Giresun'daki çöp tesisi mühürlendi!

Yapımı yörede tepkilere neden olan ancak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Giresun Valiliği, Giresun Belediyesi ve Çevre Belediyeler Birliği tarafından yapımı tamamlanan Giresun’un Görele ilçesi Çavuşlu Beldesi sınırları içerisindeki Katı Atık Düzenli Depo B

Trabzon 02.02.2016, 12:32
Giresun'daki çöp tesisi mühürlendi!
Yapımı yörede tepkilere neden olan ancak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Giresun Valiliği, Giresun Belediyesi ve Çevre Belediyeler Birliği tarafından yapımı tamamlanan Giresun’un Görele ilçesi Çavuşlu Beldesi sınırları içerisindeki Katı Atık Düzenli Depo Bertaraf Tesisi Ordu Bölge İdare Mahkemesi'nin kararıyla Çavuşlu Belde Belediyesi ekipleri tarafından mühürlenerek kapatıldı. 
 
Çavuşlu, Katı Atık Düzenli Depo Bertaraf Tesisi’nin ruhsatsız olduğu gerekçesiyle. Ordu Bölge İdare Mahkemesi'nin kararı ile mühürlediklerini belirten Çavuşlu Belde Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, "Ordu Bölge İdare Mahkemesi Katı Atık Düzenli Depo Bertaraf Tesisi'nin ruhsatsız olarak inşaat yapıldığı tespit edilmiştir. Ruhsatsız inşaatlar 3194 sayılı imar kanununun 32. Maddesi doğrultusunda mühürlenmek sureti ile durdurulmuştur” dedi.
 
"Çevreye yayılan kötü kokular insan sağlığını olumsuz yönde etkiliyor” diyen Arslan, ”Çöpten çıkan kirli sular bizim suyunu içtiğimiz dereye akıyor. Biz Ordu Bölge İdare Mahkemesi'nin kararıyla burayı mühürlüyoruz. Biz burada yanlış bir şey yapmıyoruz. Ordu Bölge İdare Mahkemesi Çavuşlu Katı Atık Düzenli Depo Bertaraf Tesisi'nin iptaline karar vermiştir. Bzde bu karar doğrultusunda burayı mühürleyerek mahkemenin kararını uyguladık. Bu çöp tesisinin durumunu defalarca ilgili kurumlara bildirmemize rağmen gelen sonuçlar hep olumsuzdu. Maalesef bizi hiç kimse önemsemedi. Bizi savunan tek bir yer vardı o da ilahi adaletti. Ben Ordu Bölge İdare Mahkemesi’ne çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
 
20160202aw648797_01.jpg
 
20160202aw648797_02.jpg
 
20160202aw648797_03.jpg
 
 
Yorumlar (1)
önder 5 yıl önce
Erdoğdu-Bahçecik arasında ki Bulut Sk. ve buzludere Cd. Üzerindeki ahır ve köpek klübeleride mühürlense ne kadar memnun olacaz. Bir şehir bu kadar mı kötü yönetilir. O bölgedeki Dere yatağındaki kaçak ahırların yıkım kararı mahkeme ile kesinleşmiş fakat uygulayacak ne belediye başkanı nede birim amirleri var Trabzon’da… gece köpek sesinden yatamıyoruz. Yolda ahırdan gelen kemre kokusundan burnumuz sızlıyor bu rezilliğe göz yuman yetkililerin Allah cezasını versin bizi canımızdan bezdirdiler…

Gelişmelerden Haberdar Olun

@