7m


7m

hyundai

Hüseyin Örs AK Parti'yi eleştirdi! "Er ya da geç o sandık gelecek ve siz gideceksiniz"

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs AK Parti'yi eleştirdi.

Trabzon 04.06.2021, 13:54 04.06.2021, 14:04

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, TBMM’de yaptığı konuşmada  AK Parti’yi eleştirdi “Er ya da geç o sandık gelecek ve siz gideceksiniz” dedi.

Bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun teklifinin görüşmelerinde İYİ Parti Grubu adına söz alan Trabzon Milletvekili Örs “Getirdiğiniz kanun teklifinin gerekçesinde belirttiğiniz durumları biz bir yıldır burada sizlere söylüyoruz. Bundan altı ay önce kamu alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin kanun kabul edildiğinde de Covid-19 salgını vardı; hatta, o zamanki vaka sayıları bugünkünden daha fazlaydı. O gün bizleri dinlemediniz, milletin Meclisinde dile getirdiğimiz, vatandaşlarımızın yaşamış oldukları mağduriyetlere kulaklarınızı tıkadınız. Bugün yine aynı şeyleri konuşuyoruz; ‘her şeyi ben bilirim, her şeyi ben yaparım’ havasında olan AK Parti Grubuna mensup arkadaşlar muhalefetten gelen, milletin menfaatine olan önerilerimizi dikkate almıyorlar. Peki, onlar dikkate almıyorlar da ne oluyor? İşte, bunun ceremesini de maalesef, milletimiz çekiyor, vatandaşımız çekiyor.” dedi.

KAPATAN ESNAF YOK DEDİNİZ!

İYİ Parti Milletvekili Örs, konuşmasında iktidarın vurdum duymaz tavırları nedeniyle sık sık kanunlarda değişiklik yapıldığına dikkat çekerek şu ifadeler yerdi: “Vurdumduymaz tavrınız sonucunda da sık sık kanunlarda değişiklik yapmak zorunda kalıyoruz. Sizden talebimiz benim dediğim dedik çaldığım düdük tavrınızdan bir an önce vazgeçmenizdir. Altı ay önce sunulan yapılandırma teklifi görüşülürken salgının devam ettiğini, aylardır dükkânını açamayan ama bu sürede kira, elektrik, doğal gaz faturasını ödemek zorunda kalan esnafın zor durumda olduğunu, vergi yapılandırması ve SGK borçlarını ödeyemediğini, dükkânını kapatmak zorunda kaldığını üstüne basa basa bu kürsüden söylemiştik. Buna rağmen siz "Kapatan esnaf yok." dediniz. Hatırlayın, o dönemde yapılandırmanın ilk taksit ödemesinin 2022 yılı Ocak ayında başlatılmasına ilişkin bir önerge vermiştik, bu önergemiz sizlerin oylarıyla reddedildi. Bugün getirilen kanun teklifiyle ilk taksit ödemelerinin eylül ayında başlayacağını söylüyorsunuz. İşte, bu bile bizim o gün verdiğimiz önergenin ve söylediklerimizin ne kadar haklı ve yerinde olduğunun göstergesidir.”

ÖLÜMÜ GÖSTERİP SITMAYA RAZI OLUN DİYORSUNUZ!

