banner556

İşte Trabzon’da 90 günde koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı

Trabzon’da koronavirüs etkisini artırarak sürdürüyor.

Trabzon 09.09.2020, 11:19 09.09.2020, 12:26
İşte Trabzon’da 90 günde koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı

Haber61 - Haber Servisi

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi etkisini Trabzon’da da sürdürüyor. Trabzon’daki hastanelerde yapılan testlerden günde ortalama 100 kişide koronavirüs vakasına rastlanıyor.

1,5 ayda 90’dan fazla

Trabzon’da koronavirüs nedeniyle hastanelerde tedavi görenlerin yansıra evlerinde de karantina altında olanların sayıları oldukça fazla. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise gün geçtikçe artış gösteriyor. Edinilen bilgiye göre son 90 gün içerisinde sadece Trabzon’da 90’ı aşkın kişinin virüs nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenildi.

Koronavirüs yaşı düştü

Özellikle 65 yaş üstü vatandaşları etkilediği bilinen koronavirüste, Trabzon’da vaka yaşı da düşüyor. Son olarak 16 yaşında bir gencin yoğun bakımda olduğu bilgisine ulaşılırken, evlerinde karantinada olan bir çok gencin olduğu öğrenildi.

Yetkililer uyarmaya devam ediyor

Trabzon Valiliği tarafından başlatılan #Kendinikorukentinikurtar kampanyasının yanı sıra yetkililer vatandaşlardan maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaları uyarılarında bulunmaya devam ediyorlar.

Yorumlar (5)
maydin 5 ay önce
Trabzon’daki hastanelerde yapılan testlerden günde ortalama 100 kişide koronavirüs vakasına rastlanıyor. 81 ili siz hesaplayın tv.de söylenenle kıyaslayın..küllüyen yalan konuşuyorlar.
Sürmene 5 ay önce
2 gece önce 33 yasinda vefat eden kuzenimizin ölüm raporuna kalp krizi yazilmis 15 gun evde karantinadaydi agzindan kan gelince hastaneye gitti ve virus cigerlerini bitirmis..bu hastalik cigere inip kristallesme olunca zaten kalbi etkiliyormus kalp krizinden ölmüş oldugu dogru olabilir ama bunun asil nedeni Covid-19 dur..sayilar neden az çıkıyor bizde yakinen anlamis olduk
davut 5 ay önce
Karar verin artıyor mu düşüyor mu?
5 ay önce
vakalar artıyor ama hastalık yaşı düşüyor artık
Misafir. 5 ay önce
Uzun zaman sonra belediye otobüsüyle yolculuk yaptım. Millet otobüse binerken neredeyse birbiri üstüne çıkacak. Özellikle yaşlılar. Yaşlı bir teyze maskeyi ağzına takmış korunduğunu sanıyor. Burnu açık. Adamın çocuğu otobüste maske çıkarıyor, ebeveyni uyarmıyor. Sanayide neredeyse kimse maske takmıyor. Böyle devam ettiği sürece aşı gelmeden kurtulamayacağız. Maalesef.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@