İmamoğlu’nun 23 Nisan Trabzon anısı duygulandırdı

İmamoğlu, Çolak’ın, “Sizin hatırladığınız ilk 23 Nisan nasıldı” sorusuna, “2 sene önce, bir bayram vesilesiyle doğduğum şehre, Trabzon’a gitmiştim. Orada, çok büyük bir kalabalık beni karşıladı. Tam nerede konuşma yaptım biliyor musun Bilge? Trabzon’da ilk katıldığım 23 Nisan töreninde, tören geçidi yaptığımız, yürüyüş yaptığımız yerden, 50 bin kişiye hitap ettim. Benim için inanılmaz bir anıydı” yanıtını verdi.

Trabzon 24.04.2021, 12:13
İmamoğlu’nun 23 Nisan Trabzon anısı duygulandırdı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Nisan’ın 101 yıldönümü etkinlikleri kapsamında, “Atatürk ve Ben” kitabının 13 yaşındaki yazarı Bilge Çolak ile çevrimiçi buluştu. Çolak’ın, sosyal medya platformu İnstagram üzerinden yaptığı canlı yayına konuk olan İmamoğlu, küçük yazar ile 23 Nisan üzerine doyurucu bir söyleşi gerçekleştirdi. Çolak’ın bugüne özel sorularını yanıtlayan İmamoğlu, 23 Nisan’ın kendisinde uyandırdığı hisleri ve yeni kuşaklarla ilgili geleceğe dönük umutlarını canlı yayın sırasında dile getirdi.

İmamoğlu’nun 23 Nisan Trabzon anısı duygulandırdı

“TAM NEREDE KONUŞMA YAPTIM BİLİYOR MUSUN BİLGE?”

Sanal toplantının en ilginç anı ise, Çolak’ın İmamoğlu’na yönelttiği, “Sizin hatırladığınız ilk 23 Nisan nasıldı? Neler hissettiniz ya da nasıl kutlamalar yapıldı” sorusunun ardından yaşandı.

İmamoğlu, Çolak’ın sorusuna, şu yanıtı verdi:

“2 sene önce, bir bayram vesilesiyle doğduğum şehre, Trabzon’a gitmiştim. Orada, bir bayramlaşma derken, çok büyük bir kalabalık beni karşıladı. On binlerce insan… Çok gurur duydum. Tam nerede konuşma yaptım biliyor musun Bilge? Trabzon’da ilk katıldığım 23 Nisan töreninde, tören geçidi yaptığımız, yürüyüş yaptığımız yerden, 50 bin kişiye hitap ettim. Benim için inanılmaz bir anıydı. Çok heyecanlıydım. Okul üniformalarıyla yürüyüş yapmıştık devlet töreninde. Benim için çok heyecan verici bir andı. Atatürk Meydanı dediğimiz bir bölümüydü Trabzon’un. Oradan belediye binasına doğru bir yürüyüş hattımız vardı. O yürüyüşü, heyecandan o anı hatırlamıyorum. Bir de yürüyüş yaparken, en sağ baştaki önüne bakar, diğerleri ona doğru dönüş yapar. Çünkü selamlıyorsun valiyi, belediye başkanını. Öyle bir ortamdaydık. Ve ben, öyle güzel bir ortamda, yıllar önce yürüyüş yapmış bir 23 Nisan çocuğu, bu sefer İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için, bir dönem için bayrama gittiğim Trabzon’da, 50 bin insana hitap ettim. Beni çok duygulandırdı.”

İmamoğlu’nun 23 Nisan Trabzon anısı duygulandırdı

İmamoğlu’nun 23 Nisan Trabzon anısı duygulandırdıTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (26)
Davut 5 ay önce
İstanbul’da aynı anda 10 metro inşaatı yapılıyor. İhaleler şeffaf, işe alımlar şeffaf. Bazıları gibi siyasete zengin olmak için girmenyen tok bir başkansınız. Oyuk sizedir. Allah razı olsun
Garip38 5 ay önce
Demedi deme Davut , siyaset dedimi tuttuğun parti gibi oran buran oynuyor, reklam kokan hareketler bunlar
Bilenbiri 5 ay önce
DAVUT ta iflah olmaz bi hinlik vardır....!
Yalanıda bitmez.....!
Ercan 5 ay önce
Davut ; sallamakta oscar alırsın kesin. Neremizle gülelim ?
Davut 5 ay önce
Sevgili ak trol dostlar, İstanbul'da şu an seçim olsa Ekrem Bey 1.5 milyon fark atıyor. Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Eskişehir gibi nüfusun ve ekonominin büyük yüzdelerinin olduğu yerler Millet ittifakında. Sizin zamanınız bitti ister kabul edin ister etmeyin :)
Akil unuturoğlu 5 ay önce
Bi adam vardı selo demirtaşın çizgisini beğeniyordu. Seloda daha bi başkanın heykelini dikecekti heykelini hani neydi o. Hangi başkandı o. Kim kimin çizgisini beğeniyordu hani deprem olmuştu kaykay tatil felan.suya %40 indirim yapacam deyip göstere göstere şeffaf şeffaf % 400 zam yapmıştı hani. ya daha hatırlamadığım çok şey varda düşünmeye ve yazmaya üşendim. Amaaan neyse hatırlayamadım çok duygulandırıyor bu adam oyu koy ver gitsin..
Vatansever 5 ay önce
Yalanın batsın, o tane metro yapılıyormuş. Ulan sona gelmiş metrolari iki senedir bitiremedi. Ama sizde utanacak yüz yokki.
Türkday 5 ay önce
imamoglunu cok kiskaniyorsun belli icinede atamiyorsun.ben 36 yasindayim benim cocuklugumda bile meydanda yürürdük ilkokulda demek senin yasin 14 veya 15
mehmet 5 ay önce
imamoğlundan korkmayın titreyin
Arsinli 5 ay önce
Trabzonun öz trabzon seninle gurur duyuyor. Bir gün bu ülkeyi idare ettiğin zaman seni çakma Trabzonlular vefarklı şehir sevicileride mecburen sevecek
Kaptan 5 ay önce
Eğer Trabzonluysan bu ülkenin değerlerine sahip çık.Bunu senden bekliyoruz.
Vatan 6161 5 ay önce
23 Nisanda çocukların ellerine tutuşturulan rüzgarın oradan oraya savurduğu balon gibi zaten bu arkadaş. Gel görki millet bu zihniyetten ders almamış ve rağbet ediyor kapasitesi bu kadar demekki hoş görmek lazım
Veli 5 ay önce
Oğlum yalaaan Hayatında 50000 kişi gördün mü?
Trabzon 5 ay önce
Çok duygulandım mahvoldum nereden okudum bu haberi (!)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@