İstanbul merkezli operasyonda 1 Terörist Trabzon'da yakalandı

Trabzon'un Sürmene ilçesinde 1 terörist yakalandı.

Trabzon 17.12.2019, 14:01
İstanbul merkezli operasyonda 1 Terörist Trabzon'da yakalandı

İstanbul merkezli 4 ilde radikal terör örgütleri El Nusra, Fetih El Şam Cephe, Huraseddin Tugayları (Had Grubu) ve çatı örgütlerden Heyet-i Tahrir El Şam’a yönelik düzenlenen operasyonda 25 şüpheli yakalandı.

Edinilen bilgilere göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri kökleri El Kaide’ye uzanan aşırı uç radikal terör örgütlerine yönelik çalışma başlattı. Söz konusu soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonda, Suriye ve Irak gibi çatışmalı coğrafyada El-Kaide’yi temsil eden Suriye’deki küresel örgütlerden El Nusra, Fetih El Şam Cephe, Huraseddin Tugayları (Had Grubu) ve çatı örgütlerden Heyet-i Tahrir El Şam’la bağlantılı oldukları belirlenen 25 şüpheli gözaltına alındı. Yakalanan örgüt üyeleri, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne getirildi.


El Kaide’nin merkez yönetimine bağlı olarak Suriye’de faaliyet gösteren Huraseddin Tugayları (Had Grubu) yanlısı grup içerisinde birçok Bağcılar, Bahçelievler, Esenyurt, Gaziosmanpaşa, Güngören, Sultanbeyli, Pendik, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar ilçelerinde bulunan toplam 37 adres ile Konya Selçuklu’da 1, Adana Yüreğir’de 1, Ankara Mamak’ta 1, Kocaeli Derince’de 1, Trabzon Sürmene’de 1 ve Adıyaman’da 1 örgüt üyesi olmak üzere eş zamanlı olarak yapılan operasyonda 25 şüpheli ele geçirildi.
Baskınlarda çok sayıda örgütsel doküman, ruhsatsız tüfekler, örgütsel yardım adına kullanıldığı değerlendirilen yüklü miktarda nakit para, çatışma bölgelerinde dini istismar eden terör örgütleri tarafından "sözde" bayrak olarak kullanılan bez parçaları ele geçirildi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
çözüm 2 yıl önce
bu da unutulur.yarın minibüsler balık istifi olur kardeşim.cezayı kesip can yakacaksın.o kadar...
Vatandaş 2 yıl önce
Tırın sol ön tamponunda hasar var. Bu durum bir yorumda bahsedilen "dolmuş emniyet şeridinde yolcu alırken tır arkadan çarptı" iddiasını çürütüyor. Eğer öyle olsaydı ağır hasar tırın sağ ön tarafında olurdu. Öte yandan tır şoförünün alkollü olduğu da iddia ediliyor. Suçun kimde olduğu mutlaka belirlenecektir. Her ne olursa olsun dolmuş şoförlerinin kuralları hiçe saydıklarını kimse inkar etmemeli.
Arkadaş 2 yıl önce
Trabzon Artvin Rize Gümüşhane Giresun Bayburt ordu Erzurum ağrı Ardahan didik didik edilmeli terör örgütleri için kaçma alanları alkol, uyuşturucu, sigara, fuhuş için üretim ve dağıtım üssü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@