Kar damlamaya başladı hedefe yine belediye oldu!

Haber61/Haber Servisi   Trabzon’da aşırı yağan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Yağışın getirdiği sorunlar büyükşehir olmanın getirdiği eksiklik yada sorunların tartışmalarını da beraberinde getirdi. Suların kesilmesi konusunda belediye elektriklerin d

Trabzon 26.01.2016, 14:41
Kar damlamaya başladı hedefe yine belediye oldu!
Haber61/Haber Servisi
 
Trabzon’da aşırı yağan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Yağışın getirdiği sorunlar büyükşehir olmanın getirdiği eksiklik yada sorunların tartışmalarını da beraberinde getirdi. Suların kesilmesi konusunda belediye elektriklerin devamlı kesilmesinden dolayı şehre elektrik dağıtım işini yapan AKSA firmasını sorumlu tutarken, AKSA da yolların kapalı olmasından dert yandı.
 
Trabzon'da şiddetli kar yağışı sonrası meydana gelen elektrik kesintileri hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Boztepe, Özkaymaklı ve Erdoğdu gibi terfili sistemle çalışan yüksek mahalleler başta olmak üzere köylerde ve ilçelerde ciddi elektrik sıkıntısı yaşanıyor. Elektrik kesintisine bağlantılı olarak gerçekleşen su kesintileri vatandaşı isyan ettiriyor. Vatandaşlar yeterince yatırım yapmadığı gerekçesiyle Çoruh AKSA Elektrik Dağıtım A.Ş.'ye (ÇEDAŞ) öfke saçıyor. TİSKİ Genel Müdür Yardımcısı Nurettin Tandoğan, “Tabii elektrik olmadığı zaman su veremiyoruz. Boztepe ve Erdoğdu tarafında tefrili sistem kullanıyoruz. Önümüzdeki günlerde o depolara jeneratör alıp hizmete sokmayı planlıyoruz" dedi. 
 
NENELERİMİZ ZOR DURUMDA 
 
Öte yandan CHPli Meclis Üyesi ve grup başkan vekili Cahit Erdem, belediyeyi yolları zamanında açmamakla suçladı. Cahit Erdem şunları ifade etti;  Son günlerdeki demeçlerde sadece AKSA’dan dolayı elektrik kesintilerinin yapıldığı söyleniyor. Oysaki; Sadece AKSA değil, özellikle köylerdeki yolları açamayan, ana arterleri işletemeyen belediyelerde de kabahat var. Çünkü AKSA’yı aradığınızda bize ‘yollar kapalı gidemiyoruz’ cevabını veriyorlar. Bu konuda en mağdur olan özellikle köylerdeki yaşayan yaşlı dedemiz nenemizdir. 
 
MAĞDUR BIRAKTILAR
 
Bunlar elektrik olmadığı için su motorları suyu depolara basamadığı için sular akmamaktadır. Yine köylere hizmet yapan ekmek arabaları çalışmadığı için yaşlı nenelerimiz ekmek alamamakta su ve elektrik de olmayınca bu yüzyılda şehre çok yakın olmalarına rağmen mağdur kalmaktadırlar. Şehrimizi yönetenler ilk etapta özellikle grup yollarını ve ana arterleri açmaları gerekiyordu. Özel İdare’nin kapatılmasından sonra köy isimlerini dahi bilen, bilmeyen operatörlerin yaylaya kadar yolları açmak için gönderilmelerini doğru bulmuyoruz. 
 
GÖREV KARGAŞASI 
 
Büyükşehirin Bütünşehiri’n kapsamında bulunması hizmeti aksatmıştır. Görev kargaşası yaratmıştır. İlk mecliste Büyükşehir olmamızın Trabzon’a fazla bir getirisi olmadığını ve bazı sakıncaları bulunduğunu konuşmuştum. Bugün geldiğimiz noktada büyükşehir belediye başkanımız OFG, benim söylediklerimi söylemeye başladı. Şimdi torba yasaya büyükşehir yasasının aksayan yönlerini gidermek için teklif hazırlayıp sundular. 
Bütünşehir sistemi çalışmamaktadır.
Yorumlar (3)
Adem 5 yıl önce
ben köye gidecektim, yol henüz açık değil gidemedik, iş makinaları kısıtlı yetersiz, hangi köye hangi yola hangi mahalleye gidecek, tabelada büyükşehir olduk fakat gerçekte ise köylerimiz yaşanılabilir olmaktan çıkmış, eskiden biz bu köylerde doğduk yaşadık, hizmet aldık, bu gün niye böyle anlamıyoruz, İstanbul boğazına on tane tünel yaptınız, yetmedi köprü, hızlı tren yaptınız yapıyorsunuz, vergiyi de alacaksınız öyleise memleketime yteri kadar bir kaç tane iş makinası toplu taşım aracı neden alamıyorsunuz
İbrahim Mehmet Kocaimamoğlu 5 yıl önce
Belediye olarak kışın ağır şartlarına hazırlıklıyız diye açıklama yaparda bugün ulaşım olmazsa tabiki karın her damlasından seni sorumlu tutarlar.Büyük Belediye başkanı acaba Maraş Caddesinde yürüme gezdimi gezmişse halkın ne demek istediğini anlamıştır.
tropfen 5 yıl önce
çukurçayır gibi 50.000'den fazla nüfusa sahip bir mahallenin yolunu bile açamayan bununla beraber 2 gün susuz bırakan, ve bu akşam itibari ile tekrar susuzluğa mahkum eden bir belediyeye sahibiz.10 tane iş makinesi ile olacak iş değil.hani kışa hazırdınız?2 gündür su bile veremiyorsunuz.yine kestiniz.çukurçayır mahalle aralarını neden açmıyorsunuz? sayın belediye başkanları hanginizin evinin yolu kapalı?hanginiz arabasını çıkaramıyor?hanginizin evinde su akmıyor? hanginizin elektriği kesik? vatandaşın içinde olun biraz!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@