Gümrükçüoğlu topu Ortahisar'a attı!

Başkan Gümrükçüoğlu Cephanelik ile ilgili konuştu.

Gümrükçüoğlu topu Ortahisar'a attı!

Gümrükçüoğlu Cephanelik ile ilgili projelendirmenin öncesi, sonrası ve ruhsatlandırılması aşamalarının hiçbirinde Büyükşehir Belediyesi'nin olmadığını söyledi.

TOPU ORTAHİSAR'A ATTI !

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Cephanelik ile ilgili projelendirmenin öncesi, sonrası ve ruhsatlandırılması aşamalarının hiçbirinde Büyükşehir Belediyesi'nin olmadığını belirterek, Cephanelik ile ilgili Kamu Denetçiliği Kurumu'nun aldığı tavsiye kararının büyükşehirden ziyade Ortahisar Belediyesi'ni ilgilendirdiğine dikkat çekti. 

Gümrükçüoğlu, "Cephanelik konusunda Büyükşehir Belediyesi'nin tek yaptığı yasa gereği imar tadilatının büyükşehirden geçmesinin zorunlu olmasından ötürü park alanını rekreasyon alanına çevirmektir. Projenin öncesi, sonrası, ruhsatlandırılması aşamalarının hiçbir yerinde büyükşehir olarak yokuz. Burada kimseyi suçlamıyorum, polemiğe girmiyorum. Bana kanunen imar tadilatını yapabilecek yer olduğum için müracaat edildi. Bu yetki meclis olarak bizdeydi. Biz de park alanını rekreasyon alanına çevirdik. Büyükşehiri ilgilendiren başka bir konu yok. Yine de KDK raporu incelenip olgular ve tavsiyeler çerçevesinde mevzuat değerlendirilecektir " dedi.  

Gümrükçüoğlu şu ifadelere yer verdi: "Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nin bu konuda yaptığı uygulama 18 Mayıs 2016 tarihinde Ortahisar Belediyesi İmar Müdürlüğü'nün 25 Mayıs 2016 tarihinde Kültür Varlıkları Koruma Kurulu'nun yazıları ile kiracı ve müellifinin müracaatı üzerine 1/5000 ölçekli nazım imar planında yasal olarak ancak büyükşehir belediyesince işlem görebileceği münasebetiyle yeşil alanın rekreasyon alanına çevrilmesidir. Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi'nin aldığı bu karar, ilgili yasaya göre bir öneri kararı niteliğindedir" 

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
bosver61
bosver61 - 2 yıl Önce

Kemik hastanesinin üst tarafında yolun hemen kenarında yapımına başlanan daha sonra durdurulan inşaatın karşısında buluna yaya kaldırımı neden sökülerek asfalt döküldü. Yoksa inşaatın tekrar devam etmesi için

Mustafa gülec
Mustafa gülec - 2 yıl Önce

Ortahisar belediyeside zihniyet olarak ancak Trabzonun köylerini idare eder

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Sıkıştınız mı topu birbine atın. Hepiniz aynı boksunuz.

SIRADAKİ HABER