alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Fatih Suat Oyman’dan çağrı! “Çözümü Sandıkta”

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman açıklamalarda bulundu.

Trabzon 22.11.2021, 13:25 22.11.2021, 15:14

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman vatandaşlara seslenerek çağrı yaptı.

“Güçlü olan sizlersiniz, karar verecek olan sizlersiniz” diyen Oyman, şu ifadeleri kullandı;

“Cumhuriyet Halk Partisi Ortahisar İlçe Başkanlığı olarak bir fiil alanda çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın ve esnafımızın dertlerini dinliyor, onların sesi olmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde bir mahalle çalışmasında bir esnafımızı ziyaret etmiştik; kendisi yanımıza yaklaşarak duygu ve düşüncelerini müşterilerinin yanında rahat ifade edemediğini bu sebeple de bir not kağıdına yazarak bizlere iletmek istediğini ifade etti. 

Ve karşımıza çıkan tabloda; “Korkudan dolayı kimsenin sesi çıkmıyor. Ben artık bunların gitmesini istiyorum. Bunların her şeyi para olmuş. Lütfen bizi bunlardan kurtarın. Biz artık yandaşlık istemiyoruz.”Esnaf kardeşimiz belki de birçok kişinin sesi olmuştur. Bu ne yazık ki mevut yönetimin getirmiş olduğu sistemin sonucudur. Esnafımız, memurumuz, yurdun bir köşesinde emek veren herhangi bir bireyimiz ya da işsiz kardeşimiz duygu ve düşüncelerini, belki şikayetini belki sitemini belki herhangi bir önerisini ifade etmeden önce yarın öbür gün karşıma ne çıkacak endişesiyle hayat mücadelesine devam ediyor. “Yarın işimden olacak mıyım?”, “yarın iş bulabilecek miyim?” endişesiyle bu gergin ve stresli ortamda yaşamaya çalışıyor. İfade özgürlüğünden bahsetmemiz gereken ülkemizde ne yazık ki duygu ve düşüncelerimizi ifade ettikten sonra başımıza ne iş gelecek endişesinden bahsediyorsak burada ne adaletten, ne liyakatten, ne hukuktan ne mutluluktan, huzurdan bahsedemeyiz. 

Kıymetli hemşehrilerim, sevgili Trabzonlular, sizlere seslenirken bir yandan da ülkemize seslenelim. Bir partiye gönül vermiş olabilirsiniz, onlara inanarak, güvenerek görev ve sorumluluk konusunda yetki vermiş olabilirsiniz. Fakat bu yetkiyi alan kişiler sizlerin üzerinde hiç bir şekilde bu baskı ve korku sistemini uygulama hakkı yoktur. Böyle bir sistemi getirme hakkı yoktur. Bu stresli ve gergin ortamdan bir an önce çıkmak zorundayız; el birliğiyle…

Hiç bir zaman unutmayın; cumhuriyetimiz kurulurken temelinde “egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir” ifadesi yer almaktadır. Güçlü olan sizlersiniz, karar verecek olan sizlersiniz.”


Yorumlar (3)
salih 2 hafta önce
CUMHURBAŞKANI ADYIMISINIZ. SİZE Mİ OY VERECEĞİZ. BOŞ OY MU ATACAĞİZ. ADAYINIZI AÇIKLAYIN DA BİLELİM.
insan 2 hafta önce
aynen hasan kardeşim haklısın 35 e maça gidemez ama bilmem kaç milyara çömlekçiye gider bu halk
Hasan 2 hafta önce
Erken seçime gitömeye korktuğu için AKP, aday açıklanmıyor tabii. Boş yapıyorsun Salih, bak Trabzonda 35 liralık maç bileti alıp stada gidemiyor halk fakirlikten. Bırak artık şu partinin peşini. Günaha giriyorsun

Gelişmelerden Haberdar Olun

@