banner526

banner513

Fatih Sondaj Gemisi Trabzon'dan ayrıldı

Kule montajı tamamlanan Fatih Sondaj Gemisi Trabzon'dan ayrıldı.

Trabzon 26.06.2020, 08:59 26.06.2020, 09:35

Karadeniz’de sondaj faaliyeti gerçekleştirmek için Trabzon Limanı'nda 20 gündür hazırlıklarını sürdüren Fatih Sondaj Gemisi, bu sabah römorkörler yardımı ile limandan çıkartılarak Trabzon açıklarına çekildi. Gemi, yarın sondaj çalışmalarının ilk durağı olan Karadeniz Ereğlisi açıklarına doğru hareket edecek.

Karadeniz’de sondaj faaliyeti gerçekleştirmek için 29 Mayıs günü İstanbul'dan Karadeniz'e açılan Fatih Sondaj Gemisi 1 Haziran günü Trabzon'a gelmişti.

İstanbul Boğazı'ndan geçişi için sökülen iki adet kulesinin montajı için Fatih Sondaj Gemisi, 6 Haziran günü Trabzon açıklarından römorkörler eşliğinde motor çalıştırmadan 4 saatlik bir çalışmanın ardından Trabzon Limanı’na çekilmişti.

Burada gemiye yaklaşık 60 metre yüksekliğinde 860 ton ağırlığında iki adet kulenin montajı yapılırken gemi, bu sabah saatlerinde tıpkı limana girişinde olduğu gibi liman dışına çıkışında da motor çalıştırmadan 7 adet römorkör eşliğinde liman dışına çekildi.

Bu tedbirin limanın derinliğinin bu büyüklükteki bir geminin çalıştığında pervanesinin zarar görmemesi nedeniyle alındığı bildirildi.

Gemi, Trabzon açıklarında 36 saat sürecek son hazırlıklarının ardından yarın Karadeniz Ereğlisi açıklarına doğru hareket edecek.

Fatih Sondaj Gemisi Trabzon'dan ayrıldı

Fatih Sondaj Gemisi Trabzon'dan ayrıldı

Fatih Sondaj Gemisi Trabzon'dan ayrıldı

Fatih Sondaj Gemisi Trabzon'dan ayrıldı

Fatih Sondaj Gemisi Trabzon'dan ayrıldı

Fatih Sondaj Gemisi Trabzon'dan ayrıldı


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (5)
Misafir 1 hafta önce
Ne güzel ülke gideceği yerden geçip şov amaçlı Trabzona demirledi şimdi tekrar geri gidiyor birazda Samsuna demirler şova devam edip Ereğliye uğramadanda geçer gider oy için ne hale geldi bu ülke insanlar açlık sınırında ama bizim gemi başıboş gezip duruyor niye yandaşlar resim çekip sosyal medyadan yayınlasın diye yazıktır günahtır Allah din deyip oy al ama kul hakkından korkma aynen böyle devam çöküşe
Bitin artık 1 hafta önce
Yuh ya,ülke düşmanı mısınız kardeşim,bir bitmediniz,defolun gidin ülkemizden!!!arama yapmak için gidiyor zaten,bir yere demirlenmeliydi o kuleler,ne şovu be!!!
Vatandaş 1 hafta önce
Misafir arkadaşın söylediklerine aynen katılıyorum.Trabzon limanına neden getirildi.vinçlerini takmak için mi?ben de buralara yakın yerlerde arama yapacak sanıyordum .neyse İnşAllah birşeyler bulursa biz de mutlu oluruz....
ALİ 1 hafta önce
MAŞALLAH
misafir 2 1 hafta önce
misafir arkadasım boş yapma

Gelişmelerden Haberdar Olun

@