İşte Trabzonlu Bakan Varank'ın ilk icraatı!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü Ar-Ge laboratuvarının kapatılmasının önüne geçerek araştırma çalışmalarının devam edilmesini sağladı.

İşte Trabzonlu Bakan Varank'ın ilk icraatı!

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü Ar-Ge laboratuvarının kapatılmasının gündeme gelmesinin ardından olaya müdahil olan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, laboratuvarın araştırma çalışmalarının devam edilmesini sağladı.

VARANK, ÜNİVERSİTE YÖNETİMİYLE GÖRÜŞEREK SORUNU ÇÖZDÜ

Laboratuvar sorumlusu Doç Dr. Sinan Kıvrak'ın laboratuvarın kapatılmak istenmesine ilişkin "Saat 21:30, gençler hala aktif bir şekilde çalışıyor. Bir senede 50'ye yakın proje yaptığımız bu laboratuvar, yönetim tarafından kapatılıyor. Peki bu gençler nasıl ve nerede yetiştirilecek. Gecesinden gündüzünden feragat eden bu nesil heba edilirse, yazık olur" mesajını, laboratuvar çalışmalarını içeren bir video ile sosyal medya üzerinden paylaşmasının ardından konuya müdahil olan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, üniversite yönetimi ile görüşerek sorunun çözülmesini sağladı.

"LABORATUVARDA SAVUNMA SANAYİ AR-GE ÇALIŞMALARI YAPILIYOR"

Öğrencilerin önemli projelere imza attığı laboratuvarda özellikle savunma sanayisine yönelik Ar-Ge çalışmaları yapılıyor. Bakan Varank'ın müdahil olmasının ardından laboratuvar tamamen Ar-Ge çalışmalarına tahsis edildi.

SOSYAL MEDYADAN TEŞEKKÜR EDEREK FOTOĞRAF PAYLAŞTI

Laboratuvar ile ilgili sıkıntının çözülmesinin ardından kararı yine sosyal medya hesabından paylaşarak sevincini dile getiren Doç. Dr. Kıvrak, Bakan Varank'a da yine sosyal medya üzerinden yazdığı "Problemin çözülmesine bizzat müdahil olan sayın Bakanımız Varank, değerli yardımcılarına ve dahi bilgimiz dahilinde olmayıp problemin çözülmesine katkıda bulunan tüm devlet büyüklerimize şahsım ve öğrencilerim adına gönülden teşekkürlerimi sunarım." mesajı ile teşekkür ederek, öğrencileri ile o anı resmeden bir fotoğrafı da paylaştı.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Atmaca
Atmaca - 2 ay Önce

Teşekkürler teşekürler gençlerin umutları yarıda kalmadı yarınlara umutla bakmanın mutluluğu sevinci yaşanıyor.

banner426

banner421