İYİ Partili Kuleyin'in hadsiz sözlerine TGC sessiz kalmadı

Haber61 muhabirine sözlü saldırı bulunan İYİ Partili Şükrü Kuleyin ve devamında başka basın mensuplarına da saldıran bazı İYİ Partililere Trabzon Gazeteciler Cemiyeti tepki gösterdi

Trabzon 25.06.2021, 11:09

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Trabzon programını takip eden Haber61 muhabiri Emrah Paça'ya, haddini aşıp art niyetli şekilde saldıran İYİ Partili Şükrü Kuleyin'e Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nden tepki geldi. Ayrıca yine İYİ Partili bazı isimlerin basın mensupları Ahmet Çağlar Yıldırım ve Eser Hacısalihoğlu’na saldırı girişimleri, sosyal medyadan ahlaksızca paylaşımlarda bulunan partililer de kınandı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Üzülerek görmekteyiz ki son dönemde basın mensuplarına yönelik hem fiili, hem de sözlü saldırılar artmaktadır. Son olarak, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ilimizde gerçekleştirdiği programda da aynı durumla karşı karşıya kaldık. Akşener’in gündeme yönelik soruları cevaplayacağı sırada İYİ Parti GİK Üyesi Şükrü Kuleyin’in basın mensuplarına anlamsız çıkışını ve İYİ Parti bazı İl, İlçe Yöneticilerinin sosyal medya hesaplarında basın mensupları ile ilgili gayri ahlaki paylaşımlarını kınadığımızın bilinmesini isteriz. İki kişinin dahi bir araya gelmekten imtina ettiği pandemi koşullarında sağlığını hiçe sayarak, o günkü tek işi siyasilerin açıklamalarını haberleştirmek olan basın mensuplarına teşekkür edilmesi beklenirken bu durumla karşı karşıya kalınmasını esefle kınıyoruz. 

Toplumun beklenti içerisinde olduğu siyasetçilerin hoş karşılanmayan görüntülere sebebiyet vermeleri, üzücü ve düşündürücüdür. Siyasette beklenen, üslupta ölçüye riayet etmeleri, sağduyulu ve seviyeli davranmaları ve topluma örnek olmalarıdır. Hem şehrimizin, hem de basın camiasının artık bu tarz gündemlerle meşgul olmamasını ve konunun muhataplarının özür dilemesini bekliyor, meslektaşlarımız Ahmet Çağlar Yıldırım, Emrah Paça ve Eser Hacısalihoğlu’na geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

İYİ Partili Kuleyin'in hadsiz sözlerine TGC sessiz kalmadı

İYİ Partili Kuleyin'in hadsiz sözlerine TGC sessiz kalmadı

İYİ Partili Kuleyin'in hadsiz sözlerine TGC sessiz kalmadı

İYİ Partili Kuleyin'in hadsiz sözlerine TGC sessiz kalmadıTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Gelişmelerden Haberdar Olun

@