Fransa'da 1,5 yılda bulunamayan tedavi Trabzon'da 1 saatte bulundu

Fransa'da derman bulamayan Havvanur şifasını Trabzon'da buldu

Trabzon 23.07.2021, 10:26 23.07.2021, 10:42
Fransa'da 1,5 yılda bulunamayan tedavi Trabzon'da 1 saatte bulundu

Fransa Strasbourg'da 11 yıldır işçi olarak çalışan 4 çocuk babası Adem Gürsal (35), 7 yaşındaki kızı Havvanur'un ellerinde ve yüzünde çıkan alerjiye, yaşadığı kentteki hastanelerde 1 buçuk yıldır çare bulamadı. Baba Gürsal'ın Trabzon'a getirdiği kızı Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hasanesi'ndeki başarılı tedavi ile sağlığına kavuştu. Baba Gürsal "Trabzon'daki doktorlar bir gün içinde yaptıkları tetkiklerle sonuç odaklı çözümler bulup alerjinin nedenini ve nasıl yaygınlaştığını buldu. Çocuk oyun hamuru ve resim boyalarının kızıma dokunduğunu tespit eden doktorlar kan tahlili sonuçları ve detaylı inceleme sonrası bilinçli ve doğru bir ilaç tedavisi süreciyle kızımı sağlığına kavuşturdu" dedi.

NEDENİNİ BİLE BULAMADILAR
Baba Adem Gürsal "Fransa'daki doktorlara güvenim her gidişimde daha da azaldı. Alerjinin neden kaynaklandığını bile söyleyemediler. 'Alerjisi var' diyerek krem verip geri yolladılar. 1.5 yılda lekeler yüzüne sıçrayınca Türkiye'ye getirdim. Türk doktorlarımızdan ve devletimizden Allah razı olsun. Ülkemiz tüm sektörlerde olduğu gibi sağlık sektöründe de çok gelişti. Avrupa sağlıkta teknik açıdan kendisini çok önde gösteriyor ama aslı öyle değil. Türkiye sağlıkta devrim yaptı" diye konuştu.

(Sabah)

.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Berat 2 ay önce
Tipik AKP yalaması çocuğu üzerinden siyaset yapıyor madem o kadar iyiz çık gel ülkene o zaman birader niye buradan ahkam kesiyorsun gelemezsin tabi oranın parası daha tatlı tabi yemezler bunları gidin yandaşlarınıza anlatın onlar yer
Misafir 2 ay önce
Almanyada bir arastirma sonucu,ölen hastalarin %80 Doktor hatasindan oldugu tespit edilmisti.Biz Birlik olabilsek Dünyanin Tozunu atariz.Eksikligimiz bu yönde.Iste Gururla Almanlara anlatabilecegim gerçek bir Konu.
Osman 2 ay önce
MaşAllah doktorlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum
Laz Ali 2 ay önce
yav he he
Metin 2 ay önce
Yillar önce 5 aylik evladima Almanyada süt alerjisi tespit edilmisti.Tüm süt Ürünleri yasaklanmisti.Çocugum gündengüne Gözümüzün önünde eriyordu.Trabzona izine geldik.Birde Burda bir Doktora gösterdik anlattik.Dr.sok oldu.Tüm Spr ürünlerini derhal serbest birakti çünkü Çocuk beslenemez demisti.Bir hafta içinde Çocugumuz gözle gözle görülür sekilde yaralari savdi ve nese kaynagimiz olmustu.Geri gittigimizde son kez olarak bir göstereyim dedim cocugumu Doktora görünce dili tutulmustu.Ne yaptiniz bu çocugada iyilesti diye sordu her tarafi çocugun çünkü yaraydi.Bende yasaklarinizi Türküyedeki Doktor kaldirdigini söyledik.Onun icinde Çocuk iyilesti.Birdahada kapusinin önpnden gecmedik.Burdaki Dr.Adida tam hatirlayamiyorum ama Ülker kaldi aklimda.Heryerde El Elden üstündür.
Can 2 ay önce
Fransada yaşa türkiyeyi öv.eoro biriktir.eoro lan ne işimiz var de.tatil fransada pahalı türkiyw cennet de .hayat size güzel

Gelişmelerden Haberdar Olun

@