Futbolda cezalar asla adaletli değil

Alaattin Hatayoğlu: “Kurallar herkese eşit uygulansın” 

Trabzon 21.04.2018, 18:10
Futbolda cezalar asla adaletli değil

1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu, Anadolu takımlarına farklı şekilde davranıldığını belirterek, cezaların adaletli olmadığını ve kuralların eşit olarak uygulanmasını istediklerini söyledi. 


1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu, son dönemlerde futbolda yaşanan şiddet olaylarını değerlendirdi. Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinde yaşanan olayların kabul edilir bir durumununun olmadığını belirten Hatayoğlu, “Bu olayları Fenerbahçe taraftarları yapmıştır. Yaralanan ise Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’tir. Şenol Güneş yerine başkası da olsa aynı tepkimizi koyarız. Biz ona geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu futbol terörü artık bitsin. Futbol terörünü teşvik eden odaklar var. Trabzonspor ile Bursaspor benzeri olaylar yaptığı zaman günlerce haber olur, terörist ilan edilir, en ağır cezalar alır. Bu olaylar Fenerbahçe’nin sahasında olduğundan hatta Beşiktaş ve Galatasaray’ın statlarında da olsa verilen cezalar asla Anadolu takımlarına verilen cezalar derecesinde olmuyor. Bu olayda yaralanma var. Bu basit bir olay değil. Kimse tutuklanmamış. Daha öncede olay çıkaran Fenerbahçe taraftarları tutuklanmadı. Çifte standart uygulanıyor. Bursa taraftarının çıkardığı olaylardan dolayı 54 kişi 4 ay cezaevinde yattı. Trabzon’da 38 kişi 2 ay ceza yattı. İstanbul’da bunlar uygulanmıyor. Cezalar asla adaletli değil. Beşiktaş stadında bir taraftar öldürüldü. Ne yazık ki sümen altı yapılıyor. Fenerbahçe otobüsüne yapılan saldırı bütün Trabzon halkı hatta terörist ilan edilebiliyor. Biz 6222 yasasının uygulanmasını istiyoruz. Kuralar eşit uygulansın” diye konuştu. 

“Beşiktaş hakkını niye aramıyor” 

Türkiye’de 2011 yılından beri futbol bittiğini söyleyen Alaattin Hatayoğlu, “Bu olayların bu kadar çok olmasının nedeni yapanın yanında kar kalmasıdır. Futboldan men edilmesi gereken kişiler kulüp başkanı. Beşiktaş’ın teknik direktörü yaralandı. Ne yazık ki tepki yok. Beşiktaş hakkını niye aramıyor. Bir de Beşiktaş duruşundan bahsediyorsunuz. Sesiniz çıkmıyor. Hakkınızı arayın, çıkın konuşun. Bu olayda Şenol Güneş’in Trabzonlu olmasından dolayı konuşmuyoruz. O olayda herhangi biri de olsa tepkimizi gösteririz” şeklinde konuştu. 
Yorumlar (2)
İsyankar 3 yıl önce
Nerde adalet var ki futbolda verilen cezalarda adalet olsun
Türkday 3 yıl önce
Ne dikdurusu 2010 2011 türkiye kupasi nerde tayfur havuccuyla asbaskanlari nerde

Gelişmelerden Haberdar Olun

@