banner491

Fındık fiyatları ne kadar? 2019 yılı güncel fındık fiyatları burada!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin il başkanları toplantısında 2019 yılı için belirlenen fındık fiyatlarını resmen açıklandı. Milyonlarca fındık üreticisinin beklediği fındık fiyatları ne kadar oldu? Fındık toplama tarihleri ne zaman? İşte tüm detaylar haberimizde...

Fındık fiyatları ne kadar? 2019 yılı güncel fındık fiyatları burada!
banner455
banner432

Milyonlarca fındık üreticisini gözü kulağı 2019 yılı fındık toplama fiyatlarına ve tarihlerine çevrilmişti. 2019 yılı fındık fiyatları bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün (26.07.2019) açıklandı. Peki 2019 fındık fiyatları ne kadar oldu? Fındık toplama tarihleri ne zaman? İşte tüm detaylar haberimizde...

Fındık fiyatları ne kadar oldu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada fındığın 2019 yılı fiyatını resmen açıkladı.

Erdoğan yaptığı açıklamada, "Buradan TMO’nun taban fiyatlarını açıklayarak fındık üreticimize müjde vermek istiyorum. Yüzde 50 randıman esasına göre, Giresun kalite kabuklu fındığın taban fiyatı 17 lira. Levant kaliteli kabuklu için de taban fiyat 16 buçuk liradır. Buna kilogram başına yaklaşık 2 lira olan mazot, gübre desteği ve alan bazlı desteği ekleyince kilogram fiyatları 19 lira ile 18 buçuk lira arasına gelmiş oluyor." ifadelerini kullandı.

Fındık Fiyatları ne kadar? 2019 yılı güncel fındık fiyatları burada!

Fındık toplama tarihleri ne zaman?

Öte yandan 2019 yılı mahsülü fındık, hasat ve ihraç tarihleri de Ticaret Bakanlığı Doğu Karadeniz Bölge Müdürlüğü'nce oluşturulan komisyon tarafından belirlendi.

Ticaret Bakanlığı Doğu Karadeniz Bölge Müdürü Aydın Güler başkanlığınca ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımı ile yapılan toplantıda, Trabzon ili ve ilçelerinin;

- Sahil kesiminde (0-250 metre arası rakım): 07.08.2019 Çarşamba tarihinde,

- Orta kesimde (251-500 metre arası rakım): 15.08.2019 Perşembe tarihinde,

- Yüksek kesimlerde (500 metre ve üzeri): 22.08.2019 Pazartesi tarihinde fındık hasadına, hasat tarihinden 7 gün sonra da fındık ihracatına izin verilmesi kararlaştırıldı.

Fındık hasat ve ihraç tarihlerinin belirlenmesine ilişkin açıklamada bulunan Ticaret Bakanlığı Doğu Karadeniz Bölge Müdürü Aydın Güler, "Bölgemizde yetişen, ülkemiz için önemli bir ihraç ve döviz potansiyeline ahip fındık ürününün hasat ve ihraç tarihleri komisyonumuz tarafından belirlenmiştir. Fındık üreticilerimize bol ve bereketli bir hasat dönemi dileriz." ifadelerini kullandı.

Fındık Fiyatları ne kadar? 2019 yılı güncel fındık fiyatları burada!

"FINDIK FİYATLARINI VATANDAŞ NASIL BULDU?" RÖPORTAJI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

- 2019 YILI GÜNCEL FINDIK FİYATLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR -

Fındık fiyatları ne kadar? 2019 yılı güncel fındık fiyatları burada!

"MUHAMMET BALTA: FİYATLARIN YÜKSELMESİ İÇİN..."

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve Trabzon Milletvekili Muhammet Balta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan fındık taban fiyatı ile ilgili açıklama yaparak, fiyatın ülkemize ve bölgemize hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. 

