Gümrükçüoğlu, “Sizlerle gurur duyuyoruz"

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu yabancı öğrencilerle buluştu.

Trabzon 29.03.2019, 14:19 29.03.2019, 14:23
Gümrükçüoğlu, “Sizlerle gurur duyuyoruz"

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’da eğitim gören yabancı öğrenciler ile bir araya geldi. Yabancı öğrencilerin tahsillerini tamamlayarak tüm dünyada barış ve kardeşlik meşalesi olarak görev yapacaklarını belirten Gümrükçüoğlu, “Sizlerle gurur duyuyoruz” dedi. 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sera Gölü Sosyal Tesislerinde düzenlenen programda öğrencilere hitap eden Gümrükçüoğlu, “Sizler ülkemizin gençlerinden hiç ayırt etmediğimiz evlatlarımız, gençlerimizsiniz. Sizin dünya barışı, dünya kardeşliği için eğitimlerin en iyisini tamamlayarak bütün dünyaya birer meşale olarak insan sevgisini, medeniyeti, barışı ve kardeşliği getireceğinize yürekten inanıyoruz. Eğitimlerinizi tamamlayıp memleketlerinize döndüğünüzde insanlığa en güzel şekilde hizmet vereceksiniz. Türkiye’mizi, Trabzon’umuzu hiçbir zaman unutmayın. Burası artık sizin vatanınızdır. Sizlerle gurur duyuyoruz. Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı muhterem Ömer Salimoğlu başkanımıza yaptığı çalışmalar, yürüttüğü hizmetlerden ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gümrükçüoğlu, “Sizlerle gurur duyuyoruz"

ÖĞRENCİLER TEŞEKKÜR ETTİ 

Gecede konuşan yabancı uyruklu öğrenciler ise Başkan Gümrükçüoğlu’na kendilerine olan katkılarından ötürü teşekkür ettiler. Teker teker söz alarak görüşlerini ifade eden öğrenciler, “Büyükşehir Belediye Başkanımız bizlere her konuda çok yardımcı oldu. Bizleri sahiplendi. Bizleri asla yalnız bırakamadı. Kendisinden çok şeyler öğrendik. Emeklerini boşa çıkarmayacağız” dediler.

Gümrükçüoğlu, “Sizlerle gurur duyuyoruz"

Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ömer Salimoğlu ise Trabzon’da çok sayıda yabacı uyruklu öğrencinin ilim tahsili yaptığını ifade etti. Salimoğlu, “Ülkemizde, şehrimize tahsil gören öğrenciler tüm dünyaya barışı ve kardeşliği getireceklerdir. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu bu bilinçle öğrencilerimize her türlü katkıyı vermiştir. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Gecede Afrikalı öğrenciler ve Başkan Gümrükçüoğlu kol kola girerek horon oynadı.

Gümrükçüoğlu, “Sizlerle gurur duyuyoruz"
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@