Hayvan Barınağında son doğru

Doğal Yaşam Alanı ve Hayvan Bakım Merkezi büyük oranda tamamlandı.

Trabzon 25.03.2017, 11:43 25.03.2017, 12:50
Hayvan Barınağında son doğru

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Trabzon’a kazandırılmakta olan Türkiye'nin en büyük ve en modern Doğal Yaşam Alanı ve Sokak Hayvanları Bakım Merkezi büyük ölçüde tamamlandı.


89 dönüm alan üzerine kurulan ve yaklaşık olarak 4,5 milyon TL’ye mal merkez, 450 köpek kapasiteli olarak inşa edildi. Merkezde ayrıca tüm sokak hayvanları ve doğada yaralanmış olan her türlü canlının tedavilerinin yapılacağı bölümler ve ameliyathanelerin yanında kedi evi de yer alıyor.
 
Ziyaretçiler için dinlenme yerlerinin de inşa edildiği Trabzon Doğal Yaşam Alanı ve Sokak Hayvanları Bakım Merkezi’nin inşaatı büyük ölçüde tamamlanırken Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Türkiye’de hayvan dostu barınakların en büyüğünü ve en modernini Trabzon’a kazandırmakta olduklarını kaydetti.
 
Başkan Gümrükçüoğlu konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “Türkiye’de hayvan dostu barınakların en büyüğü, en kapasitelisi ve tabiatın en güzel bölgesinde yer alanını, Ortahisar ilçemizin Çağlayan Mahallesi Kendirli Mahallesi’nde, Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın bize tahsis ettiği arazide şehrimize, insanlığa kazandırdık. Merkeze ulaşımı sağlayan yol ile birlikte bazı çalışmalarımız devam etmektedir. Yaz ile birlikte Deliklitaş’taki barınağımızda bakımları yapılan hayvanlarımızın yeni merkeze taşınmasını gerçekleştireceğiz. Bu büyük tesis insanlığa hayırlı olsun” diye konuştu.

Hayvan Barınağında son doğru

Hayvan Barınağında son doğru

Hayvan Barınağında son doğru

Hayvan Barınağında son doğru


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
ÇAĞRIBEKAR 4 yıl önce
yatırım güzel...
ama yanlış yapılmış...
hayvanları beton içine hapsetmişler.
barınaktan çok mezbahane ye benzemiş..
bide doğal yaşam alanı demişler...
yazık ...
ÇAĞRIBEKAR 4 yıl önce
kolayı seç...
betonu dök..
Metin 4 yıl önce
Barinagi yapan kimse düsüncesis yapmis.Oraya hapsedilen hayvanlar yine sehire kacacaktir...
EVET 4 yıl önce
İSTEMEZÜKCÜLER sizi !!!!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@