Balta açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 50 randıman Giresun kaliteli kabuklu fındık için taban fiyatın 17 lira, levant kaliteli kabuklu fındık için fiyatının 16,5 lira olduğunu açıkladı.. Üreticimize ve ülkemize hayırlı olsun. Buna ek kilogram başına yaklaşık 2 lira olan mazot, gübre desteği ve alan bazlı desteği de ekleyince kilogram fiyatlarının 18,5-19 lira seviyelerine ulaşacağını görüyorum. Ayrıca, TMO'nun Kurban Bayramı'nın hemen sonrasında alım kampanyasına başlayacak. Sezon başlamadan fiyatların açıklanması, Toprak Mahsülleri Ofisinin sezonda fındık alımına başlaması sevindirici bir gelişmedir. Her zaman üreticimizin yanında olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlemizi arz ederim. Fiyatların erken açıklanması ve Toprak Mahsülleri Ofisinin fındık alımına başlaması için ,Fındık Üretimi yapılan İl Milletvekillerimiz ve Bakanımız Sn.Dr.Bekir Pakdemirli ve mesai arkadaşlarına desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Fiyatların yükselmesi için öncelikli olarak üreticimizin olgunlaştıktan sonra fındığını toplaması ve kurutması ikinci öncelikli olarak da İhtiyacı kadar pazara indirmesi, emanete vermemesi önemlidir.

MURAT ZORLUOĞLU: "BEKLENTİLERİN ÜZERİNDE..."

Fındık Fiyatları ne kadar? 2019 yılı güncel fındık fiyatları burada!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fındık fiyatlarına ilişkin açıklamasını değerlendiren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız, bölgemize verdiği önemi bir kez daha göstererek, fındık fiyatını bizatihi kendisi, beklentilerin üzerinde bir fiyatla açıklayıp üreticilerimizin yüzünü güldürmüştür. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Trabzon’umuz adına teşekkür eder, fındık taban fiyatının üreticimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

Başkan Zorluoğlu, fındık üreticilerine, verimli ve kazançlı bir fındık sezonu için fındığı tam olgunlaşmadan toplamamaları ve pazara indirmekte acele etmemeleri hatırlatmasında da bulundu.

Fındık fiyatları ne kadar? 2019 yılı güncel fındık fiyatları burada!

SEBAHATTİN ARSLANTÜRK: "REKOLTE VE FİYAT..."

Ulusal Fındık Konseyi ve aynı zamanda Trabzon Ticaret Borsası Meclis Başkanı da olan Sebahattin Arslantürk, rekolte ve fiyatın iyi olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

"TMO’nun piyasada olması ve açıklanan fiyatlar sektör açısından olumludur. Bu yıl geçtiğimiz yıldan daha fazla ve kaliteli fındık var. Yani rekolte ile birlikte fiyat da iyi oldu. Artık üreticilerimiz bundan sonra verim ve kaliteyi arttırarak da kazanabileceklerini daha iyi göreceklerdir. TMO alımlarını alt yapısını güçlendirerek aksatmadan yaptığı takdirde piyasada dengeli bir seyir oluşur. Yeni sezon ve alımlar sektöre hayırlı olsun."

Fındık fiyatları ne kadar? 2019 yılı güncel fındık fiyatları burada!

EYÜP ERGAN: "HERKESİ MEMNUN EDEN FİYAT..."

Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan’da, fiyatları sektörün beklentilerini karşılayan rakamlar olarak değerlendirerek şu ifadeleri kullandı.

"TMO’nun alım kararı ile fındık fiyatının bu yıl olması gereken zamanda açıklanması sektör açısından olumludur. Üretici de, sanayici de, ihracatçı da önünü görerek piyasada hareket etme imkanı bulacaktır. Herkesi memnun eden bir fiyat, bu fiyatın hayırlı olmasını diliyoruz"

Fındık fiyatları ne kadar? 2019 yılı güncel fındık fiyatları burada!

MÜSİAD BAŞKANI ALİ KAAN: "MEMNUNİYET VERİCİ..."

Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Trabzon Şube Başkanı Ali Kaan, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Giresun Kaliteli Kabuklu Fındık için 17 TL, Levant Kalite Fındık için ise 16,5 TL'lik fiyatın memnuniyet verici olduğunu söylerken şu ifadeleri kullandı:

"Fındık rekoltesinin geçtiğimiz yıllara oranla çok daha yüksek olduğu bir dönemde sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bölgeye verdiği önemi bir kez daha göstererek, beklentilerin üzerinde bir fiyat açıklaması gerçekten memnuniyet vericidir. Ayrıca fyatı zamanında açıklayarak oluşabilecek spekülasyonların da önüne geçilmiştir. Rekoltenin yüksek olması nedeniyle bazı kesimler fiyatın yüksek açıklanmaması yönünde çalışmalar yapmış! Böyle duyumlar aldık, gerçekten üzüntü verici! Sayın Cumhurbaşkanımız bunların bilincinde olarak üreticiyi ezdirmeyecek, onu mutlu edecek bir fiyat açıklamıştır. Üreticimiz fındığını kaliteli üretir ve biraz sabırlı olup zamanında pazara indirirse ben inanıyorum ki çok verimli çok mutlu çok tatmin edici bir fındık sezonu geçirilecektir. Tabii ki burada önemli olan fındığın tamamının açıklanan fiyat ve üzerinde satılabilmesi, dünya piyasasına ulaştırılabilmesi. Bu manada görev üstlenecek olan ihracatçılarımızın da bir takım sorunları Sayın cumhurbaşkanımıza iletilmiştir. Dilerim bu konularda da en kısa sürede çözüm bulunacaktır.  Memnuniyet verici fındık taban fiyatı nedeniyle tekrar sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a üreticimiz adına teşekkür eder,  taban fiyatın bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını yüce Allah'tan niyaz ederim"

