banner555

'Hikayelerle Çanakkale' sergisi açıldı

18 Mart Çanakkale zaferinin yıldönümü nedeniyle Trabzon'da "Hikayelerle Çanakkale" sergisi düzenlendi.

Trabzon 18.03.2017, 11:13
'Hikayelerle Çanakkale' sergisi açıldı

Türkiye tarihinin en önemli zaferlerinden biri olan ve dönüm noktası olarak kabul edilen ‘18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102’inci yıldönümü nedeniyle, Ortahisar Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü öğreticisi Hikmet Akçelik ve kursiyerleri tarafından “Hikayeleriyle Çanakkale” sergisi açıldı. 


Emekli deniz astsubayı olan ve sanatın çeşitli kademeleriyle yakından ilgilenen Hikmet Akçelik, uzun süredir üzerinde çalıştığı ahşap yakma sanatından Çanakkale Savaşı’nı ve kahramanlarını anlatan özel çalışmayı Trabzonlular’ın beğenisine sundu.

Alacahan’daki sergiye Sahil Güvenlik Grup Komutan Yardımcıları, rütbeli personeller ve askerler, Trabzon Şehit Aileleri Derneği Başkanı İsmail Karaca ve çok sayıda davetli katıldı. 

Çanakkale Zaferi’ni kısaca özetleyen çalışmasından kesitler sunan Hikmet Akçelik katılımlarından dolayı tüm davetlilere teşekkür etti. Çanakkale’de savaşan askerlerin ve o dönemde yaşanan zorlukların hatırlanması amacıyla tüm katılımcılara Çanakkale menüsü üzüm hoşafı ve ekmek ikram edildi.

Programın sonunda bestekar-şef Özdemir Hafızoğlu kanunuyla davetlilere mini bir dinletide bulundu. Daha sonra tüm davetliler Hafızoğlu’na eşlik ederek hep bir ağızdan “Çanakkale Türküsü”nü seslendirdiler.


 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@