Haluk Pekşen: "Cumhuriyetimiz'in aydınlanma ışığı Karadeniz'de yanmıştır"

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen ve Beşikdüzü Belediyesi Başkanı Ramis Uzun açıklamalarda bulundu.

HABER61 - HABER SERVİSİ

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen katıldığı Trabzon Günleri'nde Haber61 TV mikrofonlarına konuştu.

Pekşen, "Beşikdüzü, Giresun'da Tirebolu ve Ordu'da bir ilçemiz daha Cumhuriyetimiz'in aydınlanma ışığının Karadeniz Bölgesi'nde yandığını gösteriyor. Yitmi yıldır bir arap kültürü, Karadeniz'in kültürünü, folklorunu simsiyah bir örtüye büründürdü. Şimdi sevgili Belediye Başkanımız ile beraber Beşikdüzü'nde yeniden Cumhuriyeti'mizin aydınlanma ışığı yanmıştır. Dürüstlüğü ile saygınlığı ile örnek bir belediye başkanıdır ve Beşikdüzü'nde bambaşka bir Atatürkçülük, Cumhuriyetçilik ışığı yakacaktır. Aydınlanmanın ışığı 100 yıl önce Beşikdüzü'nde yanmıştı, şimdi yeniden yandı. Çağdaş, medeni gençlerin tekrar Beşikdüzü ile Türkiye'ye katkı sağlayacağına inanıyorum. Bundan da eminim, kendisine de başarılar diliyorum." dedi.

İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nun belediye başkanı olarak seçilmesi süreci hakkında konuşan Peşken, "Ortaya çıkan bir gerçeği ifade etmek istiyorum. 16 Nisan 2017 Referandumu'nda televizyonlarda Türkiye'de ki, seçmen kütüklerine ilişkin yolsuzlukları ve sahtecilikleri kamuoyu ile paylaşmıştım. O gün paylaşılan belgelerle beraber kamuoyunu tatmin edecek bir yanıt veremediler.O gün göstermiştik ki, seçmen kütüklerinde çok sayıda AKP tarafından manipüle edilmiş olan seçmen ve anayasa referandumu doğrudan sandıktan halkın iradesinin dışından sandıktan çıkarılmıştır. Türkiye meşru olmayan bir anayasa ile varlığını devam ettirmeye çalışıyor. Meşru bir anayasanın olmadığı meşrutiyete dayanmayan bir anayasal düzeninde yürümesi mümkün değildir. Son seçimlerde görünen şu ki, Türkiye'nin büyük bir uzlaşmaya ihiyacı var. Siyasal yelpazenin her tarafından herkes toplumu kucaklamak istiyor. Bu ayrıştırıcı dilden herkes bıktı. İnsanlar moralleri düzelsin, yüzleri gülsün istiyorlar. 17 gündür insanlar sokakta yürürken birbirlerine daha mutlu, umutlu bakıyor. Çünkü tünelin ucundaki ışık gibi görüyorlar. 31 Mart'ta şu görüldü ki, artık insanlar demokrasiyi biri gelsin kurtarsın demenin alemi yok. Asker gelir kurtarır, yargıç gelir kurtarır artık yok... Eğer kurtarılacak bir demokrasi varsa bunu sivil toplum kurtarır. Vatandaş sandığa gidecek, güçlü bir şekilde demokrasiyi inşa edecek. Şunu tarihe geçecek bir not olarak görüyorum: 31 Mart Türkiye'nin sivil demokrasisi adına bir milattır. Bundan sonra kolay kolay sivil toplum, baskılara, yıldırmaya boyun eğmeyecektir. Bundan sonra heryerde sivil toplum kararlı bir şekilde itiraz edebilecektir." ifadelerini kullandı.

Beşikdüzü Belediyesi Başkanı Ramis Uzun ise, "Sayın vekilimize özellikle teşekkür etmek istiyorum.Trabzon Günleri büyük bir coşku ile devam ediyor. Bizde ilçemizi en iyi şekilde tanıtmaya çalışıyoruz. Hemşerilerimizle ve Türkiye'nin her yerinden gelen vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Burada aşırı bir yoğunluk var." dedi.

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ercan
Ercan - 12 ay Önce

Irkçı ve şovenist bir beyan. Işık yakmışmış. Kafanızdaki karanlığa ışık yakın önce. Milleti aşağılamayın.

Davut
Davut @Ercan - 12 ay Önce

Güzel kardeşim evine suriyelileri al o zaman. Ben istemiyorum ve istemeyeğim. Snein arap sevmenin önünde kimse engel değil benim de sevmeme hakkımı ırkçılıkla bağdaştıramazsın

İkinci Cilt
İkinci Cilt - 12 ay Önce

Çok ırkçı ve milleti aşağılayan arıyorsan bizi Araplara peşkeş çekenlere bakman yeterli.

Metin köse
Metin köse - 12 ay Önce

Ülkemizin güzel insanları var olun

murat başkan
murat başkan - 12 ay Önce

ışık yakıyorsunuz öylemi... nerde sizin trabzon adaylarınız. yıllardır elle tutulur bir aday çıkartamıyorsunuz.. atay aktuğ ,volakn canalioğlu bunlar akp li değildiler ama seçildiler. akçaabatın nufüsu olmuş 150 bin siz aday bılamadınız. şimdi gidin merkeze ve trabzon için çalışacak makyajını,elbisesini entel dantel tarzı düşünmeyecek yeni bir yönetimi iş başına getirin. anca o zaman derim ateş yandı ışık oldu..

Selim kaya
Selim kaya - 12 ay Önce

Saçma ve klasik ideolojik bir zihniyet ..sayın peksen , Arap halkını aşağılamak sizi aşağı kılmıştır ..tüm ırklar eşittir takva da üstünlük vardır ,inancımız bunu soyler..saçma sapan ütopya larniz varya (ışık falan :)) siz bu söylemlerle bu ülkeyi gelistiremezsiniz çünkı geçmişte bu sekildeydiniz ve ülke hep yerinde saymisti..ayrıca şu Arap turistler den ve sizi rahatsiz eden giyiniş tarzları emin olun medeni gördüğünüz (bize göre vahşi olan) Avrupa liradan daha az zararlılar ve tehlikesizler ..siz kendinizi Avrupa Amerika ve İsrailliler den sakının

Ercan A
Ercan A @Selim kaya - 12 ay Önce

Eline sağlık Selim bey.

Trabzonlu
Trabzonlu - 12 ay Önce

Batı hayranı bu chp zihniyetinden ülkemin kurtuluşu asıl asıl bağımsızlık olacaktır. Ulan o beğenmediğin arap senın karadenizine her sene ne kadar döviz bırakıyor hiç düşündünmü. Git trabzonda evini araplara gündelik kiralayanlara sor bakalım. Beğenmediğin o arabın bir günde ülkeme bıraktığı dövizi, taptığınız batılıar herşey dahil turlarla 15 günde bırakmıyor. İçinde azıcık Allah ve ahiret inancı olan herkes biliyor ve görüyorki chpkk bu seçimlerde fetöcü teröristlerle elele vererek organizeli bir hırsızlıkla bazı belediyeleri özellikle istanbulu çalmıştır.

Ercan
Ercan - 12 ay Önce

sizde birgün düşerseniz size o beğenmediğiniz müslüman dünya yardım edecek,Tıpkı Kurtuluş savaşı ve Çanakkalede olduğu gibi.bu CHP bitmiş kimse anlamıyor hala


SIRADAKİ HABER