7m


7m

hyundai

Hasta ziyaretleri yasaklandı! Trabzon’da uygulama başladı

Trabzon’da hasta ziyaretleri yasaklandı.

Trabzon 14.03.2020, 12:01
Hasta ziyaretleri yasaklandı! Trabzon’da uygulama başladı

Haber61 - Haber Servisi

Tüm Türkiye’de alınan Koronavirüs önlemlerinin çevresi her geçen gün genişliyor. Bu kapsamda hastanelerde yatan hastaların ziyaretleri de yasaklandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından alınan karar Trabzon’da da uygulanmaya başlandı. Alınan karara göre hastanede hasta ziyareti yapmak isteyen vatandaşlar sadece saat 18.00 ile 19.00 arası ziyareti gerçekleştirebilecek.

İşte yapılan açıklama;

Bakanlığı bünyesinde erken dönemde oluşturulan Koronavirüs Bilim kurulunun önerileri doğrultusunda alınan sıkı tedbirlerle hastalığın ülkemize gelişi önemli ölçüde engellenebilmiştir. Yurt genelinde de alınan sıkı tedbirlere ek olarak temasın azaltılmasına yönelik olarak;

Hastanede yapılan hasta ziyaretlerinin mart-nisan ayı boyunca mesai saatleri içerisinde yapılmayacak olup saat 18.00-19.00 arasında olacaktır. Hafta sonu ve resmi tatillerde ziyaret saat 13.00-14.00 arasıdır.

Hastanede yatan kişinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tek kişinin ziyaretine izin verilecektir.

Yoğun bakımda ve palyatif bakım servislerinde yatan hastaların ziyaret edilmesi yasaklanmıştır.

4- Hasta refakat hizmetleri aynı kişi tarafından sağlanacaktır.


Yorumlar (2)
Mert 2 yıl önce
Hasta ziyareti zaten başlı başına yanlıştı. İnşAllah bundan sonraki dönemde de devam eder. Bir halta yarıyormuş gibi hastaneleri ayak yoluna çevirmiştik. Bir müsbet bin nasihatten yeğdir. Gurbetçilerse yaşadıkları yerde yaşamaya devam etsinler. Ülkeyi gelmeleri sadece virüsün transferine neden olacak ama neticede pandemi ilan edilmiş durumda ama kuş beyinli bazı gurbetçiler idrak edebilir mi malesef hayır. İyi günde keyif çatarken kötü gün olunca koş koş. YAllah gurbete.
Bilal kalafatoglu 2 yıl önce
Bilim adamlari caresiz
Bu virusa cözüm bulunamadi
Almanya batmak üzere sokaklar vom bos
Türkler temeli dönüs yapiyor herkes arabalariyla yollara cikti vatana dönüyorlar
Bu virus avrupanin sonu demektir yakin zamanda yiycek gida dükkanlarda kapancakmis Allah sonumuzu hayir etsin
Suan frankfurtayim korku filminden farki kalmadi insanlar birbirilerinden kaciyor sokaklar da araba yok sigara tiryakisiydim korkumdan sigarayi biraktim panik yasiyoruz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@