Genç’ten Ortahisarlılara ikametgâh uyarısı!

Başkan Ahmet Metin Genç Ortahisarlılara ikametgâh uyarısı yaptı.

Trabzon 22.12.2020, 12:26
Genç’ten Ortahisarlılara ikametgâh uyarısı!

Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet metin Genç, ilçe sınırları içerisinde oturan bütün vatandaşlara ikametgâhlarını Ortahisar ilçesine almaları gerektiği çağrısında bulundu.

Merkezi bütçeden belediyelere nüfus oranlarına göre mali kaynak aktarıldığına dikkat çeken Başkan Genç, bundan dolayı yerel seçimler ya da başka nedenlerden dolayı ikametgâhlarını kırsal bölgelere veya başka yerleşim yerlerine alan vatandaşların asli oturdukları ilçelere kayıtlarını almaları gerektiğini dile getirdi. 

“İVEDİLİKLE İKAMETGÂHINIZI ALIN”

Ortahisar Belediyesi’nin genel bütçeden hak ettiği payı alabilmesi için ilçede asli olarak oturan nüfus sayısının önemli bir konu olduğunu kaydeden Başkan Genç, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bütün vatandaşlarımız asli olarak hizmet aldıkları ilçelere ikametgâhlarını almalılar. Eğer ana ikametgâhınız Ortahisar ilçemiz ise ve belediyemizin bütün hizmetlerinden, projelerinden ve etkinliklerinden istifade ediyorsanız; merkezi bütçe gelirlerinin adaletli bir şekilde dağıtılması için asli olarak oturduğunuz Ortahisar ilçemize ikametgâh kaydınızı almanız vatandaşlık görevidir. Ortahisar’da oturan bütün vatandaşlarımızın hak ettikleri hizmetleri alabilmeleri ve gerçek nüfusumuzla orantılı olarak hizmet ve projelerimizi yürütebilmemiz için bu konu çok önemlidir. Çünkü, ilçemizde resmi olarak ikamet eden nüfus sayısına göre merkezi bütçeden pay alıyoruz. Asli olarak ilçemizde oturup da ikametgâhları başka ilçelerde olan vatandaşlarımız nedeniyle maalesef hak ettiğimiz oranda merkezi bütçeden ve diğer kamu kaynaklarından yararlanamıyoruz. Gerçek nüfus oranımıza göre genel bütçeden pay alamadığımızdan dolayı da bu durum, hizmet ve projelerimizin finansmanına olumsuz olarak yansıyor. Ortahisar’da yasayan bütün vatandaşlarımızdan ricamız, hak ettikleri hizmetleri alabilmeleri adına ikametgâhlarını ivedilikle Ortahisar’ımıza almalarıdır. Bu aynı zamanda resmi olarak Ortahisar’da ikamet eden vatandaşlarımıza karşı da sorumluluğumuzun gereğidir.”
 

Yorumlar (6)
Servet Polat Kunduracılar CD. 4 hafta önce
Sayın başkan bizden ikametimizi Ortahisara almamızı istiyorsunuz ama sizin de söz vermenize ramen 14 yıldır hakkımız olan doğal gazı Kunduracılar caddesine vermediniz acilen bekliyoruz yeter bu kadar mağduriyet.
Farozlu 4 hafta önce
61 proje sallaması ne durumda
Ersin gemici 4 hafta önce
Tünel akvaryuma ne zaman girileçek,gitti milletinnparası
Söğütlü Trabzon 4 hafta önce
Melih gökçek Dinozor parkı ve A.metin genç Tünel Akvaryumu
mustafa 4 hafta önce
Başkan çok haklı. 2018 de 333 bin olan ortahisar nüfusu 2019 da yerel seçim yüzünden 318 bine düştü. 2020 de ise seçim için ilçe ve köylere kaçanların ancak bir kısmı ikametlerini geri getirince nüfus 328 bine geldi. Bakalım 2021 de kaç olacak? Bana göre olması gereken gerçek nüfus 350 ile 360 bin arasındadır. Maalesef belediyenin iller bankasından aldığı pay en az 30 bin kişi daha az olmaktadır. Vatandaşların bu konuda çok daha hassas davranmaları gerektiğini temenni ediyorum.
Yusuf yıldız 4 hafta önce
Başkan haklıymış,başkan yaşanaçak ortahisarmı bıraktı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@