Haydar Revi: "Güçlere vurulan en büyük tokat"

Haydar Revi 16 Nisan Referandumunun yıldönümü dolayısıyla açıklama yaptı.

Trabzon 16.04.2018, 15:57 16.04.2018, 16:04
Haydar Revi: "Güçlere vurulan en büyük tokat"

16 Nisan Referandumunun yıldönümü dolayısıyla açıklama yapan Revi, “16 Nisan Referandumu Küresel güçlere vurulan en büyük tokattır.” dedi. 


AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi 16 Nisan 2017'de gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylamasının yıl dönümü ile ilgili yaptığı açıklamada 16 Nisan Referandumunun tarihi bir dönüm noktası olduğunu ifade ederek Revi  "16 Nisan Referandumu, 15 Temmuz hain darbe girişimi ile ülkemizi esaret altına almak isteyen küresel güçlere vurulan en büyük tokattır." dedi. 

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 16 Nisan Referandumu ile tüm dünyaya güçlü bir mesaj verildiğini belirten Revi şunları söyledi: " Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde Milletimizin desteği ile geçiş yaptığımız Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi hızlı karar alabilen ve güvenoyunu doğrudan halktan alan Başkan ile milletin iradesini en güçlü şekilde yansıtıyor ve yansıtmaya devam edecektir. İşte bu yüzden 16 Nisan Referandumu dış dünyaya vurulan en büyük tokattır. Çünkü küresel güçler ve yerli işbirlikçilerinin en büyük korkusu milletin iradesinin güçlü olmasıdır. 16 Nisan Referandumunda Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçilmesiyle ülkemize müdahalelerin önüne geçilmiştir." 

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin önünü kesmek isteyenlerin hiçbir zaman bu isteklerinden vazgeçmeyeceğinin altını çizen Revi “Su Uyur, Düşman Uyumaz” atasözünü hatırlatarak konuşmasına şöyle devam etti: “16 Nisan referandumu ile elde ettiğimiz kazanımları korumak zorundayız. Bu kazanımları korumak içinse daha fazla çalışmalı ve milletin egemenliğini daha ileri seviyelere taşıyabilmeliyiz. Bu açıdan 2019 seçimleri son derece önemlidir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini daha çok çalışarak 2019 seçimlerinde kalıcı hale getirmek zorundayız. Bunu gerçekleştirmenin ilk adımı da yerel seçimlerden büyük bir zaferle çıkmaktır.”  

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı olarak bütün teşkilatları ile seçim çalışmalarına başladıklarını ifade eden Revi “Kongremizin ertesi günü direk seçim çalışmalarına başladık. Bizler her an her seçime hazır vaziyette çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah 2019 seçimlerinden büyük bir zaferle çıkacağı ve bütün kazanımlarımızı koruyarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kalıcı hale getireceğiz" dedi.
Yorumlar (4)
nihat 3 yıl önce
Llahini seversen sayin Haydar Revi beyfendi,küresel güclere burda nasil bir tokat attiniz,bundan ne gibi ders aldilar,memlekete ne gibi faydasi oldu,tabii memleketin adi rte cumhuriyeti degilse.
ts 3 yıl önce
dediklerine kendileri inanmıyor , ama bu millet inanıyor
küresel güçlere tokat attık, büyüdük, uçuyoruz, öyle oldu ,böyle oldu....
sonuç türkiyenin hali ortada
büyüyen biri varsa akp yandaşlarıdır, maşAllah baya büyüdünüz ihalelerle, yolsuzluklarla......
davut 3 yıl önce
Ya kardeşim Yomra'dan Trabzon'a 1 saatte gidiyoruz, sen bana ne anlatıyorsun? Boş lafı bırakın artık
Serkan 3 yıl önce
Allah'ın bademleri sürekli hamasi nutuk atıp milleti aptal yerine koymalarının tek nedeni altlarındakı koltuğu koruma derdidir başka bir şey değil iktidara eklemlenmeden menfaat temin etmeden yaşayamadıkları için inanmadıklarını söylüyorlar yersen

Gelişmelerden Haberdar Olun

@