Hüseyin Örs o mahalleye gitti! "Hormonlu büyüme yaşandı"

Hüseyin Örs, Çukurçayır mahallesini ziyaret etti.

Trabzon 30.07.2021, 13:50 30.07.2021, 13:58
Hüseyin Örs o mahalleye gitti! "Hormonlu büyüme yaşandı"

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, mahalle gezilerine devam ediyor. Örs, Çukurçayır'da esnafı gezdi, mahalle sakinleri ile bir araya geldi, onların sorunlarını dinledi.

İYİ Parti Ortahisar İlçe Başkanı Erdal Uzun, Ortahisar Belediyesi Meclisi Grup Başkanvekili Berrin Erkuloğlu ve parti yöneticileri ile Çukurçayır'a giden Milletvekili Örs, ilk olarak mahalle muhtarlığını ziyaret ederek muhtar Hüseyin Erkut'tan mahallenin sorunları hakkında bilgi aldı.

Hüseyin Örs o mahalleye gitti! "Hormonlu büyüme yaşandı"

Örs ve beraberindeki İYİ Parti heyeti daha sonra Çukurçayır'daki esnafları ziyaret etti, onların sorunlarıni dinledi ve mahalle sakinleri ile bir araya geldi. 

Örs burada yaptığı açıklamada "Çukurçayır bir zamanlar Trabzon'un mesire yeriydi, buraya piknik yapmaya gelirdik, bugün hızla büyüyen, nüfusu 50-60 binleri aşan bir şehir merkezi haline geldi. Alt yapısı oluşturulmadan, hızla büyüyen ve nüfusu katlanarak artan bir Çukurçayır var şimdi. Çukurçayır'da 'hormonlu büyüme' yaşandı desek yeridir. Herşeyden önce yol sorunu, sabah ve akşam trafiğini işkenceye çevirmiş durumda. Şehir merkezi ile bağlantı yolu artan nüfusu taşımıyor, insanlar işlerine, çocuklar okullarına gidip gelirken eziyet çekiyor." dedi.

Hüseyin Örs o mahalleye gitti! "Hormonlu büyüme yaşandı"

Örs, Çukurçayır'da okul sorunu yaşandığına dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı

"Nüfusu 50-60 binleri geçen bir mahallede, çocukların, gençlerin gideceği okulların yetersizliğinden herkes şikayetçi. Mahallede 1 ilkokul, 1 ortaokul ve 1 imam hatip ortaokulu var. Ortaokuldaki derslik kapasitesi yetersiz, çok az sayıda çocuğumuz bu okula gitme şansına sahip. Mahalle sakinleri 'Pandemi sonrası yüzyüze eğitim başlayacak. Çocuklarımız başka mahallelerdeki okullara gidecek. Nasıl gidecek? Okul servisleri ile taşınacak. Onlarca araç trafikte olacak. Yol sorunu nedeniyle trafik tıkanacak, perişanlık yaşamaya devam edeceğiz. Yetkililer buna bir el atsın, mahallemizin ortaokula, liseye ihtiyacı var. Çukurçayır lise istiyor' diyorlar. Trabzon'un merkezinde, Çukurçayır'da bir okul sorunu yaşanması ve bu sorunun yıllardır çözülememesi, iktidarın milletten ne kadar kopuk, taleplerine ne kadar ilgisiz olduğununun bir göstergesidir. Bu talebi görmezden gelemeyiz. Mahalle'nin gençleri ile görüştüm. Gençler, spor yapacakları, futbol oynayacakları bir alanın olmadığını söylediler. 'Mahallemizin adı Çukurçayır ama top koşturacağımız, futbol oynayabileceğimiz bir çimenimiz, bir sahamız bile yok' diyorlar."

Mahalle sakinlerinin itfaiye isteğini de dile getiren Örs "Mahalle sakinleri, yoğun uğraşlar sonucu mahalleye bir itfaiye aracı getirildiğini ama bunun yetersiz olduğunu ifade ediyorlar. Mahallede yüksek katlı binaların, sitelerin yoğun olduğunu, çıkabilecek bir yangında halihazırdaki itfaiye aracının yangına müdahale edecek merdivene sahip olmadığını, Çukurçayır'a tam teşekküllü bir itfaiye biriminin kurulmasını istediklerini söylediler" dedi.

Hüseyin Örs o mahalleye gitti! "Hormonlu büyüme yaşandı"

Hüseyin Örs o mahalleye gitti! "Hormonlu büyüme yaşandı"

Hüseyin Örs o mahalleye gitti! "Hormonlu büyüme yaşandı"Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
Ali 2 ay önce
Hüseyin bey Çukurçayır da liseye ihtiyaç varsa onu da ip olarak elbirliğiyle siz yapın Trabzon da bir dikili taşınız olsun hükümeti her gittiğin yerde hedef gösterme sizin hükümete ulaşma şansınız hiç yok
ENGİNARRRRR 2 ay önce
İsminde engin var ama içeriği boş belli çok biliyorsan okulu da sen yap şu cami okul karşılaştırması bıktırdı artık.
engineer 2 ay önce
hükümet ancak cami yapıyor bıktık usandık her yerde cami görmekten okul lazım okulll
SALİH 2 ay önce
ÇUKURÇAYIRDA KİRALIK EV NERDEYSE YOK. DEMEKKİ HERKES HALİNDEN MEMNUN. DAİRE FİYATLARI MİLYONA YAKLAŞTI.
başkan 2 ay önce
trabzonun gelmiş geçmiş en büyük hırsıları çukurçayır ve yomrada boy gösterdiler. şimdi iş işten geçti..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@