Genç: Pazarkapı Projesi, eski ve yeni Trabzon'u buluşturacak

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç açıklamalarda bulundu.

Trabzon 21.12.2018, 14:30
Genç: Pazarkapı Projesi, eski ve yeni Trabzon'u buluşturacak

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Pazarkapı Yeni Yaşam Alanı Projesi'nin ikinci etabı kapsamında yapılan konut ve ticaret alanlarının % 25'lik kısmının tamamlandığını söyledi. Proje kapsamında 16 işyeri ile 16 ofis alanı yapıldığını belirten Başkan Genç, aynı alanda yapılan belediye hizmet binasının kaba inşaatının bittiğini ve inşaatın ince işleriyle ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi. 

"24 SAAT CANLILIĞINI KORUYACAK" 


Pazarkapı Yaşam Alanı Projesi'nin çok sayıda projeyi içine alan kompleks bir proje olduğunu belirten Başkan Genç, "Dört bloktan oluşan yaşam alanının  2 ve 3 nolu bloklarının kaba inşaatı %95 oranında tamamlandı. 1 Nolu blokta ise kazı çalışmaları tamamlandı ve bu kısmın temeli atıldı... 4 nolu bloğun kazı çalışmaları tamamlanarak önümüzdeki günlerde temeli atılacak. 2. ve 3. nolu bloğun ince inşaatı devam ediyor. Söz konusu alanda Ortahisar Belediyesi uhdesinde olan 6 adet tescilli tarihi bina vardı.  Alanın içinde yer alan tarihi evin restorasyonunu DOKA üstlendi. Bu binalardan 5 tanesi zamana direnemeyip yıkıldı. Yıkılan 5 binaya  Ortahisar Belediyesi tarafından rekonstrüksiyon projesi yaparak aslına uygun olarak yeniden inşa edeceğiz. Bu alanın içinde bir de tarihi bir camiimiz yer almakta. Projemiz tam anlamıyla bitirildiğinde Pazarkapı eski ve modern mimari değerlerini bünyesinde barındıran bir cazibe mekanına dönüşecek. Böylece eski ve yeni Trabzon'u buluşturacak örnek bir projeyi hayata geçireceğiz. Sosyal donatı alanları, yeşil alanları, kamu hizmet binaları, meydanları, su havuzu, konut ve ticaret alanlarıyla birçok ihtiyaca cevap verebilecek bir yapılar silsilesi olacak. İlerleyen yıllarda şehrimizin merkezi haline gelmesi muhtemel olan Pazarkapı'yı öngördüğümüz inşaat takviminde tamamlayıp ilçemize kazandıracağız. Ve Pazarkapı, 24 saat canlılığını koruyan, Trabzon'un kalbinin attığı  bir mekana dönüşecek.." dedi.    
 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Ömer sayar 3 yıl önce
Nasrettin hoca projesi.önce kentsel dönüşüm ve Denizle vadinin buluşması de sonra dev binayı Vadinin ortasına dik.insanda biraz utanma olur deyilmi
hakkı kılıç 3 yıl önce
yollar çok dar...vadinin nefes borularını binalar daraltıyor çok yüksek katlılar...
Serko61 3 yıl önce
Zavallı Trabzonum gelen yedi giden yedi sırf iktidar yanlısı inşaat firmalari yesin diye la Trabzonu bogdunuz denizden rüzgar gelmiyor sahili beton yığını yaptınız yeter yahu bir bitmediniz gitti.
Ali 3 yıl önce
5 ay sonra yine turistler gelecek trabzonda eglence mekanlari olmadigi icin ve sahil kenari denizi olmasina Rahmen merkezde sahil kenari olmadigi icin turistler bir kac saat durarak baska yere gideriz diyorlar bu yaz trabzonda fazla turist olmiyacak araplardan haric.
yasar 3 yıl önce
tarihi binaları yıkaraj beton kütlesini oraya diktiniz Trabzonun tarihi özelliğini yok ettiniz
DuRsUnTeMeL 3 yıl önce
Ahmet Metin Genç Her ne kadar da AKPli olsa da kendisiyle trabzon’da görüştüm iyi bir insan güzel bir insan sıcak kanlı Güler yüzlü. Kadınlar pazarını Trabzon’a her gittiğimde ziyaret ediyorum orası daha modern hale getirilmesi gerekir kadınların alınteri orada sergileniyor onun için çok önemli güzel bir pazar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@