alexa metrics

banner536

"Fındık fiyatını geç açıkladınız mağdur ettiniz" 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fındıkla ilgili sözlerini eleştirdi

Trabzon 27.02.2019, 18:07
"Fındık fiyatını geç açıkladınız mağdur ettiniz" 

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Giresun mitinginde fındık konusunda ki açıklamalarını  hedef aldı. Hacısalihoğlu,”Geç açıklanan fındık fiyatı mağdur etmiştir” dedi.

Yazılı açıklama yapan Başkan Hacısalihoğlu, şunları kaydetti;

“Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan, 26.02.2019 Salı Günü Giresun’da düzenlenen mitinginde fındık fiyatının 18 TL’yi bulduğunu ve fırsatçıların sömürmesine fırsat vermediklerini dile getirmiştir. Ancak söylenenin tam aksine, bu durum fırsatçıların değerlendireceği bir ortam haline gelmiştir. Temmuz ayından itibaren 12,5 TL bandında fındığını satmaya başlayan üretici fındığının büyük bir oranını satmıştır. Uzun süren bekleyişin ardından ancak Ekim ayı sonunda açıklama yapan TMO, fındık fiyatının 14 TL olduğunu açıklamıştır. Açıklanan fındık fiyatının üreticiye hiçbir faydası olmadığı bu durum gerek yurtiçinde gerek yurtdışında faaliyet gösteren yabancı alıcıların ekmeğine yağ sürmüş, ciddi paralar kazanılmıştır. Yerli ihracatçılar bu süreçte ciddi sıkıntı çekmiştir ve çekmeye devam etmektedir. Yanlış izlenen bu süreçten dolayı artan ve 18 TL’yi bulan fındık, fırsatçılara yaramıştır. Sayın Cumhurbaşkanı’nın bu söylemlerini doğru bulmadığımız gibi katılmadığımızı beyan ederiz. Fındık fiyatının geç açıklaması sonucu ortaya çıkan görüntüden üretici memnun değildir, beklediği hakkı alamamıştır. Üreticinin elinde kalan fındık miktarı çok azdır. Ayrıca Doğu Karadeniz ihracatında önemli yer oluşturan fındık ihracatçılarının zor durumda bırakıldığı dikkate alınmalıdır.”


Yorumlar (13)
ZEKERİYA. 3 yıl önce
TRABZOMLULAR REİSİ TS SANIYOR BEN FINDIĞIMI 10 TL DEN SATTIM OY VERMİŞTİM ŞİMDİ VERMEYECEĞİM..
Gökhan 3 yıl önce
Akpartiye oy yok. O iş bitti. yeter artık yıllardır bizle dalga geçtiniz sandıkta görüşecez
Trabzonspor 1967 3 yıl önce
oy moy yok, Büyükşehirde Atakan Aksoy, Ortahisarda Salih Akyüz, İstanbulda Ekrem İmamoğlu Ankarada Mansur Yavaş
Orhan yetim 3 yıl önce
Trabzon ve Trabzonspor la dalga gecen
Yusuf Yıldız 3 yıl önce
Cumhurbaşkanının göstermelik yardımları dışında işçiye emekliye köylğye çiftçiye ne hayrı dokundu ki..Ama bu milletin sırtına bin iki edebi cümle kur oyunu al..
Haha:) 3 yıl önce
İyi oluyor ... ben olsam fındığı hiç slmam
Ali 3 yıl önce
Üretime dayalı ekonomiye dönün artık herşey özel sektör biraktiniz onlarda zoru görünce fabrikala kapatıyor. İthalata dayalı bir ekonomimiz var artık alıp satmak üretmekten kolay devlet ithal etiğini üretirmek zorunda yoksa çok dolar la yatar kalkarız ben oyumu üretime verecem.
manuel 3 yıl önce
oy vermek islemi cok basit findiktan para kazandin mi kazanmadiyan verme bitti yurt disinda bu sekilde oy veriyor adamlar. bakiyorlar gecen sene ne kadar kazanmisim bu sene ne kadar aradaki fark eksi ise oy vermiyor adamlar
Zillet 3 yıl önce
Zillet ittifakının Fındık’larına para vermeyin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@