banner539

banner526

banner533

banner513

Karaismailoğlu’ndan garip demiryolu açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu Trabzon’da açıklamalarda bulundu.

Trabzon 25.09.2020, 11:42 25.09.2020, 12:13

Haber61 - Haber Servisi

 Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Trabzon'a geldi.

Trabzon'da bir dizi programa katılacak olan Karaismailoğlu AK Parti Trabzon İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Bakan Karaismailoğlu il başkanlığında açıklamalarda bulundu.

Karaismailoğlu özellikle Haber61'in yönelttiği demiryolu konusu hakkındaki soruya açıklık getirmeden üstü kapalı şekilde geçiştirdi.

Demiryolu'nun çok maliyetli bir yatırım olduğunu söyleyen Karaismailoğlu “Bu işler istemekle olmaz. Bunların hesap kitabı var. Altını doldurmak gerekir. Etüt çalışmalarımız devam ediyor. Daha önce açıklanmış olan bazı hatlar var. Onlar da hiçbir sıkıntı yok. Biz oradaki projelerimizi devam ettiriyoruz. Bunlarla ilgili etüt çalışmalarımız da devam ediyor. Fayda maliyet analizleri yapılıyor. İnşallah bu fizibiliteler olumlu yönde olduğunda bunu yatırım programına teklif edeceğiz, orada da tartışacağız bunu. Sırf Trabzon için değil, ülkemizin her noktasında karada, havada, denizde, raylı sistemlerde çok derin çalışmalarımız var. Bunlar belli aşamalara gelince uygulama aşamasına geçiyor. İnşallah Trabzon da hak ettiği yatırımları altlarını doldurarak planlayarak faaliyete geçireceğiz. Bu daha önce açıklanan demiryolu projesinde bir değişkilik yok. Her noktayla ilgili çalışmalarımız da var. Bunlar belli bir programa dahil işler. Demiryolu yatırımları çok büyük maliyetleri olan işler. Çok ağır yükü getiren yatırımlardır. Zamanı gelince yapılacaktır. “ ifadelerini kullandı.

Karaismailoğlu şöyle konuştu;

Bugün sabahın erken saatlerden itibaren Trabzon için neler yapıyoruz neler yaptık ve yapmalıyız konusunda istişare de bulunduk. İnşallah yaşam kalitesini yükseltecek projelere imza atacağız.

Trabzon için çok önemli, yatırımlar var bunları bitirmek için görüşüyoruz.  İnşallah Trabzon’un geleceği için adımlar atacağız. Trabzon’un istediği projeleri gerekli etütleri yaparak onların hizmetine sunacağız. Yaptığımız işleri vatandaşımızın kullanması ve mutlu olması en büyük derdimiz.

Kazandığımız tecrübeli Türkiye için kullanıyoruz, Trabzon’a da bunu yansıtacağız. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemiz nereden nereye geldi herkes görüyor. 2023 vizyonuyla da bunu ileriye götüreceğiz.

Demiryolu konusu

Bu işler istemekle olmaz. Bunların hesap kitabı var. Altını doldurmak gerekir. Etüt çalışmalarımız devam ediyor. Daha önce açıklanmış olan bazı hatlar var. Onlar da hiçbir sıkıntı yok. Biz oradaki projelerimizi devam ettiriyoruz. Bunlarla ilgili etüt çalışmalarımız da devam ediyor. Fayda maliyet analizleri yapılıyor. İnşallah bu fizibiliteler olumlu yönde olduğunda bunu yatırım programına teklif edeceğiz, orada da tartışacağız bunu. Sırf Trabzon için değil, ülkemizin her noktasında karada, havada, denizde, raylı sistemlerde çok derin çalışmalarımız var. Bunlar belli aşamalara gelince uygulama aşamasına geçiyor. İnşallah Trabzon da hak ettiği yatırımları altlarını doldurarak planlayarak faaliyete geçireceğiz. Bu daha önce açıklanan demiryolu projesinde bir değişkilik yok. Her noktayla ilgili çalışmalarımız da var. Bunlar belli bir programa dahil işler. Demiryolu yatırımları çok büyük maliyetleri olan işler. Çok ağır yükü getiren yatırımlardır. Zamanı gelince yapılacaktır.

Zigana konusu

Zigana’da işler iyi gidiyor. Hızlandırılması için çalışmalar yapacağız. Bölge için çok önemli olacak. Bölge için lojistik güç olacak.

Yorumlar (38)
burhan akgün 1 ay önce
çevir yanmasın
Fatih sağlam 1 ay önce
Kuş uçmaz yerlere Havaalanı yapıyorlar,Trabzon'a yoktur.
Kenan 1 ay önce
Mıy Mıy da Mıy Mıy gıy gıy da gıy gıy. Siz gidin yatırımları terör şehirlerine yapın size kurşun sıksınlar. İstanbula yapın aman metropolmüş. İş Trabzona gelince fizibilite çalışması 50 sene yok maliyet yüksek. Yok hesap kitap. Hadiyin ordan hadiyin ordan. Tamam anladık milliyetçiyizde suistimal etmeyin insanları salak yerine koymayın. Sporda ezdiniz siyasette Ezdiniz. Yatırımda ezdiniz. Dikkat edinde bu halkın ezmesi sizin ezmenize benzemez
EMRE 1 ay önce
15 seneden beri olumlu gelişmeler olamadı ya da hesap kitabı bitiremediler. Batı tarafında zamanla ilgili sorun olmuyor fakat doğuya gelince yapılamıyor.
Vatandaş 1 ay önce
Sen ne işe yararsın oy devişirmeyi biliyordunuz ama
Fatih sağlam 1 ay önce
Trabzona çağdaş Havaalanı istiyoruz,nokta
MA61 1 ay önce
Riv riv riv riv da riv riv riv riv...
insan evladı 1 ay önce
20 yıldır Trabzona 1 çivi çakılmadı.Şimdi de dalga geçer gibi hastane ihalesi yapıldı ve stadın yanına yapılacak.Verilen 1 tane söz tutulmadı.İnşAllah %80 alırlar bir dahaki seçimde.Bu şehir hak ediyor bunu.
Geçmiş olsun Trabzon 1 ay önce
Tüm doğu Karadeniz bir Rizeye tercih edildi. Trabzon 5 bilemedin 10 seneye rizeye bağlanır. Biz yat kalk futbol ki ondada resmen trabzon ile dalga geçiyorlar
emir 1 ay önce
arkadaş bir tane de net cümle kur yok böyle bir şey bari azcık şu oyalama taktiğinizi değiştirin...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@