Gelecek Partisi Genel Başkan yardımcısı Üstün Trabzon'da konuştu

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün Trabzon'da basın ile buluştu.

Trabzon 07.04.2021, 11:34 07.04.2021, 11:56
Gelecek Partisi Genel Başkan yardımcısı Üstün Trabzon'da konuştu

Gelecek Partisi il başkanlığı, Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün’ün de katılımıyla bugün saat 10.30 da kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.

Gelecek Partisi Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu’nun organize ettiği toplantıya Samsun, Gümüşhane ve Bayburt il başkanları da katıldı.

Trabzon il başkanı Hasan Kamil Velioğlu yaptığı konuşmada “Türkiye artık 3. Dünya ülkeleri arasına gitti. Genel başkanımızın temiz siyaset istemi ihraç sürecini doğurdu. Genel başkanımız yola çıktığında bize görev tevdi edildiğinde şerefle kabul ettik. İnşallah rabbim ülkemizi en iyi noktalara getirmeyi nasip eder.” Şeklinde konuştu.

Gelecek partisi Genel Başkan yardımcısı Feramuz Üstün ise “Ben Gümüşhaneli’yim. İyi bir Trabzonsporlu olmamızla birlikte kendimizi Trabzonlu olarak görüyoruz. Burada kendi evinizde olmaktan mutluyum.” Diyerek başladığı konuşmasını “Siyasetin meşru zemini ahlak dürüstlüktür. Biz duruşumuzu hiç bozmadık.” Şeklinde sürdürdü.

Üstün “Ben genel başkanı, başbakanlığı döneminde tanıdım. Samimi olmamızda Zigana tüneli zamanıdır. 153 kurucumuzun 25-30 tanesi AK Partiden gelmedir. Geri kalanlar bu milletti temsil edecek insanlardan oluşmuştur. Biz bu sürece korkunun iklim olduğu bir dönemde çıktık. Siyaseti menfaat için kullanan her kesimden insan varken, Ahmet Davutoğlu ve bir kaç arkadaşının başarılı olma şansı yoktur diyerek başbakanlığı elinin tersi ile iterek yüzde 49 oy almasına rağmen yanlışın içinde olmayarak ayrıldı.” Dedi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün Montrö bildirisine de atıfta bulundu ve genel bir değerlendirme yaparak “Bildiri yayınlandı milli iradeye karşı dediler. AK Parti milli iradeye yüzde 49 oy almış başbakanı görevden alırken sırtını döndü. Gelinen noktadan çıkmak için suni gündemler oluşturuyorlar. İstanbul sözleşmesi ile ilgili parlamentoda 550 milletvekili oy vermişti. Kendi tabanını konsolide etmek için bunlar gündeme atılıyor. Ben amiraller bildirisinden olumsuz bir durum görmedim. 103 amiral değil de 103 imam bunu gece yarısı yayınlasa rahatsız oluruz. Çünkü sabaha darbesiz uyanabileceğimizden korkarız biz gündemi ve özellikle ekonomi gündemini yakından takip etmemiz gerekiyor. İşin zirvesi anayasa mahkemesinin kapatılmasıdır. Devlet bahçeli üzerinden yürütülüyor. 4 tane merkez bankası başkanı değişti. Aldıkları kararlara artık dünyada değer verilmiyor. Merkez bankaları özerktir. Aynı gece 525 milyar TL kayboldu. Bu para eğitimde, sağlıkta, çalışanlar için kullanılabilirdi. Bunları dile getirecek medyada kalmadı. AK Partinin hedefleri 2023’dü ama yaklaştığı için 2053 e gitti. Biz 2 yıl başbakanlık yapan ülkenin bütün kılcal damarlarına kadar bilen genel başkanımızla kapı kapı gezeceğiz. Ak Parti ve MHP kongrelerinden önce ülke sarı iken kongrelerden sonra kırmızı oldu. Bunda bazı çelişkiler var.İnsanlar bir arayış içinde. Bütün muhalefet partilerinin il başkanları ile Gümüşhane’de yemek yedik. Ben bütün partilerin ortak değerinin ülkenin geleceğidir.” İfadelerini kullandı.

Biz PKK ve FETÖ irtibatı olanlar hariç herkesle konuşup görüşürüz diyen Üstün “ AK partinin içinden çıkıp partiyi kurmak kolay değildi. Biz AK Partinin mirasına talip değiliz. Teşkilatlanmada eksik kaldığımız tek yer Karadeniz. Diğer yerlerde teşkilatlanmamızı tamamladık. “ ifadelerini kullandı.

Güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışma yaptıklarını belirten Üstün “Bütün partilerden randevu istedik. Görüşmelerimizi yapacağız. Bu sistemde en büyük güç TBMM de olacak. Hükümeti yıkabilirsiniz ama alternatifini yapmanız lazım. Yarın ittifaklar nasıl gelişir bilmiyorum. Bu sistemde ittifaksız bir yere gidilmeyeceği için bizde görüşmelerimizi yapacağız.” Dedi.

Son olarak demir yolu konusuna değinen Üstün "Demir yolunun Trabzon’a gelmesini Gümüşhaneli olarak  en fazla isteyenlerdenim. Şimdi Sivas’a geldi. Erzincana gelecek. O radan da buraya gelmesi için çok iyi çalışmak lazım." ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Rıdvan arsinli 6 ay önce
Erdoğan ve AKP ile devam. Ak parti devrinde bedel ödeyenlerden biriyim. Lakin bu zaman değişim değil sebat zamanı. Ak parti yanlışlarına odaklanmalı ki milleti cezbetsin. 12 yıldır atanmayan öğretmenim belediye çöpçü bile adamı yok diye olamıyorum lakin kötüsü iyisi bu devri az zararla Erdoğan ve AKP ile ancak olur. ERDOĞAN siyasi ve bürokrasi ciddi değişime gitmeli. Vekil eşi vekilden müdür olmayacak. Şunun kızı bu belediye şu olmayacak. Başka partiler olsada farketmez adam mı yok. TRABZON tiski işçi aldı lisans mezunuyum başvuramadım. Aynı tiski bunca yüksek lisans ve doktora mezunu var 1 tane kadro açmadı. Beyler bu ülkenin evladı değilmisiniz ya sokaklara bir bakın.
Bilenbiri 6 ay önce
Amannnn.... PKK demeyin HDP üzülür...!
Sonuçta ucu CHP ye dokunur alimAllah...!
Hadi inkar edin....!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@