7m

7m

hyundai

Giresun'da baz istasyonu tepkisi

Giresun Görele'nin Bozcaali Mahallesi'ne kurulan baz istasyonunun kaldırılmasını isteyen mahalle halkı muhtar Engin Çakır öncülüğünde imza kampanyası başlattı. Muhtar Çakır, yaptığı açıklamada, yaşam alanı olabilecek arazileri bas istasyonlarıyla işgal ed

Trabzon 24.08.2015, 14:56
Giresun'da baz istasyonu tepkisi

Giresun Görele'nin Bozcaali Mahallesi'ne kurulan baz istasyonunun kaldırılmasını isteyen mahalle halkı muhtar Engin Çakır öncülüğünde imza kampanyası başlattı.

Muhtar Çakır, yaptığı açıklamada, yaşam alanı olabilecek arazileri bas istasyonlarıyla işgal eden yetkililerin insan sağlığıyla oynadıklarını iddia etti.

Baz istasyonunun kurulacak olduğu alanda yaşayan halkın fikirlerinin alınması gerektiğini belirten Çakır, "Bizleri alıştırmaya çalıştıkları baz istasyonlarının artık buralara yerleştiğini görmekteyiz. Mahallemize kurulan 50 metre yüksekliğindeki baz istasyonu bunların bir örneğidir" dedi.

Çakır, halk olarak baz istasyonuna karşı olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Bazı yer sahipleri de şirketler tarafından sunulan cazip fiyatlara boyun eğmektedirler.  Baz istasyonunun mahalleden kaldırılması için habercilik, tepki, protesto ve her türlü demokratik hakları en iyi şekilde kullanacağız. Bunun ilk adımını atarak, mahallemizde imza kampanyası başlattık. Bu hareketle gerekli mercilere ve mahkemelere avukat aracılığıyla başvuruda bulunacağız."


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@