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2019, 18:47

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Merdo
Merdo - 4 ay Önce

Yine 20 diyemedin Baskan ne olacak bu ulkenin hali ne baskan

mehmet
mehmet - 4 ay Önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda konuşma yaptı.
Ya cok komik Cumhurbaskaniysa akp liler len ne isi var....
Bu ulke ne hallere gelid...

Uğur s
Uğur s @mehmet - 4 ay Önce

Faran bey, bu sistem hata zaten, o tarihler arasında tek parti vardı, sonrasında çok partili sisteme geçildi

Faran
Faran @mehmet - 4 ay Önce

Biri şuna partili cumhurbaşkanlığı sistemine geçildiğini söylesin. Ha şöyle de diyebiliriz 1923-1945 yılları arasında olduğunu gibi. İşiniz gücünüz boş laf...

DuRsUnTeMeL
DuRsUnTeMeL - 4 ay Önce

Biz bundan iki ay önce fındığa 3 dolar verirler yorumunu yaptığımızda bazı çok bilenler 5 dolar ve fazlasını isteyerek bize sitem eder yorumlar yapıldı. Ne oldi şimdi? İyi ki yerel seçimler de Trabzonu akp kazandı yoksa onu göremeyecektiniz akp ye oy vermeye devam edin seneye 30 Tl 2023 kadar reis fındığı 50 TL yapar.

Hüseyin Karakaş
Hüseyin Karakaş - 4 ay Önce

Hayret 30 Şubatı beklemeden fiyat açıklandı. Fakat açıklanan fiyat fındık maliyetidir. Üretici kar etmeyecek az ipin ucunu kaçıranlar veya fazla hizmet edenler zarar edecektir.

Vatandaş
Vatandaş - 4 ay Önce

En az 20 TL- 25 TL arası olması gerekiyordu. Ama doğru avrupa gibi kıskanıyor.

Oktay
Oktay @Vatandaş - 4 ay Önce

Burda Fındık Fiyatını beğenmeyenler.Beyler Fındık işi nin zorluklarini bilmeyen yok.Üretici şikayetçi anladim.Bende Tüketiciyim,bende 20 Tl veya 30 Tl olmasindan Şikayetciyim.Çünki ben Kaç lira ya alacağim Fındığı Market ten?200 Tl kilosunu mu?Burda yok Akp ye Oy vermeye devam edin veya gidin Chp Oy verin gibi geri kalmiş Muhalefet anlayişi ile daha çok,hem Üretici hem de Tüketici sürünmeye devam eder.Sen Yilllar önce gitmişin Ferrero ve Nestle ye Oturma Organını teslim etmişsin.Yillarca Türk Karadenizli Hamallığını yapmış Fındığı yetiştirmiş,Italyan ve Isviçreli Zengin olmuş.Alman,Hamburg da Fındık Borsasin da Fiyat belirliyor.Biz de her zaman olduğu gibi filanciya Oy verirsek Findik 50 Tl olacak.Çikolata Markan yok,Findik Mamülleri Markan yok,Dünya devi Fabrikalarin bu ürünleri Üretip işleyecek yok.Patentin hiç yok.Hamalliğa devam.

ahmet
ahmet - 4 ay Önce

bu fıyat neye göre verildi bi anlasam.

Surmene61
Surmene61 - 4 ay Önce

Tesekurler sayin cumhurbaskanim

SALİH
SALİH - 4 ay Önce

TEŞEKKÜRLER DEVLET BAŞKANIM.

Recep
Recep @SALİH - 4 ay Önce

Bu haberi beğenmeyenler Eminim ki fındık fiyatının hiç açıklanmasını beklemeyenlerdir. La bi kere de doğruyu da alkışlayın ölmezsiniz...


banner441

banner472