Haydar Revi'den Ayvazoğlu'na destek: Saygısız Öztürk!

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı ve Kadın Kolları Meydan Parkı'nda basın toplantısı düzenledi.

Trabzon 19.06.2020, 13:38
Haydar Revi'den Ayvazoğlu'na destek: Saygısız Öztürk!

Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu hakkında haber yapan Saygı Öztürk'e tepkiler durmuyor. 

Ak Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi ve AK Parti Kadın Kolları, Meydan Parkı'nda basın toplantısı düzenlediler.

Basın toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Haydar Revi şu ifadeleri kullandı: 

Değerli basın mensuplarımız,  DEĞERSİZ bir basın mensubunun Sözcü Gazetesinde yer alan Trabzon Milletvekilimiz Bahar Ayvazoğlu ve ailesini hedef alan ahlak dışı imalarla dolu yazıya tepki göstermek üzere toplanmış bulunmaktayız.  

Bu vesileyle hem siz kıymetli basın mensuplarımıza hem de bu utanç verici hadiseye tepki göstermek üzere buraya gelen değerli teşkilat mensuplarımıza ve hemşehrilerimize teşekkür ederim. 

Aile meselesi her türlü siyasi tartışmanın dışında tutulmalıdır. Maalesef siyasi alanda ya da kirli siyasete hizmet edenler hakareti eleştiri maskesiyle örterek hem gündeme gelmek adına hem de kişi hakları ve aile kavramlarına kurgu ve iftiralar üzerinden saygısızca saldırılarda bulunmaktadırlar.   


Kalemini ve aklını kiralayarak gazetecilik mesleğinin onurunu zedelemekle kalmayıp ülkemizin yerli ve milli değerlerimizi sistematik bir şekilde hedef alanlar ve onların arkasındaki karanlık şer odakları asla amaçlarına ulaşamayacaklardır. 

SAYGIsızÖZTÜRK köşe yazısında şeytani bir üslupla imâlarda bulunduğu söz konusu yazısı siyasi veya idari tasarruflarla ilgili bir eleştiri değil, apaçık kadına dönük baskı ve şiddettir. 


Basın özgürlüğü kavramının arkasına sığınarak bir ailenin özel yaşamının hedef alınması asla kabul edilemez.  Bu utanç verici yazıyı ve aile yaşamını hiçe sayan bu çukur anlayışı esefle kınıyoruz. Bu bir gazetecilik faaliyeti ya da eleştirisi değildir. Yapılan  apaçık ahlak dışı imalarla bir kadının saygınlığını hedef almaktır. 


Bahar Ayvazoğlu hanımefendi milletvekili olmasının ötesinde her şeyden önce bir KADIN ve ANNE'dir. Bahar Ayvazoğlu’nun şahsına ve ailesine yönelik saygısız, onursuz ve ahlaksızca bir yazı kaleme alan bu şahsı kendisinde birazcık ahlâklı, ilkeli ve sorumlu gazetecilik anlayışı varsa özür dilemeye davet ediyoruz.   


Söz konusu Demirtaş’ın eşi olunca ahlâk bekçisi kesilen CHP ve YANDAŞ medyası, SAYGIsızÖZTÜRK’ün Bahar Ayvazoğlu Hanımefendi ve ailesine yönelik çirkin ithamlarına karşı SESSİZ ve KAYITSIZ kalıyor.


Özel ve mahrem aile yaşamını saygısızca hedef alan yazısı nedeniyle sözde kadın hakları savunuculuğu yapan sivil toplum kuruluşları, vakıflar ve dernekler SAYGIsızÖZTÜRK için bir kınama açıklaması yaptılar mı? Duyan var mı? 

Son olarak şunu belirtmek istiyorum; 
Kadınlara dönük iftira ve şiddete karşı durmak ilke meselesidir. Bu iftiraya destek veren, sessiz kalan ve kapı arkasından gülerek seyreden herkes de bu günahın ortağı ve bu utancın sahibidir.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Sedat 1 yıl önce
Yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali olayı nasılda çarpıtıyorlar. Gazetecinin yazdıkları doğrumu değil mi, ondan haber verin. Yazar kimsenin namusuna dil uzatmamışki.
Yeter ya 1 yıl önce
Yarabbi ne kusür ettik ki bunları başımıza bela ettin. Erdoğan lafım yok ama Trabzon ne vekil ne teşkilat birşey olur

Gelişmelerden Haberdar Olun

@