alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Hacısalihoğlu’ndan İmamoğlu'na destek: Provokatif eleştirilere devam ediliyor

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Ekrem İmamoğlu’na yapılan eleştirilere yanıt verdi.

Trabzon 27.10.2021, 16:32
Hacısalihoğlu’ndan İmamoğlu'na destek: Provokatif eleştirilere devam ediliyor

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Diyarbakır’da sanatçı Ahmet Güneştekin’in sergi açılışına katılması nedeniyle sistemli ve sığ şekilde yürütülmeye çalışılan karalama açıklamalarına cevap verdi.

Hacısalihoğlu, “Şehitler üzerinden Trabzon’un evladı Ekrem İmamoğlu’na hakaret etmeye çalışmak ancak çaresizlik içinde nereye saldıracağını bilemeyen, milli duygular üzerinden oy devşirme acizliği içine girenlerin işidir” dedi.

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Yıllardır AKP’li bakanlıkların destek ve sponsorlukları ile gerek yurt içinde gerekse yurt dışında eserlerini sergileme imkanı bulan Batmanlı Sanatçı Ahmet Güneştekin’in Diyarbakır’da açtığı sergi açılışına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na karşı yapılan eleştirilere cevap verdi.

Eleştirilerin amacının hazımsızlık olduğuna dikkat çeken İl Başkanı Hacısalihoğlu, “Öncelikle şunun bilinmesi gerekir ki; Sayın Başkanımız, Trabzon’un gururu Ekrem İmamoğlu’na milli duygular üzerinden yapılan eleştiriler bugün başlamadı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi kazanıldığı günden itibaren belirli kişiler tarafından Trabzon insanının hassasiyetleri kullanılmaya çalışmak suretiyle provokatif eleştirilere devam ediliyor. Bugün yapılmaya çalışılan da tam olarak budur” ifadelerini kullandı.

Sanatçıların fikir özgürlüğünün sınırlarının da mevcut iktidar tarafından belirlenmeye çalışıldığını hatırlatan Hacısalihoğlu, “Sanatçı Ahmet Güneştekin’i çok değil biraz araştırırsak, kim olduğunu, ne yapmak istediğini, ne düşündüğünü, bugüne kadar kaç sergi açtığını, sergi açılışlarına kimlerin katıldığını, kimlerin sponsor olduğunu, yurt dışında sergi açmasını kimlerin sağladığını görürüz. “Hafıza Odası” adlı serginin İstanbul’daki açılışını gerçekleştiren Kültür Bakanı Mehmet Nuri Aksoy’un sanat için “Türkiye'de değil, dünyada da çok başarılı sergiler açmıştır. Türkiye'yi yurt dışında temsil etmesi çok gurur verici” dediğini görürüz. Sergi açılışlarına kendileri katıldığında ‘mükemmel sanatçı’, İmamoğlu gidince “bölücüye destek vermek” şeklinde algı yaratılmasını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Yıllardır aynı şekilde siyaset yaptıkları için bunları herkes ezberledi ve bu siyaset tarzının artık vatandaş üzerinde bir karşılığı yok. ‘Sanatçıların, gazetecilerin fikir özgürlüklerinin sınırlarını belirlemeye çalışan bu zihniyet, bu kadar tehlikeli dil kullandıkları sergiye neden izin veriyor?’ diye sormadan da edemiyoruz. Burada amaç her zamanki gibi karalamak, insanların din ve milli duygularını kullanarak rakip olarak gördüklerini, başarılarını hazmedemedikleri değerleri hedef haline getirmek. Kimin gerçek vatansever olduğunu Trabzon insanı da bütün Türkiye de artık çok iyi biliyor. Trabzonlular yıllardır bu güçlü duyguları üzerinden siyaset yapıldığının farkında vardı, artık bu çirkin siyaset eski dönemlerde kaldı. Sevgi dilini, barış dilini, birlik olma dilini kullanmayı herkes öğrenmeli ” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (11)
hasan 1 ay önce
kimse onu diyarbakira niye gitti diye elestirmiyor hani orda evlatlarini bekliyen anneler varya onlarin yanina niye gitmedi diyoruz sende Trabzonun baskani olarak oralarini hep yok saymissin vir da vir vir.
Imam 1 ay önce
Ikside Adamin En Dibi.
usta 1 ay önce
dip evet. doğru söylüyorsun. dipte iki adam.
Okur 1 ay önce
Şehidi ağzına alam, teröristle yat kalk. Bu mudur sevgi dili. Marta kediliği yapayın artık....
S KINAY 1 ay önce
Meğri-meğrili günleri, halayları, Büyük Türk Askerinin güvenliğinde teröristlerin silah ellerinde ülkeye giriş yapmaları ve çalıp eğlenmelerini...Barzani sahnede "Kürdistan'ın başkanı.."diye anons edilmelerini ne tez unuttu bu millet...
Ersan 1 ay önce
Atina belediye başkanının muhterem şahsın ziyareti sonrası yazdıklarını okuyan var mı acaba? Allah sonumuzu hayretsin!…
Kemal 1 ay önce
Ersan sen kim olursun da Trabzonlulara vatan haini diyosun??? Biz rum muyuz yunan mıyız??? Her üst geçidimiz şehit ismi. Sen ve tevfik göksu ve onu el üstünde tutanlar bir karşıma çıksa ah çıksa!!!
Ekrem 1 ay önce
Ekrem Imamoglu.
Kardesim sen ne yaptin!kirk haneli köyden gidip Dünyanın başkentini adin.
Napolyon diyorki Dünya tek devlet olsa başkenti Istanbul olurdu.Selam sana Hemsehirlim.
usta 1 ay önce
sorsanız belediye başkanı. istanbulun haline bak. bir gün bile durduğu yok orda. yazık.
salih 1 ay önce
İKİNİZE DE YAZIKLAR OLSUN VATAN HAİNLERİYLE KOL KOLA GEZİYORSUNUZ. TÜRK HALKINI KANDIRACAĞINIZI MI SANIYORSUNUZ.
tsli 1 ay önce
nerden çıktın sayın imamoğlu adamların kimyası bozuldu çıkarları kaybolanlar zorlanıyor ne güzeldi hiç işe gitmeden maaş almak soyuyorlar memleketi ne varsa yabancılara sat fuzuli adamları devlete al ihtiyaç olsa tamam ondan sonra her gün zam israf hattinden fazla para yetmiyor millete bir verip 50 alıyorlar esnafın canı cıkyor her gün ödeme
az kaldı zor olacak ama her şey çok güzel olacak herkes hak ettiğini alacak öyle beş on maaş düzeni bitecek emekli olanlar evine ek iş yok .ihtiyaç varsa bir sürü genç iş bekliyor onların aldığı maaşlarla bir sürü işci memeu alınır...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@