Hüseyİn Örs'ten CHP'li Aygün'e tepki

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs meclis kürsüsünden CHP'li Aygün'e tepki gösterdi.

banner432

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün maksadını aşarak Trabzon hakkında akla ziyan açıklamalarda bulunmasına bir tepki de İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'ten geldi. 

Örs, TBMM kürüsünden yaptığı açıklamada " Trabzon şehrini ve Trabzonluları töhmet altında bırakarak, mesnetsiz benzetmeler üzerinden bölücü bir üslup kullanmasını Türkiye Büyük Millet Meclisinin kürsüsünden kınıyorum. " ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs "Bizim de tasvip etmediğimiz ve tepki gösterdiğimiz, Diyanet İşleri Başkanının hem de 10 Kasımın hemen öncesinde malum şahsı ziyaretiyle, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün'ün yaptığı bir açıklamada, Trabzon şehrini ve Trabzonluları töhmet altında bırakarak, mesnetsiz benzetmeler üzerinden bölücü bir üslup kullanmasını Türkiye Büyük Millet Meclisinin kürsüsünden kınıyorum. 

Trabzon'un tarihinden habersiz, yakışıksız bir açıklamayla Trabzon'a kara çalacağını zanneden Aygün'e yüce Meclisimizin kürsüsünden, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 17 Eylül 1924'te söylediği "İlk defa Samsun'a ayak bastığım zaman bana kalp kuvveti veren vatandaşlarımın ilk sırasında Trabzonluların bulunduğunu asla unutmayacağım. Sakarya Büyük Meydan Savaşı'nda 3'üncü tümenle yetişen Trabzon evlatlarının savaş meydanında gösterdikleri özverilerin değerli anısı daima beynimde canlı kalacaktır. Trabzon, Türk topluluğunda cumhuriyetin zengin, güçlü, duyarlı, pek önemli dayanak kaynaklarından biridir." sözlerini hatırlatıyorum.

Değerli milletvekilleri, çok değerli arkadaşlarım; Trabzon şehri, Fatih Sultan Mehmet'in fethettiği, Yavuz Sultan Selim'in valilik yaptığı, Kanuni Sultan Süleyman'ın doğduğu, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Benim bütün mal varlığım Türk milletine armağan olsun." dediği yerin adıdır. Ben de bu şehrin bir milletvekili olarak Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Aygün'ü bu konuşmasından ötürü tüm Trabzonlulardan özür dilemeye davet ediyorum. Herkes bilsin ki Trabzon, Türkiye'nin T'sidir.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs’ün konuşmasının ardından söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay :” Biraz önce konuşma yapan Sayın Milletvekilimizin hassasiyetine katılıyoruz. Ortada gerçekten kastı aşan bir ifade vardır.Biz de CHP Grubu olarak incindikleri için tüm Trabzon halkından özür diliyoruz.” diyerek özür diledi.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 21:25

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih Zeki bozali
Salih Zeki bozali - 12 ay Önce

CHP ye bir oy çıkarsa bu bizim ayibimiz olur. Bu sözler yenilir cinsten degildir

Mehmet
Mehmet - 12 ay Önce

Trabzonlu tarih yazar tarihe ihanet etmez

Erdinç
Erdinç - 12 ay Önce

Sevgili Hocam ağzına sağlık adamsın

Ahmet uslu
Ahmet uslu - 12 ay Önce

Diğer vekiller armut mu topluyor ?
Reisi cumhurdan icazet almayı mı bekliyorlar ?

ali
ali - 12 ay Önce

Hüseyin örs bir oy alabilmek için çırpınıyorsun her pislikte anlaşıyorsunuz sözde trabzon u trabzonluyu savunuyorsun chp pkk ip farkınız ne onu anlat

reaye 61
reaye 61 - 12 ay Önce

Fatih sultan mehmet han hz leri istanbulu feth ettik den sonra fethin ancak TRABZON un fethin den sonra tamamlanacagini buyurarak TRABZON un ISTANBUL kadar degerli oldugunun altini sözleri ile cizmis saten 15 Ağustos 1461 da pontus devletini tarihe gömerken bu kacak alkol aldigini düsündügüm corlu vekili ayilinca özür dilemis buna trabzon da biz bir yeri yemedi diye söylüyoruz belliki bir yerden iyi ayar verildi . neyse bunlara oy verecekler hakaretleri kabul ederek versin ama kendi savundugum parti de olsa böyle bir terbiyesiz icin tek oy vermem onu o partiden gönderene kadar ...24 subat 1918 trabzon un son kurtulusu 1 kasim 1922 corlu nun birde türklük den dem vuruyor .. neyse simdi nasil bir disiplin sorusturmasi acilacak bilemiyorum ama savciliga suc duyurusunda bulunsun halk . farkli partiden olsaydi sokaklar dolup tasar istifalar istenir di sehirdeki bazi dernekler yirtinirdi

Söğütlü Trabzon
Söğütlü Trabzon - 12 ay Önce

Fesli hain Kadir keşke Yunanlılar galip gelseydi diyor ve o yunanlıların Türk milletine o yıllarda yapmadığı zalimlik kalmadı.bu fesli hainin Trabzonlu oluşu bir utançtır

Of'lu
Of'lu - 12 ay Önce

Oylar iYi Partiye. Artik AKP, CHP, MHP'ye bir ders verme zamani geldi.


banner472