Gülcemal projesinde ilk etap tamam

Gülcemal Projesi kapsamında birinci etap çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.

Trabzon 27.08.2017, 13:46 27.08.2017, 17:49
Gülcemal projesinde ilk etap tamam
Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Sahil Dolgu (Gülcemal) Projesi kapsamında birinci etap çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, proje kapsamında ilk etapta bin 290 metre uzunluğunda mendirek inşa edildiğini belirterek, deniz koruma yapılarının inşası ve dolgu işleminin de yapıldığını kaydetti.

Gümrükçüoğlu, projenin etaplar halinde tamamlanacağına işaret ederek, "Toplamda 800 bin metrekarelik alanı kazanacağız. Burada birinci etapta oluşturduğumuz 250 bin metrekarelik alanda uygulanacak olan peyzaj projemizi tamamlamaktayız. Kısa sürede uygulama ihalesini gerçekleştirerek bu alanı Trabzonumuzun, bölgemizin, insanlarımızın, misafirlerimizin hizmetine sunacağız. Projeyle Trabzon şehir merkezinin denizle kopan bağlantısını tekrar sağlayacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Tahkimat çalışmalarının 30 milyon lirayı aşkın bir maliyete tamamlandığına dikkati çeken Gümrükçüoğlu, proje ile Trabzon sahilinin ilgi odağı haline geleceğini kaydetti.
Yorumlar (5)
Vatandass61 3 yıl önce
Belediye acaba bir kere olsun gulcemal projesinin uygulanacak olan proje gorsellerini halk ile paylastimi.ne saçma iş bir şey yapılıyor kimse ne yapıldığından haberi yok..
hakan 3 yıl önce
boş boş işlerle uğraşacağına şehrin yol sorununu çöz ne yaptın bu şehre akp yönetimindeki diğer kent belediyeleri abad oldu bize de iş bilmez başkan düştü
Dolgu parası 3 yıl önce
Bu proje sadece belediyeye gelir olsun ye, hafriyat döküm yeri şart ve deniz çözüm oldu, Allah belanızı versin
Murat baskan 3 yıl önce
Degirnendere ganita sogutlu ve yaylacik yollari ile gulcemale kavusacagiz yola cikalim anca gideriz =)
Surmeneli 3 yıl önce
Vatandaş 61 evet belediye otubus durakları afiş calısma si yapıldı gulcemal projesi tanıtıldı. Ben bıle yılda bir ay gelırım Trabzona ama gordum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@