7m

Çapkınoğlu

Karadeniz Teknik Üniversitesi 19 araştırma görevlisi alacak

Karadeniz Teknik Üniversitesi 19 araştırma görevlisi alımı yapacağını duyurdu.

Trabzon 10.05.2021, 18:23
Karadeniz Teknik Üniversitesi 19 araştırma görevlisi alacak

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, Karadeniz Teknik Üniversitesi 19 araştırma görevlisi alımı yapacak.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü'nden "Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine; Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 657 sayılı Devlet memurları Kanunu'nun 48. maddesi hükümleri uyarınca personel alınacaktır." açıklaması yapıldı.

Alımla ilgili şartlar şu şekilde;

GENEL ŞARTLAR
1- 657 Sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2- ALES'ten en az 70 (lisans mezuniyeti hangi alanda ise o alandaki ALES puan türünden ya da ilan edilen bölüm/ana bilim dalı/program hangi alandan öğrenci alıyorsa o alandaki ALES puan türünden) Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliliği  kabul  edilen  bir  sınavdan  bu  puan  muadili  bir  puan  almış  olmak  gerekir.  Merkezi  sınav  muafiyetinden  yararlanmayı  talep  edenlerin  ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak alınır.
3-  Ön  değerlendirme  ve  nihai  değerlendirme  aşamalarında  lisans mezuniyeti  notunun  hesaplanmasında  kullanılan  4'lük  ve  5'lik not  sistemlerinin 100'lük not sistemine eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100'lük not sistemine eşdeğerliliğine   Üniversitemiz Senatosu karar verir.
4- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

MUAFİYETLER
1- Yükseköğretim öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav (ALES) şartı aranmaz.


Yorumlar (5)
Murat Başkan 1 yıl önce
aaa gerçekten acaba hangi hakedenler alınacak.. :)) yada hangi torpilliler. işte üniversite kelimesinin ülkemizdeki karşıığı .. korena var çare bulacak üniversite yok niye çünkü kopyala yapıştır ..
Gökhan 1 yıl önce
Geleceğin doktoralı işsizleri diyin siz ona!
Trabzon 1 yıl önce
Trabzon büyük şehir v e ORTAHİSAR şirketleri ALIMLARI ruhumuz niye duymuyor
Arsinli 1 yıl önce
İş alınacaklar belkide işe başlamış olabilirler..
Sek 1 yıl önce
Trabzon Türkiye'ye deki en çok torpilin ve adam kayirmanin olduğu şehirdir.
Bunun için gençler Boşuna uğraşmayın. Baba mesleğine devam

Gelişmelerden Haberdar Olun

@