alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Flaş Trabzon Havalimanı sözleri! "Yolcularını layığıyla ağırlayamıyor"

Başkan Zorluoğlu'ndan flaş Trabzon Havalimanı açıklaması.

Trabzon 04.11.2021, 13:16
Flaş Trabzon Havalimanı sözleri! "Yolcularını layığıyla ağırlayamıyor"

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Ekim ayı Meclis Toplantısına katılarak açıklamalarda bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon Havalimanı ile ilgili olarak "Mevcut pisti ve mevcut terminal yapılarıyla yolcularını layığıyla ağırlayabilen bir havalimanı değildir" dedi.

Başkan Zorluoğlu'nun Trabzon'a yeni bir havalimanının yapılmasının zaruri olduğunu söyledi.

Başkan Zorluoğlu iu ifadeleri kullandı;

"Sanayicilerimizi ve yatırımcılarımızı yakından ilgilendiren bir meseledir. Trabzon Havalimanı şu anda yolcu sayısı itibarıyla Türkiye'nin sekizinci büyük havalimanıdır. Mevcut pisti ve mevcut terminal yapılarıyla yolcularını layığıyla ağırlayabilen bir havalimanı değildir. Mutlaka o vasfı kazandırmamız lazım. Bu manada Ulaştırma Bakanlığımız ciddi bir çalışma içindedir. Bu çalışma belli bir noktaya geldikten sonra inşallah kamuoyuyla paylaşılacaktır. Trabzon'da çok daha modern imkânlara, terminallere ve piste sahip bir havalimanı inşa edilmesi artık zaruridir. Çevremize ne kadar havalimanı yapılırsa yapılsın, Trabzon'un tarihsel ve geçmişten itibaren gelen bölgenin merkezi olma konumunu etkilemeyecektir. Etrafa yapılan hiçbir küçük havaalanı da Trabzon Havalimanı'na olan yolcu talebini asla azaltmayacaktır. Ordu – Giresun Havalimanı yapıldıktan sonra Trabzon'daki yolcu sayımız azalmamıştır, bilakis artmıştır. Bunlar birbirini olumlu etkileyen yatırımlardır. Bu bakımdan yakından takip ettiğimiz önemli bir vizyon projedir."


Yorumlar (12)
ali 1 ay önce
haklısın başkan bunlar hep bay Kemal'ın suçu.!!!
Gazipaşalı 1 ay önce
Bu şehir 4 tane iktidar AKP milletvekili meclise yolladı ama hepsi sus pus sin külahım görünmesin. Yeni sistemde bakanlara söz söyleme yetkileri yok. Bakan bunu görmemiş ama bürokrasiden gelen sayın zorlu oğlu bunu korkusuzca dile getiriyor. sayın vekiller o elbiseler size bol geliyor.
wat 1 ay önce
potansiyeli çok vizyon yok olan şehrim.şehrin ne suçu sayın idarecilerimiz sağ olsunlar
Ersan 1 ay önce
Zorluoğlu'nu tespitlerinden dolayı kutluyorum. İktidar ppartisine mensup olması hasebiyle diyeceğim o ki; A başkan, biz bunu yıllardır söylüyoruz. O kadar vekiliniz bakanınız var, kimden ne yapmasını bekliyorsunuz?
Aks 1 ay önce
Trabzon gibi bir sehre böyle hava limani cok utanc verici
Hach Bumbala 1 ay önce
Trabzon Ah Trabzon...
Vahlan Trabzon,Iktidarin kapi kulu Trabzon.
kb 1 ay önce
şehirde araba sürecek yol yok siz hava alanı beğenmiyorsunuz
biraz abartılı buldum
malik 1 ay önce
yolcu binası çıkışı direkt duvara açılıyor.Çok çirkin bir görüntü oluşturuyor.Keşke o duvar bir şekilde kamufle edilse.Hava alanına hiç yakışmıyor.
mehmet 1 ay önce
nemalanma kokusu var sanki oğlunun var mı burda parmagı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@