banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

İstanbul'dan Trabzon'a ehliyetsiz geldi, Emniyet Müdürü'ne yakalandı!

İstanbul’dan izin alarak çay toplamak üzere ailesiyle birlikte memleketine gelen Mustafa K., Trabzon Emniyet Müdürü Metin Alper’e yakalandı. Çay toplama izni alan Mustafa K.'nin, 1200 km yolu ehliyetsiz geçtiği ortaya çıktı.

Trabzon 23.05.2020, 15:12 23.05.2020, 18:16
İstanbul'dan Trabzon'a ehliyetsiz geldi, Emniyet Müdürü'ne yakalandı!

Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında çay toplamak için "seyahat izin belgesi" alarak İstanbul'dan memleketi Rize'ye gitmek için yola çıkan ehliyetsiz sürücü Trabzon'da yakalandı.

Alınan bilgiye göre, çay üreticisi Mustafa K. (47), gerekli izin belgesini alarak babası ve annesi ile birlikte memleketi Rize'ye gelmek üzere 34 UJ 8296 plakalı aracıyla İstanbul'dan yola çıktı.

Trabzon'un Yomra ilçesindeki Kaşüstü kavşağına kadar gelen Mustafa K'nın kullandığı araç, Of ilçesinde trafik kazası yaşanan bölgeye seyir halindeki İl Emniyet Müdürü Metin Alper'in dikkatini çekti. 

Alper'in talimatı üzerine polis ekiplerince durdurulan araçta yapılan incelemede, seyahat izin belgelerinin bulunduğu ancak Mustafa K'nın ehliyetinin olmadığı tespit edildi. 

Mustafa K'ya ehliyetsiz araç kullanmaktan, aracın sahibi olan babasına da ehliyetsiz araç kullandırmaktan 2 bin 473'er lira olmak üzere toplam 4 bin 946 lira para cezası verildi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Ercan 5 ay önce
Metin Müdürümden kaçmadı.
Ayaz oflu 4 ay önce
Bence sürücü ödüllendirilmeli ona ehliyet verilmeli çünkü istanbuldan gelene kadar polisler uyuyormuydu 2017 de ottan arabamı çalan hırsızlar bulunmadı polise gidiyorum soruyorum sen unut arabayı diyorlar yakaladın bir garibanı vur kafasına adalet ve asalet

Gelişmelerden Haberdar Olun

@