Kadın müzik öğretmeninin klipleri sosyal medyada ilgiyle izleniyor

Trabzon'un Sürmene İlçesi'nde, Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı, müzik öğretmeni 31 yaşındaki Merve Yavuz, Karadeniz türküleri seslendiriyor. Solistlik yaptığı gruptan ayrılan ve müzik yaşamına bireysel devam eden Yavuz'un seslendirdiği türkülere çektiği klipler sosyal medyada ilgiyle izleniyor.

Trabzon 16.11.2017, 15:00
Kadın müzik öğretmeninin klipleri sosyal medyada ilgiyle izleniyor
Sürmene Anadolu Lisesi'nde müdür yardımcısı olarak görev yapan müzik öğretmeni Merve Yavuz, küçük yaştan itibaren müziğe ilgi duymaya başladı. Yavuz, lise ve üniversitede müzik alanında eğitim gördü, yüksek lisansını da aynı dalda yaptı. 2010 yılında Erzurum'da öğretmenlik hayatına başlayan Merve Yavuz, 6 yıldır da Sürmene'de görevini sürdürüyor. Merve Yavuz, ayrıca, bir müzik grubunda Karadeniz türküleri söyleyerek solistlik yaptı. Gruptan bir süre önce ayrılan Yavuz, bireysel olarak müzik yaşantısını sürdürme kararı aldı. Gelecek yıl ilk albümünü çıkarmayı hedefleyen Merve Yavuz'un seslendirdiği Karadeniz türkülerine çektiği klipler sosyal medyada ilgiyle izleniyor.

"GÜZEL TEPKİLER ALIYORUM"

Hem öğretmenlik hem de müzikal hayatında ilerlediğini belirten Merve Yavuz, çok sevdiği öğrencileriyle aralarında çok farklı bir bağ olduğunu söyledi. Yavuz, "Gruptan ayrıldıktan sonra Volkan Arslan arkadaşımla televizyon programlarım oldu. Daha sonra araştırma sürecine girdim. Bir müzik şirketi ile anlaştım. Allah nasip ederse yaz aylarında yeni albümüm çıkacak. Önümüzdeki haftalarda yeni klipler çekeceğim. Güzel tepkiler alıyorum. Bunun çoğalarak büyümesini istiyorum" dedi.

"KARADENİZ MÜZİĞİ'NDE ALGI DEĞİŞTİ"

Fuat Saka ve Volkan Konak gibi çok önemli temsilcileri olan Karadeniz müziğinde, Kazım Koyuncu sonrası farklı bir algı oluştuğunu vurgulayan Merve Yavuz, "Bölgemizde önceden aile baskısı çok fazlaydı. İnsanlar şarkı söyleyeceğim dediklerinde veya futbolcu olmak istediklerinde aileler 'Ya popçu ya topçu mu olacaksın?' derlerdi. Aileler pek destek vermezdi. Yeni jenerasyonla algılar değiştikçe bu kez zenginlikler artmaya başladı" ifadelerini kullandı.

Kliplerinin ilgiyle izlenmesinden çok mutlu olduğunu belirten Yavuz, şarkı söylemek kadar öğretmenliğin de kendisi için tutku olduğunu ve iki alanda da ilerlemek istediğini söyledi.
Yorumlar (3)
657memur 3 yıl önce
Devlet Memurları Kanunu?na göre, memurlar Türk Ticaret Kanununa göre (Tacir) veya (Esnaf) sayılmalarını gerektirecek bir faaliyette bulunamaz, ticaret ve sanayi müesseselerinde görev alamaz, ticari mümessil veya ticari vekil veya kollektif şirketlerde ortak veya komandit Şirkette komandite ortak olamazlar (657, Md. 28).

Bu hanım kız 657 ye tabi değil mi?
Yusuf karadeniz 3 yıl önce
Parasını almayacak belki. Kadn uğraşıyor helal olsun diyeceğinize hemen mıy mıy. Keşke çocuğumun hocası olsa bi şeyler öğrenirdi
657memur 3 yıl önce
O zaman herkes kanuna uymadan istediği gibi hareket etsin değil mi? Burası muz cumhuriyeti değil heralde! Kanun çerçevesinde gayret gösteren herkes takdir edilir zaten merak etmeyin...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@