Haydar Revi'den Bakan Albayrak'a KTÜ teşekkürü

AK Parti Trabzon il Başkanı Haydar Revi'den Bakan Berat Albayrak'a KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi ile ilgili teşekkür etti.

Trabzon 06.10.2019, 14:43
Haydar Revi'den Bakan Albayrak'a KTÜ teşekkürü

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinin de içinde olduğu Üniversite Hastanelerine yapılan ek kaynak aktarımı kararı dolayısıyla Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a teşekkür etti. 

KTÜ'nün ekonomik ve mali sıkıntılarından dolayı vatandaşlara sağlık imkanlarını sunarken zorluklar yaşadığının altını çizen Revi "Vatandaşlarımızdan bu konuda yoğun şikayet alıyorduk. Üniversite hastanemizde kaynak sıkıntısından dolayı meydana gelen bütün şikayetler tarafımızdan ve milletvekillerimizin destekleriyle yetkili bakanlarımıza iletildi. Üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirdik ve konunun sürekli takipçisi oldu. Özellikle Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk'a şehrimiz ve üniversitemiz adına çok teşekkür ederiz." dedi. 

Trabzon'un sağlık alanında çok iyi konuma geldiğini belirten Revi "AK Parti iktidarları döneminde Trabzon'a sağlık alanında büyük yatırımlar yapıldı. Bölge illerden hatta bölge ülkelerden bile şehrimize tedavi amaçlı gelenlerin sayısı arttı ve artmaya da devam ediyor. Üniversitemize bağlı olan Farabi Hastanemizde bölgemize hizmet veren önemli bir sağlık kuruluşumuz. Özellikle bu kaynak aktarımı üniversite hastanemize büyük katkı sağlayacaktır." ifadelerini kullandı. 

Kaynak aktarımıyla birlikte Farabi Hastanesinin ekonomik yönden güçlendirildiğini söyleyen Revi "Bu destek hastanemizi daha ileriye taşıyacak olan bir girişim niteliğinde oldu. Kadrosundaki alanında uzman isimlerle birlikte adından söz ettirecek vatandaşlara çıkartılan küçük maliyetlerle değil başarılı tedavi yöntemleriyle Trabzon ve Türkiye gündeminde yer alacaktır. Bu vesileyle bir kez daha Sayın Bakanımız Berat Albayrak'a ve Zehra Zümrüt Selçuk'a teşekkür ederim." diye konuştu.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@