banner556

İYİ Parti Trabzon’da yeni yönetim belli oldu

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli yeni yönetimini açıkladı.

Trabzon 22.08.2019, 11:36 22.08.2019, 11:59
İYİ Parti Trabzon’da yeni yönetim belli oldu

Haber61 – Haber Servisi – İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli düzenlediği basın toplantısı ile yeni yönetimini açıkladı.

Kuvvetli toplantıda yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi

“Öncelikle Şırnak Silopi'de bölücü ihanet çetesi PKK'lı teröristlerle girdikleri çatışmada, şehit olan kahraman askerlerimize, Yüce Allah'tan rahmet, acılı ailelerine ve aziz Türk Milleti'ne başsağlığı dilerim. Şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun. Yaralı askerlerimize, Allah’tan acil şifalar diliyorum. Bugün burada İYİ Parti Trabzon İl Yönetimini açıklamak ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımızı tanıtmak üzere, toplanmış bulunuyoruz. Öncelikle katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyor; mazeretleri dolayısıyla aramızda bulunamayan arkadaşlarımıza da şimdiden hayırlı olsun diyorum. 

İYİ Parti olarak; tıkanmış, artık halkın menfaatlerini gözetmekten uzaklaşan siyasi anlayışı ortadan kaldırmak adına, çalışmalarımızı özveriyle sürdürüyoruz. Özgür, güvenli, hukukun üstünlüğünü ön planda tutan, komşuları ile barış içerisinde, istikrarlı ve öngörülebilir bir ekonomiye sahip, uluslararası platformda saygın, milleti ile barışık, ülkesi için sorumluluk alan bireylerden oluşan ve geleceğine umutla bakan bir Türkiye hayali ile yola çıktık. Bu doğrultuda milletimizin demokratik anlayışına güveniyoruz. Milletimizin, adaletten yoksun, devlet gücüyle hareket eden, siyasi hegemonyaları değiştirme gücü var. Milletimiz, bu güçle demokrasiden sapmadan, Türkiye’nin önünü açmaya karar vermiştir. Zira bunu hem 24 Haziran seçimlerinde hem de 31 Mart seçimlerinde göstermiştir. 

İYİ Parti Trabzon’da yeni yönetim belli oldu

İYİ Parti’ye yönelik algı operasyonları da bizleri, partimizin amacının ne olduğunu değil; ne olmadığını açıklamaya itmiştir. Ancak seçimler boyunca oluşturulan bu algılara rağmen, Türk Milleti’nin İYİ Parti’ye teveccühü giderek artmıştır. 17 yıllık AK Parti iktidarında oluşturulan korku duvarları, İYİ Parti sayesinde yıkılmış ve Türk toplumu, iktidarın değişebileceğine inanmaya başlamıştır. Bizler de milletimizin teveccühüne layık olmak amacıyla üzerimize düşen sorumlulukları bilmekte ve gereğini yapmak için var gücümüzle çalışmaktayız. 

Değerli basın mensupları, kuruluşunun ardından iki yılı doldurmadan iki büyük seçim geçirmiş İYİ Parti’de görev almış; ancak bugün aramızda bulunmayan Trabzon il yöneticisi arkadaşlarımızın emeklerinden, gayretlerinden dolayı kendilerine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Onların da birer nefer olarak iyi partiye hizmet etmeye devam edeceklerine yürekten inanıyorum. Bu bir bayrak yarışıdır. Dün onlar vardı, onlarla başarılı olmaya gayret gösterdik. Bugün onların yerine aramıza katılan yeni arkadaşlarla İYİ Parti bayrağını daha yukarılara taşıyarak, yolumuza devam edeceğiz. 

İYİ Parti; bugün Türkiye’nin geleceğinden kaygı duyan bütün vatandaşlarımızın umudu olmuştur. Bizler de İYİ Parti olarak, bu umudu daha da büyütmek amacıyla, bugün itibarıyla 2 bin 200 olan üye sayımızı, yılsonuna kadar 5 bine yükseltmek amacıyla bir kampanya başlatmış bulunuyoruz. Basın toplantımızın ardından saat 12:00 itibarı ile Meydan Parkı’nda kuracağımız stantta vatandaşlarımızın, İYİ Parti’ye üyelik başvurularını alacağız. Bu bağlamda; daha önce hangi siyasi partide siyaset yapmış olursa olsun, terör örgütleri ile iltisaklı olmayan her vatansever vatandaşımızı, İYİ Parti saflarında siyaset yapmaya davet ediyorum. Yönetimi oluşturma çalışmalarımız süresince partimize yönelik teveccühün bir hayli fazla olması, bizleri son derece memnun etmiştir. Türkiye’nin umudu haline gelmiş İYİ Parti’nin, iktidar olma yolunda ilerlemesine verilen katkıyı arttıracak yeni İl yönetimimizi sizlerle de paylaşmak istiyorum"

