Genç, Yaşlılar Haftası'nı kutladı

Başkan Ahmet Metin Genç'ten yaşlılara ziyaret.

Trabzon 23.03.2017, 12:42
Genç, Yaşlılar Haftası'nı kutladı

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, '18-24 Mart Dünya Yaşlılar Haftası' nedeniyle yaşlıları evlerinde ziyaret ederek hâl ve hatırlarını sordu.


Yaşlılarla sohbetinde, Türk milletinin değerlerinde her zaman büyüklere hürmet etmenin, saygı göstermenin ve onların elini öpmenin esas olduğunu ifade eden Genç, "Biz büyüklerimize gerçekten değer veren bir milletiz. Küçüğüne sevgiyi, büyüğüne saygıyı ve aileyi esas alan bir milletiz. Siz büyüklerimiz bizleri böyle yetiştirdiniz; biz de sizden bu değerleri böyle devraldık. Biz bunu görev addederek, toplumumuzun her zaman bu değerleriyle birlikte bir bütün olması için bunu gelecek nesillerimize de böyle öğreteceğiz. Zira buna çok çok ihtiyacımız olan bir dönemden geçiyoruz. Böyle bir inanca da sahip milletiz. Kur'an-ı Kerim'de Cenab-ı Allah buyuruyor ki, "Her kim annesi, babası yanında yaşlanırsa ona asla öf bile demesin." Bunu Allah Kur'an-ı Kerim'inde bir emir olarak buyuruyor. Biz bu inancımızı ve geleneğimizi geleceğimiz olan çocuklarımıza öğretmeye devam edeceğiz." sözlerine yer verdi. 

Peygamber Efendimizin (SAV) yaşlılarla ilgili, 'Bir genç büyüğüne saygı gösterip, hürmet ederse Allah (C.C) ona yaşlandığında da ona hürmet edecek nesiller nasip edecektir' hadisini hatırlatan Başkan Genç bunun yaşlılara nasıl davranmamız gerektiğini anlatan çok veciz bir söz olduğunu ifade ederek, "Yoğun mesaimize devam ederken, diğer taraftan sizlerle beraber olmak istedik." diye konuştu.

Genç'in kendilerini ziyaret etmesinden son derece mutlu olan yaşlılar, Genç'e teşekkür etti. 

Genç, Yaşlılar Haftası'nı kutladı

Genç, Yaşlılar Haftası'nı kutladı

Genç, Yaşlılar Haftası'nı kutladı

Genç, Yaşlılar Haftası'nı kutladı


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@