kebir

Genç'ten Trabzonlular'a doğalgaz çağrısı

"Doğalgaz kullanarak Trabzon'u temiz tutalım"

Genç'ten Trabzonlular'a doğalgaz çağrısı
Ortahisar Belediye Başkanı  Ahmet Metin Genç, vatandaşlara yaptığı çağrıda doğalgaz kullanılarak çevrenin temiz kalmasına katkı sağlanması gerektiğini belirtti.

"TEMİZ HAVA SAĞLIKLI YAŞAM DEMEK"
Trabzon’un yaşam kalitesinde Türkiye birincisi olmasında; yeşil alanlarının zenginliği, temiz hava ve temiz su kaynaklarının bolluğunun önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Genç, vatandaşlara doğalgaz kullanımı konusundaki uyarılarını şöyle sürdürdü: Bu unvanları kazanmamızda yeşil alanlarımızın ve ormanlarımızın çokluğunun etkisi var. Tertemiz bir havaya sahibiz. En temiz şehir unvanımızı korumak ve bunu gelecek nesillere bırakmak bizim sorumluluğumuz ve görevimizdir. Bu nedenle şehrimizde doğalgaz kullanımını yaygınlaştırmak ve kömür kullanımını minimum düzeye indirmek için hem Trabzon Büyükşehir Belediyesi hem de Ortahisar Belediyesi olarak vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyoruz. En kısa zamanda doğalgaza abone olsunlar. Ve şehrimizin bu unvanlarının devam ettirilebilmesi için herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirsin. Doğalgaza abone olmak isteyen ve kullanmak isteyen bütün vatandaşlarımıza her türlü kolaylıklar sağlanacaktır. Vatandaşlarımızdan bir an önce doğalgaz aboneliğine geçmelerini istiyoruz. Zira temiz hava demek aynı zamanda daha sağlıklı yaşam demektir.  " dedi.

KALİTELİ KÖMÜR KULLANIN
Çeşitli nedenlerle doğalgaz kullanmayan vatandaşlardan da hava kirliliğinin önlenmesi için kaliteli kömür kullanmalarını isteyen Başkan Genç, "Vatandaşlarımız doğalgaz kullanmıyorlarsa mutlaka ruhsatlı ve kaliteli kömür kullanmalı. Kaçak ve kalorisi düşük kömür mutlak surette kullanılmamalı. Ve kalorifer kazanları mutlaka sertifikalı ve yetkili kişiler tarafından yakılmalı, bakımları da periyodik olarak yapılmalı." diye konuştu. 

 
Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin çakır
Hüseyin çakır - 2 yıl Önce

Sürmenede doğalgaz olmadığı için biz kullanamıyoruz. Yokluğundan şikayetçiyiz. İnsanlara doğalgaz hizmet olarak gitmiş. Bence herkesin faydalanması gerekir

TEKİN İNCE
TEKİN İNCE - 2 yıl Önce

DOĞALGAZ KULLANMAK İSTİYORUZ AMA MAHALLEMİZE HENÜZ DOĞALGAZ GELMEDİ.YALI MAHALLESİNE NE ZAMAN DOĞALGAZ GELECEK?

gaz nerde başkan
gaz nerde başkan - 2 yıl Önce

3.erdoğdu koru sk.da gaz bekliyoruz...

banner426

banner393

banner427

banner424