bu kavşaklardan ikisi Kaşüstü Eğitim ve Araştırma hastanesine ayrılacak iki yolun bağlanacağı kavşak olacak. Projenin yapımı sırasında Türkiye’de sadece 4 tane bulunan dev freze makinesinden biri kullanılıyor.

Kaşüstü Kavşağında son durum! Çalışmalar ne kadar sürecek?

DERİNLİK 30 METREYİ BULACAK

Proje Müdürü Yunus Emre Aktürk, proje ile ilgili yaptığı açıklamada “Proje çalışmaları 1 ay içerisinde tamamlandı, imalata da başladık. Bu freze dediğimiz makineden Türkiye’de 4 tane var, bir tanesini buraya getirttik. Kuyu derinliklerimiz ortalama 30 metreyi buluyor. Amacımız ana kayayı bulup sızdırmazlık betonu ile beraber havuz haline getirip yolu sudan arındırmak. Proje Petrol Ofisi Dolum Tesislerinden yaklaşık bin 200 metre olacak şekilde gidiyor. Üst tarafta 3 tane kavşak olacak. Bir tanesi mevcut hastane kavşağı, Diğeri hastaneye başlanacak yeni bir yolun kavşağı ve bir tanesi de ilerde Koçmak’ın orada yapılacak bir kavşak olmak üzere 3 kavşak olacak. Proje buradaki trafik yoğunluğunu rahatlatacaktır. Genel manada bin 200 metre boyunca kesintisiz olarak ilerleyip diğer uçtan çıkabilecekler.” ifadelerini kullandı.

Kaşüstü Kavşağında son durum! Çalışmalar ne kadar sürecek?

Kaşüstü Kavşağında son durum! Çalışmalar ne kadar sürecek?

Kaşüstü Kavşağında son durum! Çalışmalar ne kadar sürecek?

Kaşüstü Kavşağında son durum! Çalışmalar ne kadar sürecek?

Kaşüstü Kavşağında son durum! Çalışmalar ne kadar sürecek?


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (8)
Objektif 4 yıl önce
Yunus Emre Bey gerçekten kaliteli bir mühendis, bu zorlu projenin de altından alnının akıyla çıkacağına ve Trabzonumuza bu önemli yapıtı kazandıracağına olan inancımız tam.
mustafa ayyıldız 4 yıl önce
İnşaAllah kısa zamanda yapımı tamamlanır da kaşüstü trafiği rahat bir nefes alır
CEM SAYIL 4 yıl önce
Bakın; Dünyayı yeniden keşfetmenin anlamı yok. Çok basit iş ve süre 90 gün.Kim mi yapacak.Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih GÖKÇEK ve ekibi(Kendisini zınnık kadar sevmem) Yiğidi öldür hakkını ver.Siz düşünene kadar o biterir.Uygulamaları ortada. EGO yu bırakın.Millete Azap çektirmeyin.Türkiyede 4 tane var hikayelerini bırakın.İcraata bakın.
Es Es 4 yıl önce
Yanlış hatırlamıyorsam 3-4 ay gibi bir sürede tamamlayacağız deniyordu. Şimdi bir yılı aşkın süre deniyor. Ne diyelim Geç olsun güç olmasın
Adem 4 yıl önce
3-4 aymı ? Sizce böyle bir proje 3-4 ayda bitermi. 1200 metre uzunluktan bahsediliyor. 1 yldal bitmesi bile çok iyi iş olur
Celil 4 yıl önce
Burası gibi yoğun trafiğin yaşanacağı yerlerde yonca kavşak daha iyi bir çözüm olnadına rağmen dal-çık kavşaklarda sıkışıklık çok fazla yaşanıyor. ..
ayhan 4 yıl önce
Allah aşkına o dar alana yonca kavşağı yapmayı nasıl planlıyorsun? Senin düşündüğünü herkes düşünmüştür. Oraya en uygun dalçık projesi olabilir.
Amasya Karayolları 4 yıl önce
Yunus Emre beyi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Büyük projeler büyük düşünenlerle olurmuş ????????

Gelişmelerden Haberdar Olun

@