Günnar: "Cevabı millet verecek"

Adnan Günnar Referandum çalışmalarını Ortahisar ilçesinde sürdürdü.

Trabzon 25.03.2017, 11:28 25.03.2017, 11:37
Günnar: "Cevabı millet verecek"

AK Parti Trabzon Milletvekili Dr. Adnan Günnar, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çalışmalarını Ortahisar İlçesinde sürdürdü.


Pazarkapı ve Fatih Mahallerini ziyaret eden Günnar, vatandaşlara Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi'ni anlattı.
 
Günnar, “Trabzon’un bütün ilçelerinde köy köy mahalle mahalle dolaşıyoruz. Vatandaşımızın referandumla ilgili yakın alakasından dolayı çok memnun oluyoruz. Biz milletvekilleri olarak mecliste vatandaş menfaatine bu yasaya ‘Evet’ vermiş kişiler olarak niçin ‘Evet’ verdiğimizi Türkiye’nin geleceği için vatandaşımızın bu meseleyi net olarak algılamasını istiyoruz" diye konuştu. Vatandaşların sisteme bakış açısını değerlendiren Günnar, "Büyük bir oranda ‘Evet’ konusunda vatandaşımızın yönlenmesi var. Allah’a şükürler olsun, Türkiye, AK Parti’den önce ki dönemlerde ki gibi koalisyon sürecini yaşamayacaktır. Bizim tek hedefimiz güçlü siyasi istikrarı olan ve hesap verebilen Cumhurbaşkanlığı sistemi ile birlikte aynı şekilde daha güçlü kanun çıkarma yetkisi tamamen kendisine ait ve bir birinden bağımsız olarak çalışabilen bağımsız bir yasama organı TBMM’yi oluşturmak. Bunun yanında yargının da bağımsız olmasının yanında tarafsızlık ilkesi ile hareket etmesini sağlamak.  Engel olmak isteyenlere gereken cevabı milletimiz büyük oranda ‘Evet’ oyu vererek verecektir. Bir gerçeği söylemekte gereği vardır. ‘Hayır’ çıkmasını PKK’da istiyor, FETÖ, IŞID, Almanya, Hollanda’da istiyor Avrupa’da istiyor. Bizim Türkiye’nin bu bölgede güçlü bir devlet olmasını istemeyen bütün devletler ‘Hayır’ çıkmasını istiyor. Sebep, siyasi istikrarın ilerde de olsa bir ümit de olsa bozulması meselesidir. Siyasi istikrarın bozulmamasının yolu belediye başkanlığında yapmış olduğumuz seçimler gibi vatandaş iki sandıktan birinde başkanını yanı Cumhurbaşkanını seçecek. Diğerinde de yasamı organını TBMM’yi seçecek. Meclise hesap verebilen, yürütmesi hızlı bir şekilde devam eden bir hükümetle beraber inşallah Türkiye bizim koyduğumuz 2023 hedefine ulaşacaktır” dedi.
 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
ibrahim çevik 4 yıl önce
Hacı , biz haziran dada bir cevap vermiştik, zat beğenmedi milli iradeyi yıktı. kasımda da bir karar vermiştik. ve dedikki Davutoğlu başbakan zat yine beğenmedi milli irade yerle bir. Hangi irade. Milli iradenin sececeği meclisi bir zatın fesih etmesimi milli irade. TC leri sökenemi teslim olacağız. andımızı kaldıranlaramı??
halim 4 yıl önce
BEN MERAK EDIYORUM .
BU AKPLI DOSTLAR BU ADAMLARA YAHU TURKIYE MERCIMEGI KANASDADAN .YEMI GURCISTAN RUSYADAN ITHAL EDIYORUZ SORUYORMU .TARIMI BITIRDINIZ , TEKELI ATTINIZ . MILLI DIYORSUNUZ SIZIN MILLIYETCILIGINIZ NERDE DIYE NIYE SORMAZDA HOP DIYE SIRTINA ALIR.
EVET 4 yıl önce
Bu AK PARTİ, hükümeti istediği gibi kurar. Milli irade ona bu görevi vermiş, senin dediğini yapacak değilya. Ak Parti ihracatta, ithalatta yapar, yapıyorya. Aç kalanmı var?
hoca 4 yıl önce
hala inanamadiniz seytan ve onun ordulari ve hatta onun yardimcilari dayatmalara zorlamalara karsin maglup olacaklardir,tek Allah cc , dir zaten hasa baskasinin olmasina musade etmez ey dunyalilar
Satarili 4 yıl önce
İyi düşünülmeden verilen evetler insanı felâkete sürükler hele de VATAN MİLLET söz konu ise.Ama HAYIRDA her zaman HAYIR vardır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@