Gümrükçüoğlu'ndan kursiyerlere ziyaret

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ayasofya Yöresel El Sanatları Kurs Merkezi'ni ziyaret etti.

Gümrükçüoğlu'ndan kursiyerlere ziyaret
banner432

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, bir süre önce faaliyete geçen Ayasofya Yöresel El Sanatları Kurs Merkezi'ni ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.


Belediye olarak yöresel sanatlarla ilgili önemli çalışmalar yaptıklarına değinen Gümrükçüoğlu, kurs merkezinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Trabzon Olgunlaşma Enstitüsü tarafından 18 farklı branşta kadınlara yöresel el sanatları kurslarının verildiğini kaydetti.

Gümrükçüoğlu, kadınların ürettiği el sanatları ürünlerinin satılması konusunda da üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi.

Kursun olduğu bölgede bir süre önce kentsel dönüşüm projesi uygulandığını hatırlatan Gümrükçüoğlu, "Ayasofya Camisi bölgesinde büyük bir kentsel dönüşüm gerçekleştirdik. Kentsel dönüşüm sonrasında şuan kurs merkezi olarak kullandığımız bu binaları belediye olarak TOKİ’den satın aldık ve Trabzonumuzun hizmetine sunduk." dedi. 

 
Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2016, 15:35

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner421