banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Havalar ısınınca ortaya çıktılar! Trabzon'da mücadele başladı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi vektörle mücadeleyi sürdürüyor.

Trabzon 22.05.2020, 09:19 22.05.2020, 09:24
Havalar ısınınca ortaya çıktılar! Trabzon'da mücadele başladı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığını tehdit eden karasinek, sivrisinek ve kemirgenlerle mücadele çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, şehir genelinde vektörle (hastalık yayan canlı)  mücadele kapsamında rutin olarak gerçekleştirdiği çalışmalarda 3’üncü periyodu tamamladı. İl genelinde 3’ü teknik olmak üzere 18 personelle 6 ekip halinde yürütülen çalışmalarda, 1951 sivrisinek üreme alanında tablet ve sıvı larvasit kullanıldı. Kemirgen popülasyonunun yoğun olduğu 612 noktaya ise rodentisit (fare mücadele ilacı) bırakıldı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, fiziksel ve kimyasal mücadelede ilçe belediyeleri ile de iş birliği yaparak etkin bir çalışma sergiliyor.  

VATANDAŞLARIMIZDAN DESTEK BEKLİYORUZ
Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada “Havaların ısınmasıyla birlikte toplum sağlığını korumak adına 18 ilçemizde rutin olarak gerçekleştirdiğimiz vektörle mücadele çalışmalarımıza yoğun şekilde devam ediyoruz. Fiziksel ve kimyasal mücadelede en büyük zorluğu; kullanılmayan otomobil lastikleri, içi su dolu çiçek saksıları, ağzı açık kovalar, açılıp bırakılan içi su dolu inşaat temelleri ve su ile kaplı bina bodrumları oluşturmaktadır.  Vatandaşlarımızın da bu konuya gerekli hassasiyeti göstererek bizlere destek vermelerini talep ediyoruz. Hemşehrilerimizin vektörle mücadele konusunda belediyemizle iş birliği içerisine girerek Alo İlaçlama Hattımız olan 0462 888 61 01 numaralı telefondan veya Belediyemizin sosyal medya hesaplarından bizlere ulaşmaları, toplum sağlığı adına önem arz etmektedir” ifadeleri kullanıldı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Kasırga 4 ay önce
Bizim oraya da gelın kırılıyruk illa kameralı cekimmi lazım

Gelişmelerden Haberdar Olun

@