Gümrükçüoğlu açıkladı! Gülcemal projesi ne aşamada?

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu Haber61TV’ye konuk oldu

Gümrükçüoğlu açıkladı! Gülcemal projesi ne aşamada?
banner432

Haber61 - Haber Servisi

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Gülcemal Projesi hakkında açıklamalar yaptı.

Tarımsal toprağın dolgu alanına dökülmesi diye bir şey yoktur diyen Gümrükçüoğlu, Biz ilk defa hafriyat taşıyan kamyonların kayıt altına alınmasını sağlayan bir belediyeyiz diyerek “Orada Trabzon Tarihi limanının uzunluğundan daha uzun bir tahkimat yapılmıştır.” İfadelerini kullandı.

Gümrükçüoğlu “Birinci etabın tahkimatın etrafı doldurulurken ikinci bir tahkimat ihalesinin hazırlıkları yapılmıştır. Başk bir tahkimat daha yapılacaktır. Etap Etap gidilecektir. Ben herkesin düşüncesine saygılıyım. Polemiğe ve karşılıklı suçlamaya girmem. Yaptığımızın hesabını her zaman yaparız. Biz bütün sivil toplum kuruluşlarının görüşlerini alırız Gülcemal Projesinde de aldık. Ama bunların gelip kontrolör gibi çalışması gibi bir uygulama yok.” İfadelerini kullandı.

Karadeniz bir vaka yaşadı diyen Gümrükçüoğlu “Samsun Artvin Hopa yolunun sahilden geçmesi vakası. Bu bir bariyer oldu. Gülcemal projesi stadyumda olduğu gibi doldurulmamıştır. Gülcemal kütlesel bir dolgu alanı olamadığı için etap etap gidilecektir. Burada amaç denizle insanımızı buluşturabilmektedir. Şuandaki tasarımın içerisinde Ayasofya kavşağı ile Yalı mahallesindeki balıkçı barınaklarına kadar olan mesafede bir plaj yapılması planlanmaktadır. O Konulacak deniz bariyerleri ve deniz şlepleri ile kumun dolması sağlanarak plaj oluşturulacaktır.” Açıklamasında bulundu.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
emrah
emrah - 1 yıl Önce

Sen gülcemali bırakta bize bi kemence çal gitmeden iyi bi gayde çal

banner472