7m

7m

hyundai

Gümrükçüoğlu dolmuş durak başkanlarını uyardı

“Trafik kurallarına ve UKOME kararlarına uyun”

Trabzon 04.08.2017, 14:47
Gümrükçüoğlu dolmuş durak başkanlarını uyardı

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, dolmuş durak başkanlarından trafik kuralları ve UKOME kararlarına hassasiyetle uymalarını istedi. Büyükşehir Belediyesi’nin Sera Gölü Tesisleri’nde dolmuş durak başkanlarıyla bir araya gelen Gümrükçüoğlu, şoför esnafının çok önemli bir kamu hizmetini yerine getirdiğine dikkat çekerek bu önemli hizmette ahlaki ve kanuni kurallara sıkı sıkıya uyulması gerektiğini vurguladı. Gümrükçüoğlu, “Trabzon’a hep birlikte hizmet ediyoruz. Bu hizmette elbette kurallara sıkı sıkıya uyacağız. Dolmuş şoförü Trabzon’u, Trabzon insanını temsil ettiğini unutmamalı. Şoför esnafının kurallara uygun olarak çalışması vatandaş şikâyetlerinin de ortadan kalkmasını sağlar” diye konuştu.

Trafik kurulları ve Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararlarına sıkı sıkıya uyulması yönünde dolmuş durak başkanlarına uyarılarda bulunan Gümrükçüoğlu şunları kaydetti: “Dolmuş esnafı ile insanları, çoluğu çocuğu, yaşlıyı, ihtiyarı taşıyoruz. Bunun taşıma ücreti varsa sevabı daha büyüktür. Neden? Çünkü bizler vatandaş olarak kızımızı, çocuğumuzu, yaşlımızı, şoför esnafına emanet ediyoruz. İnsanımızı size emanet ediyoruz. Trafik kurulları ve UKOME kararlarına hepimiz sıkı sıkıya uymak durumundayız. Benim için önemli olan halka hizmette kamu hak ve hukukunun tecelli etmesidir. Bilmediğim yanlışlar varsa da bildiğim ve öğrendiğimde hemen düzeltirim. Bunu herkes iyi bilir. O bakımdan hakkaniyete uygun olarak hareket etmeliyiz.”


 

Yorumlar (10)
Trbzonlu 5 yıl önce
Büyükşehir Belediye Başkanı hala Dolmuşla toplu taşıma sorununu çözmeye çalışıyor. Vizyon meselesi.
m.salih 5 yıl önce
40 yıllık hurda dolmuşlar, ne klima var ne doğru dürüst koltuk. Trafik kurallarına uymaz, frene aniden basar peşine gaza asılır. Hem araçlar hemde sürücüler denetlenmeli.
S.O.C... 5 yıl önce
Lütfen şöferler denetlensin yolcularla konuşmasını bilmiyorlar özellikle bayanlara karşı çok kaba davranıyorlar artı sizden ricam özellikle Sarıtaş Toki Minibüs hattında çalışan şöferler çok dengesiz bayanlara ağır cümleler kullanıyorlar lütfen ama lütfen denetlensin tarafınızdan Sayın Başkanım O.Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU Yardımınızı bekliyoruz kulak arkasına atmazsınız inşaAllah... Ellerinde tesbih ağızlarında argo hiç eksik olmuyor...
Vatandaş 5 yıl önce
O kadar çok sorun varki dolmuşlarda. En önemlisi 18 yaşında ergenlerin dolmuş şoförü olması. Öteki büyük sorun akçaabat dolmuş şoförleri. Başkanımız bir zahmet akçaabat dolmuşuna 1 kez binerse ne demek istediğimi anlayacaktır. Eskiden polisten çekinirlerdi, şimdi poliste ayakta biniyor dolmuşa. Kapısını kapatmadan yolcu daha tutunamadan hareket ediyorlar, düşen düşene. Bebek arabasıyla olan kadınları dolmuşa almıyorlar. Daha neler neler anlatılır ama dinleyen ilgilenen kimse olmadığı için boşuna çene yormak olur.
Samet 5 yıl önce
Dolmusculara hitap ettiği yerin yanindaki sera golune baktı mi başkan. Pislikten geçilmiyor. Belediyecilik gösteriş değildir.
Oguz 5 yıl önce
Sayin baskan sen olmasan bu dolmuslarin hali ne olurdu meydanin gobeginde kim onlara durak verirdi
Mehmet Seymen 5 yıl önce
Akçaabat ve Mersın dolmuşları oturan kadar ayakta yolcu yaz günü insanlar yerden su oluyor havasız ve kilimasız dolmuşlar koyum sürüsü gıbı yolcuyu goruyorlat bunun emnıyeto nerde denetleme nerde başkanda olsa cemıyete olsa herşey boş konuşuk icraat YÖK
Ali Sunal 5 yıl önce
Başkan şov peşinde cemıyete yalaka 14 kışılım koltuk 25 yolcu gel sende bın Başkan boş konuşacağına bı akcabat dolmuşuna bin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@