Toplantıya katılan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs “Bundan önce vazife yapan daha önceki yönetim kurulundaki arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bundan sonra burada vazife alan tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

HDP’Lİ BAŞKANLARIN GÖREVDEN ALINMASI

HDP’li Belediye başkanlarının görevden alınması konusunda ne düşündüğü sorusu sorulan Azmi Kuvvetli, “Türkiye demokrasiye inanan bir yönetim şekliyle yönetiliyor. Hangi amaçla görevden alındığını hükümet bilir ancak bildiğimiz kadarıyla haklı buluyorum. Ancak onlara oy vermiş insanların güvenini zedelemeden bir açıklama yapmak zorundadır. Şu ana kadar yapılmadı. Bundan önce Abdullah Öcalan'ın mektubunun okunması ve kardeşinin TRT’ye çıkarılması ve bugünkü uygulama birbirine ters ama şuanki uygulamayı doğru buluyorum” dedi.

“İKTİDAR OLMA YOLUNDA…”

Azmi Kuvvetli, “Bize FETÖ’cü diyorlardı ama sonra halk bizi anladı. İki seçim geçirdik. Biraz daha bizi anladılar. Ama yükselen bir trend görüyorum. İktidar olma yolunda o ivmeyi görüyorum” dedi.

İYİ PARTİ TRABZON İL YÖNETİM KURULU

Asil Üyeler

1- Refik Ahmet Nuhoğlu- İş İnsanı
2-Ahmet Çakır- Sendika Bşk.,Denizci
3-Mustafa İşler- Öğretmen, Eski Belediye Bşk.
4-Aysen Aydın- Diyetisyen
 5-Sezgin Oğul- İnşaat Yüksek Mühendisi
 6-Yavuz Kahraman- Emekli Öğretmen
 7-Erdal Uzun- Ön Muhasebe
 8-Ali Kaplan- Emlakçı- İş İnsanı
 9-Enis Kepenek- Eczacı
 10- Osman Deliloğlu- İş İnsanı
 11-Mahmut Erdin- Emekli
 12-Hasan Keleş- İnşaat Mühendisi
 13-S.Salih Bekiroglu- Avukat
 14-Tahsin Yayla- Doktor
 15-Aydın Kolamaç- Mali Müşavir
 16-Ümmügül Çalık- Emekliler Derneği Bşk. Yardımcısı
 17-Murat Kaynak- Yönetici
 18-Yakup Aktürk- Trabzon Vakıflar Eski Bölge Müdürü
 19- M. Şükrü Hacıahmetoğlu- Siyaset Bilimci
 20-Erda Aygün- İş İnsanı
 21-Hakan Nuhoğlu- Doktor
 22-M. Ali Yıldız- Müteahhit 
23- Faruk Bahadır- İş İnsanı
24-Yüksel Değer- Balıkçılık Teknoloji Mühendisi
25- Fatma Arıcı- İktisatçı
26- Ahmet Bilgin- Emekli Tekel Müdürü
27- Baha Kurt- İş İnsanı

28- Tekin Türeli- İş İnsanı
29- Aynur Kurşun- İş İnsanı
30-Aydın Camcı- İş İnsanı
31-Suat Altıntaş- İş İnsanı 
32-Erhan Eroğlu- Hibe Danışmanı
33-Oktay Çavuşoğlu- Turizmci
34-İsmetcan Kurt- Öğrenci
35- Türkan Ergün- Emekli
36-Özcan Maraba- İş İnsanı 
37-Orhan Gedikli- İş İnsanı
38-Mustafa Kocabal-Gemi Kaptanı
39-A.Hilmi Hacısalihoğlu - Emekli Diş Teknisyeni

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

1-Kemal Reis- Memur emeklisi
2-Şengül Koloğlu- Emekli
3-Engin Çakıroğlu- İş İnsanı
4-Ömer Fazıl Erdem-emekli, antrenör
5-Abidin İslamoğlu- emekli öğretmen, yüksek lisans mezunu
6-Hüseyin Karakaş- emekli okul müdürü
7-Tarkan Kamiloğlu- jeoloji mühendisi
8-Nurhan Ulusoy- Emekli
9-Emin Çağılcı- Emekli
10-Selahattin Civil- Emekli Öğretmen
11-Temel Yılmaz- Ön Muhasebe
12-Ali Şimşek- Serbest Meslek
13-Mustafa Kodalak- Mobilyacı
14-Öncü Nezir-Satış Müdürü
15-Haluk Aydın- Mobilya dekorasyoncusu
16-Mehmet Bayram-Emekli öğretmen”

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@