Örs, konuşmasının sonunda; getirilen düzenlemelerin ölümü gösterip sıtmaya razı eden düzenlemeler oluğunu belirterek “AK Parti Grubuna mensup arkadaşlara sesleniyorum: Siz iktidara gelirken ‘Kimsesizlerin kimsesi, mağdurların sesi olacağız.’ dediniz ama bugün ölümü gösterip sıtmaya razı eden düzenlemelerle ve yandaş basının yalan yanlış algılarıyla durumu idare etmeye çalışıyorsunuz. Unutmayınız ki Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in de ifade ettiği gibi er ya da geç o sandık gelecek ve siz gideceksiniz. Aziz milletimiz parti değil, devlet diyecek; tek adam değil, millet iradesi diyecek; dayatma değil, ortak akıl diyecek; mafyokrasi değil, demokrasi diyecek; korku değil, huzur diyecek; fakirlik değil, refah diyecek. Aziz milletimiz, 5 müteahhit değil, 84 milyon diyecek; haksızlık değil, adalet diyecek. Ezcümle, milletimiz İYİ Parti diyecek ve Türkiye'nin yüzü gülecek. Çünkü kimsesizlerin kimsesi İYİ Parti'dir” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (33)
SALİH 1 yıl önce
VAY BE HDP NİN KOLTUK DEYNEKLERİ.
antiamerikanuydusu 1 yıl önce
Kemal darbe girişimi öncesi kendinden çok emin bi tavırla ben başbakan olıcam diyenin partisindenmiydi.
Haktan Şaşmaz 1 yıl önce
Ke MAL nickli şahıs, megri megri olayı sadece zaman kazanmak içindi.o süre zarfında hem askeriyede temizlik ve malum birçok silah vs. Üretildi ve şimdi pkkyı ve destekçilerini öttürüyoruz.Ama sen ve senin gibilerde bunları anlayabilecek beyin yok.
Kemal 1 yıl önce
Yok kardeş yanlış biliyorsun. Teröristleri megri megri otobüs üzerinde kahraman gibi ülkeye sokanların, osman öcalana trtde program yaptıranların partisinde değil bu milletvekili. Karıştırdın sen
Ercüşlü 1 yıl önce
Tabii güvendiği bir yer var. Sam amcaları. Pardon Bidon kafalıları. Pensilvanyalı da hemen dönecek bunlar iktidara gelince.
6161 1 yıl önce
Farzedelim ki ak parti gitti.
Memleketi chp.ip. hdp.
Kadroları yönetecek öylemi.
Ak parti 'nin tüm eksiklerine rağmen halk size yönetimi kolay kolay vermez.
Özellikle son cümle 1 yıl önce
Gaza, Kömüre, Fuel olie, Benzine, Mazota % 100 zam, Demir ve Çelik ürünlerine % 100 zam, Çimentoya çok büyük zam, peşinden bir büyük zam daha, Kağıda % 400, Tuza % 550, Gübreye %500 ile 750 zam, Ekmeğe, Süte, Ete yüksek oranlarda zam, Sigaraya, Beze, Şekere zam, PTT ye, Demiryoluna, Uçağa, Otobüse ve daha nicelerine zam” Bülent Ecevit, CHP genel başkanı.
Kemalettin 1 yıl önce
Ben 50 yaşındayım. Türkiye hiç bu kadar kötü yönetilmedi. İyi parti de chp de çok daha iyi yönetir. Kandırma kendini
selim 1 yıl önce
Siz bu hayallerle bir 20 yıl daha muhalefete devam
selim 1 yıl önce
Atma Rıza ben iktidardan hiç bir zaman nemalanmadım benim değil ailemden sülalemden Ak parti içinde hiç bir şahıs yoktur ama belli ki sen iktidardan nemalanamamış pandemi de aç kalmış hani şu meral aplanın hataydaki kuyumcu dükkanında ağlayan tiyatrocu chpli gibimisin
rıza 1 yıl önce
iktidardan nemalanalar burada yorum yapmasın. Pandemide aç kaldık aç!!! Haram yiyenler burda yorum yapmasın
Ali KIRKBİR 1 yıl önce
siz boş hayeller kurmaya devam edin. gerçekler acıdır.
kurt 1 yıl önce
yalnız son 3 ayda ege adana çorum teşkilatlarıda komple istifalar ve mhp ye geri dönenleride söylesin..iyi partide eriyor..son ayda 50 bin üye istifa etti..kars ve ığdırda hdp ye destek vererek secilmesini sağlayan iyi partiyi mtürk milleti affetmeyecek..
İdris 1 yıl önce
Kesin konuşuyorsunuz kime güveniyorsunuz ve kimlerle geleceksiniz açık şekilde ifade ederseniz bu milletin anlayacağı şekilde o zaman millet gerekeni yapar bakın diğer cumhur ittifakı belli Ak parti-Mhp-Bbp hepsi bir ağızdan vatan-millet-bayrak elden gitmesin diye çabalarken sizler sadece iktidarı ele geçirelim yeter nasılsa hizmet etmek gayesi olmadığından Amerikalılar ve Avrupalılar size verir değil mi?
ömer 1 yıl önce
eee, siz tiyatroyla veya adam döverek mi geleceksiniz? Kuyruğuna takıldıklarınızla mı geleceksiniz? Boş hayaller peşinde koşun durun
Utrecht 1 yıl önce
Fetoşlar...Yazık şu ülkeye adam gibi milli bir muhalefetimiz yok!!!Yurt dışında yaşayan bir gurbetçi olarak Fetoşların kısmi azamisi bu partiyi kurtarıcı olarak görüyor...Ben ne AKP’ye nede başka partiye oy vermiş değilim hoş istesemde veremem TC vatandaşlığım yok...Rahmetsiz Ecevit zamanında ülkeyi terk ettim...Namaz kılıyor diye ordudan atılmıştım...Ne haliniz varsa görün...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@