banner526

banner535

Hindistan Ankara Büyükelçisinden Vali Ustaoğlu'na Ziyaret

Hindistan Ankara Büyükelçisi Sanjay Bhattacharyya'dan Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu'na ziyaret.

Trabzon 20.05.2019, 11:29 20.05.2019, 11:36
Hindistan Ankara Büyükelçisinden Vali Ustaoğlu'na Ziyaret

Hindistan Ankara Büyükelçisi Sanjay Bhattacharyya, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu'nu ziyaret etti.

Vali Ustaoğlu, Valilik Şeref Defterini imzalayan Hindistan Ankara Büyükelçisi Sanjay Bhattacharyya ile bir süre görüştü.

Kendilerini Trabzon'da görmekten mutluluk duyduklarını belirten Vali Ustaoğlu, "Hindistan son yıllarda her açıdan hızla gelişme gösteren bir ülkedir. Yüksek teknoloji üretimi ile de adından söz ettirmektedir. Tarihi geçmişleri ile de köklü bir medeniyete sahip olan Hindistan birçok medeniyete ev sahipliği yapmış önemli bir coğrafyadadır. Tarihi geçmişleri ile önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan iki ülkenin ilişkilerinin her açıdan gelişmesi bizler için son derece önemlidir. Bunun için iki ülke arasında zaman zaman karşılıklı olarak üst düzey ziyaretler yapılmaktadır" dedi.

İki ülkenin tarihi İpekyolu güzergâhı üzerinde olmasının ilişkilerin gelişmesine büyük katkı sağladığını söyleyen Vali Ustaoğlu, "Trabzon bir liman şehridir. Bölgenin ticaret merkezi olması nedeniyle de ticari ilişkilere açık bir ildir. Bunun yanında inanç turizmi açısında da ilimizin güçlü yanları var. Başta Sümela Manastırı, Ayasofya Cami ve Kızlar Manastırı olmak üzere önemli tarihi mekânlarımız mevcuttur. Hindistan turizm ilişkilerinin gelişmesini istiyoruz " şeklinde konuştu.

Büyükelçi Bhattacharyya ise, "Türkiye ile eskiye dayanan bağlarımız var. Ticari ilişkilerimiz 8. 1 Milyar Dolar civarında. 6'ıncı ticari ortağımız olan Türkiye'ye yatırım yapan büyük çaplı Hint firmalarımız var. Bunun yanında Hindistan'da da faaliyet gösteren önemli Türk firmaları da bulunmaktadır. Karşılıklı gerçekleştirilen bu ilişikleri daha da artırmak istiyoruz. Bizleri burada ağırladığınız için teşekkür ediyorum" dedi. 

Hindistan Ankara Büyükelçisinden Vali Ustaoğlu'na Ziyaret


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@