banner539

banner526

banner533

banner513

Karadeniz'de balıkçıların yüzü güldü

Karadeniz'de etkili olan fırtınanın dinmesinin ardından tekneler tekrar deniz açıldı ve tezgahlar bu sabah yeniden balıkla doldu.    Balıkçı İbrahim Yücel, yaptığı açıklamada, bir kaç gündür etkili olan fırtınanın dinmesinin ardından dün gece teknelerin y

Trabzon 06.12.2015, 14:02
Karadeniz'de balıkçıların yüzü güldü
Karadeniz'de etkili olan fırtınanın dinmesinin ardından tekneler tekrar deniz açıldı ve tezgahlar bu sabah yeniden balıkla doldu. 
 
Balıkçı İbrahim Yücel, yaptığı açıklamada, bir kaç gündür etkili olan fırtınanın dinmesinin ardından dün gece teknelerin yeniden Karadeniz'e açıldığını söyledi.
 
Teknelerin bu sabah liman ve barınaklara tonlarca balıkla döndüğünü vurgulayan Yücel, "Günlerdir fırtına nedeniyle tekneler denize açılamıyordu. Bu nedenle tezgahlar boş kaldı. Nihayet fırtına dindi ve dün gece tekneler yeniden denize açılabildi. Bu sabah da tonlarca balıkla kıyıya döndüler. Günler sonra tezgahlarımızı yeniden balıklar süslemeye başladı" dedi.
 
Yücel, fırtına nedeniyle artan balık fiyatlarının, denizde avın yeniden başlamasıyla birlikte düşüşe geçtiğini ifade ederek, "Tekneler denize açılamayınca balık fiyatları neredeyse yüzde 100 artış göstermişti. Hamsinin fiyatı 15 liraya, mezgitin 25 liraya, istavritin ise 12 liraya çıkmıştı. Tekrar başlayan av nedeniyle balık bollaştı ve fiyatlarda da ciddi düşüş söz konusu. Bugün hamsi 10 liradan, mezgit 20 liradan, istavrit 10 liradan ve zargana da 20 liradan satılıyor" diye konuştu.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@