banner536

banner526

banner513

Kadınla Başlar Derneği faaliyetlerine başladı

Trabzon merkezli kurulan Kadınla Başlar Derneği faaliyetlerine başladı.

Trabzon 08.10.2019, 12:21
Kadınla Başlar Derneği faaliyetlerine başladı

Trabzon Merkezli kurulan Kadınla Başlar Derneği faaliyetlerine başladı. Dernek Başkanı işkadını Hülya Ulusoy, yönetim kurulu üyeleri ile basın toplantısı düzenledi. Başkan Ulusoy, “Biz her şey kadınla başlar diyerek derneğimizi kurduk. Amacımız Trabzon'umuza kalıcı eserler bırakmak” dedi. 

Açıklamayı okuyan dernek saymanı Nuray Kansız, “Başkanımızın da söylediği gibi ; Biz her şey kadınla başlar dedik ve 18 Mart 2019 tarihinde derneğimizi kurduk. Trabzon merkezli derneğimizin en önemli hedefi Karadeniz Bölgesi başta olmak üzere tüm Türkiye yi kapsayarak üreten kadınların birbirini tanıması birbiriyle ticari alışveriş yapmasi, bilim kültür sanat ve edebiyat konusunda varlığını göstermiş olan kadınlarımizin Trabzon da gençlerimize yol gösterici olmasıni sağlamaktır. Kurulacak olan bu ağın bir başka güzel kazanımı ise Trabzon dışında yaşayan hemşehrilerimizin Trabzon ile bağını daha da güçlendirmek olacaktır.. Misyonumuz; bölgemizin her daim üretken olan ve çalışkan kadınlarını biraraya getirerek sosyal, kültürel ve ticari ağ oluşturmak, birbirleri ile iletişimlerini ve alişverişlerini sağlamak, bölgemiz kadınına istihdam sağlarken kadın gücü ile kalicı eserler bırakılmasına  katkı sağlamak. Vizyonumuz; Trabzon ekonomisinde kadını  güçlendirip önce Karadeniz sonra Türkiye'de üretimi, sanatı, bilimi destekleyerek sosyal sorumluluk bilincini arttırmak, imkanı olmayan kadınlarımız ve gençlerimize kapılar açmak ve kendi ayaklarının üzerinde durmalarını sağlamak Araçlarımızı gerçekleştirmek doğrultusunda öncelikle Ortahisar da 19 yıllığına ikinci derece tarihi eser olan üç katlı bir evi Derneğimize kiraladık. Dernek binamızda kadınımızın ürettiği ,sergilemek istediği tüm ürünleri halkımıza sunabileceği bir dükkanımız olacaktır. Bu binamizda kadına dair her türlü eğitim imkanını sağlayacağız.Bir çocuk kütüphanemiz olacak .En büyük amacimiz ise Sunay Akın ile birlikte oyuncak müzemizi hizmete sunmak olacaktır...

Dernek olarak bugüne kadar bir dizi ziyaret ve etkinliklerde bulunduk. Sanattan eğitime eğitimden sağlığa kadar çeşitli alanlarda faaliyet gösterdik, göstermeye de devam edeceğiz" diye konuştu.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Nesrin Arık 7 ay önce
Merhabalar.Etkinliklerinizden nasıl haberdar oluruz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@