İl Başkanı Güzide Uzun Ortahisar ilçe kongresinde konuştu: İşi olmayanın eşi de olmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Maalesef gençlerimiz genç yaşta evlenmiyor” sözlerine CHP İl başkanı Güzide Uzun böyle çıkıştı; İşi olmayanın, eşi de olmaz

İl Başkanı Güzide Uzun Ortahisar ilçe kongresinde konuştu: İşi olmayanın eşi de olmaz

CHP Ortahisar İlçe Kongresi başladı. Kongrede konuşmalar sırasında AK Parti’ye sert eleştiriler geldi. 

Haber61/Haber Servisi 

CHP Ortahisar İlçe Başkanlığı kongresinde konuşan CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun, AK Parti’ye sert göndermelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Maalesef gençlerimiz genç yaşta evlenmiyor. Çoğu 30’u aşkın evleniyor ya da çoğu evde kalıyor.” ve “Kırkından sonra evlenmenin de tadı tuzu olmaz” demesini hatırlatan İl Başkanı Güzide Uzun, “İşi olmayanın eşi de olmaz! Bu gayet basit bir açıklama. Kale alınacak bir söz olarak kabul etmiyoruz!” dedi.

“TÜİK enflasyon açıklamaları yalan” diyen Güzin Uzun,  “Emeklilere verilen zam doğru değildir. İktidar kör ve sağırdır. Örgüt olarak barışı işsizliği 18 yıldır yok edilen tüm değerlerimizi konuşmalıyız.

Ciğer parelerimizin katledilişini unutmamalıyız.
Ergenekonda katledilen canları unutmamalıyız
Tarumar edilen ordumuzu unutmamalıyız.
Gençler iktidarla saklambaç oynamaya devam ediyorlar işe girmek için.. “

İl başkanı Uzun konuşmasının sonunda her iki adaya başarılar diledi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2020, 12:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
yakun
yakun - 1 ay Önce

“Maalesef gençlerimiz genç yaşta evlenmiyor. Çoğu 30’u aşkın evleniyor ya da çoğu evde kalıyor.” ve “Kırkından sonra evlenmenin de tadı tuzu olmaz” Elbette böyle diyecek. Kendi çocukları bizim verdiğimiz vergilerle para içinde yüzüyor, başkalarının çocuklarını mı düşünecek; kendilerin tek derdi, kendi çocukları, yakın akrabaları, yandaşlar ve Suriyeli araplar, millet ne olsun.

Olli
Olli - 1 ay Önce

Güzide hanim cok iyi konusuyorsunuzda, senin Trabzonun hala bu iktidara %70 oy veriyor, buna nedemeli

Ah ah
Ah ah - 1 ay Önce

OLLİ Kardeş niye yüzde 70 veriyor..böyle muhalefet olursa verir tabi..hiç kendini düzeltmez mi insanlar.Bak belediye seçiminde oy verdi insanlar o kişiler bu oyları bu gidişle bir daha göremezler..tiyatro ya gitmeye devam

hayal bunlar hayal
hayal bunlar hayal - 1 ay Önce

düğün salonu, gelinlik, takı, ev döşeme 100 bin. balayı 15-20 bin. çocuk olsa kadın doğum, çocuk bezi falan ciddi rakamlar. büyüse kreşler uçuyor, daha büyüse okul öncesi eğitim maliyeti yıllık 8 bin, daha da büyüse çocuk dandikhatip mezunu olmasın adam olsun desen okul maliyeti senelik 40-80 bin, bunun ünisi var, diğer masrafları var, maaşım yi çok şükür ama bana yemiyor ne diyeyim, bir de asgari ücreti olana evlen demek benim tuzum kuru, domuzum seni de domuz sandım demektir.

No name
No name - 1 ay Önce

Chp bu iste 70yil tiyotro sonunda kendileride bunu kabul etip millete gösterdi tiyotro olduklarini evlendinmi riskini arayacaksin o zaman Allah sana riskini verir

Trabzonlu Genç
Trabzonlu Genç - 1 ay Önce

24 yaşına girecem. Kolay mı evlenmek sanıyorsun ? Okul bitecek. Sonra askerlik. Sonra en 1 sene iş ararsın. Tabi evleneceğin doğru insanı bulmakda önemli. İş bulsan aldığın para 2500-3000 civarı. Mobilya düğün masraflarını hiç söylemiyorum bile. Trabzonda sıfır daire kirası 1200 lira. Fatura desen doğalgaz su elektrik internet cabası. Aidat da var. Daire satın alayım desen adam akıllı daire 300 bin liradan başlıyor. Bunları cumhurbaşkanı mı karşılayacak ? Millet aç aç. Kek var çay var :-)

SİİRT 56
SİİRT 56 - 1 ay Önce

Gerçekten çok Zor evlilik yapmak Bir düğün yapmak 120 TL'den başlıyor fiyatlar aldı başını uçuyor kimse buna bişey demiyor Sn Cumhurbaşkanımızdan rica sokağa çıkıp milletin
derdini dinlesin.

SIRADAKİ HABER

banner513